www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Weeds

22/08/2008 iekš filmas

title.jpgCeturtā sezona un Latvija visticamāk nekad nerādīs. Iemesli varētu būt kaut vai tajā faktā, ka marihuāna ir slikti. Un šeit to var redzēt visās tās stadijās, sākot no audzēšanas, tirgošanas un beidzot ar cigaretes uztīšanu, pīpes pīpēšanu un cepumiem. Bet amerikāņi smejas par visu. Šis traģikomiskais seriāls ir par atraitni ar diviem bērniem, kura nodarbojas ar zālītes tirgošanu.

Un Latvija to nevajadzētu rādīt, jo man, kategoriskam pīpēšanas noliedzējam un nekad neko nepamēģinājušam, līdzīgi kā ar gribēšanu uzsmēķēt skatoties Duhovnija seriālu, gribas pamēģināt. Bet tā kā es esmu tikai cigāru veikalā paskatījies uz to visu, tad arī „zaķīšus” apkārtējiem uz pleciem man neredzēt kā savas ausis.

parker.jpgBet seriāls ir labs. Asprātīgs, interesants, drusku arī pa muti došana un skraidīšana apkārt ar šaujamiem, kā arī dīlere mājsaimniece ir seksīga. Marija Luīze Pārkere, kura tēlo seriālā minēto seksīgo zālītes tirgotāju, ir ieguvusi Tony, Emmy un Golden Globe balvas un dažas tieši par tēlošanu iekš Weeds. Pats seriāls spēja uz ceturtās sezonas atklāšanas sēriju sapulcināt 1,3 miljonus skatītāju, nemaz nerunājot par visiem tiem, kas to noskatījās manā veidā.

Vēl viena interesanta lieta par šo seriālu ir tituldziesma. Jau dažus mēnešus tā aplaimo mani no katra, kas man piezvana uz mobilo. Dziesma saucas Little Boxes un zemāk to varat oriģinālajā variantā paklausīties. Bet interesanti ir tas, ka pēc pirmās sezonas šo dziesmu katras sērijas sākumā nodzied cits izpildītājs – sākot ar tādiem grandiem kā Elvis Costello un Linkin Park, un beidzot ar mūsu laiku grandiem Joan Baez un Regina Spektor. Tur var dzirdēt spāņu valodā dziedošus un ar orķestra pavadījumu. Mūsu Cosmos stilā un folkroka variantu The Decemberists izpildījumā. Ja neinteresē seriāla temats, tad šī mūzika vien ir to vērta. Starp citu, seriāla mūziku izvēlas ļoti jautrs džeks, jo, piemēram, kad vienā epizodē meita savai valdonīgai mātei iemānīja aizcietējuma zāles, tad rādot kā viņa izmisusi sēž uz poda, tika izpildīta dziesma “I Can’t Move.”

Little Boxes –

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


I Can’t Move –

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Lielu interneta lietotāju novērtējumi ir izpelnījusies otrajā sezonā esošā epizode, kur onkulis Endijs, savam mirušā brāļa dēlam izskaidro masturbēšanas nianses, pēc tam kad māte nevarēja saprast kāda velna pēc mājas kanalizācijas sistēma tika aizdambēta ar zeķēm. Piedāvāju noskatīties to Youtube versijā un video nīdējiem, zemāk ir mans tizlais tulkojums. Droši vien tas man pašam noderēs, kad mans puika būs sasniedzis vajadzīgo vecumu.

„Nu tā, klausies uzmanīgi. Es netaisos te runāt aplinkus. Tavs mazais ķermenis mainās, bet tas ir uz labu, tici man. Problēma ir tur, ka katru reizi, kad mēs paraustam pipargurķīti, mēs to beidzam ar daudz, nevajadzīgu, lipīgu, baltu visur. Pareizi? Tad nu lūk šī biznesa noteikumi.

Aizmirstam par zeķēm. Tās ir dārgas un ātri vien nākas izsaukt kanalizācijas glābējus. Tu droši vien pie sevis domā, bet Endijonkuli, ko tad lai es daru ar visu to pērļu biezeni, ja es nevaru to nobēdzināt zeķēs? Priecājos ka pajautāji. Tu vari iet katru rītu dušā un tur vientulībā nodarboties ar savu tīģeri. Tas novērsīs vajadzību kādam citam rakņāties podā pēc tavām zeķēm. Bet diena ir gara, masturbēšana jautra, un diemžēl četras piecas reizes iet dušā nebūtu prāta darbs, tāpēc mums ir vajadzīgi citi varianti. Sāksim ar vienkāršākiem. Papīra salvetes. Lieliska vieta visam tam itāļu krējumam. Bet salvetes var būt raupjas un sausas tādai jūtīgai vietai, nemaz nerunājot ka beigās tā pie tava čibrika lips kā mušas pie medus. Sūdīgi.

Tāpēc mēs izmēģināsim daudz slīdīgākas lietas, piemēram, banānus. Pirmais solis, nomizojam banānu. Otras solis, uzmaucam mizu uz mazo Džonsonu un sākam. Bet derēs arī olīveļļa, mitrinātāji, sīrups, sviests, matu balzāms un vazelīns. Bet lūk mans tēvoča padoms, labākais lubrikants ir – lubrikants. Pietaupi kabatas naudu un investē.

Bet dodamies tālāk. Tad kad tu ar savu bibi esi tualetē, laid visu pa taisno podā. Gultā derēs mīksts t-krekls, pūkains dvielis ja tu esi ļoti vientuļš, un neaizmirsti ka neko no šā nevajag nolaist podā pēc nolaišanas. Un šeit nav nekādu problēmu ar pārlieku biežu sarkangalvainā karotāja pulēšanu. Tas samazina stresu un palielina imūnsistēmas spējas. Un protams, grūti mācībās kamēr tu esi solo mākslinieks, un viegli divkaujā nākotnē.”

4 komentāri pie “Weeds”

 • 0__0
  29/08/2008 14:10

  mana draudzene arī “uzsēdusies” uz šī seriāla un visu šad tad cenšas mani piedabūt sākt to skatīties :) Es tikai baidos, ka 4 sezonas aizņems baigo laiku… Bet laikam nekur nelikšos – būs vien jāķeras klāt :)
  Paldies par atgādinājumu!

 • Signis
  29/08/2008 14:26

  Labāks par “Bīstamajām mājsaimniecēm”

 • Džerijs
  11/09/2008 23:08

  Tu izlaidi teikumu, kur tēvocis saka, ka banānu var arī uzsildīt mikroviļņu krāsnī :D

 • Šī gada dziesmas | 42,195 kilometri
  19/12/2008 15:52

  […] Reynolds – Little Boxes. Mana iemīļotā seriāla Weeds tituldziesma. Un visu manu plānu realizējums dzīvē. Sen atpakaļ es gribēju uztaisīt disku, […]

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: