www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Picērijas manā pilsētā

24/03/2010 iekš kulinārijas novirze

Piranija, CanCan, Il Patio. Makss un Morics, LuLu, Express Pizza, Pica Top, Crazy Pica, Malibu, Vairāk saules, Domino Pizza un Da Sergio. Picu ēšana ārpus mājas vai pasūtīšana man vairs aktuāli, jo zinu labāko picas mīklas recepti un esmu to pārbaudījis. Pagaidām atstāšu to noslēpumā, bet nebēdājies. Tu noteikti vari dabūt sev picu brokastīs, pusdienās, vakariņās vai pat cauru diennakti.

Pizza Piranija twitter piranija piranija

Pēdējā laika uzmanību piesaistošākā picērija, pateicoties tieši moderno tehnoloģiju izmantošanai un to pieejamībai visiem. Twitter pēdējās dienas vien par šo vietu runā, rīko konkursus kur var laimēt biļetes uz kino, dzied slavas dziesmas Latvijas mūziķi. Par picēriju runā, ka pavārs ir izgājis ilgu un grūtu ceļu pie Kung-fu picu meistara, un mīklas recepte tiek turēta noslēpumā. Vienīgi atklājot, ka gatavota tiek no dažādu miltu maisījumiem, kas vesti speciāli no Itālijas. No mājas lapas: „Aptuveni 40 veidu picas dažādās kombinācijās, sākot ar Margaritu līdz pat Piranijai. Atsevišķās picās izmantojam vairāku sieru un produktu salikumus, kas rada neatkārtojamu garšas buķeti. Ja vēlies nobaudīt autentisku un kārtīgu Dienviditālijas picu, tad Tava izvēles būs nekļūdīga!” Picērija atrodas klusajā centrā, Strēlnieku ielā 11, un pasūtīt var pa telefonu 67334415.

Makss un Morics


Labākā picērija Rīgā. Pat drīzāk tā nav picērija, bet picu ceptuve. Uz vietas varbūt kāds ļoti izbadējies var savu picu apēst. Makss un Morics āši piegādā picu visā Rīgā, nevis pasniedz to pie sevis. Noteikti izmēģini garneļu picu un nekādā gadījumā nedodies picai pakaļ ar bērniem. Picērijā ir iespējams tikt pie Lego un iznomāt Wii. Tiem kas uzskata ka pica ir junk food un drausmas apkārtējai videi, picērija Makss un Morics pārāda pigu – viņi sakrās kafijas biezumus puķu mīļotājiem, sīpolu mizas olu krāsotājiem un tukšās kastes tiem kas pārvācās. Un tas viss pilnīgi un galīgi bez maksas. Braucot tomēr pašam uz picēriju, vari paņemt līdzi tukšās baterejas. Picērija atrodas Biķernieku ielā 37 un pasūtīšana notiek pa telefonu 20003737.

Express pizza

Mans favorīts numur divi. Rustica, Frutti di Mare un Prosciutto ir labākais ko es tur esmu ēdis. Šī picērija arī gatavo un pieved klāt, nedodot iespēju notiesāt šo itāļu brīnumu uz vietas. Picērijas pavāri visu gatavo uz vietas. Mīklas bumbiņas tiek raudzētas speciāli paredzētās vanniņās. Produkti sagriezti uz vietas picērijā. Un picām izmanto tomātu mērci un īpašo picas sieru. Un kā paši apgalvo – „visas sastāvdaļas klājam bagātīgi un nežēlojot.” Nevaru nepiekrist. Bērnu vecākiem savu mazo atvašu vešana uz Bērnu slimnīcu Vienības gatvē, patīkamāku (cik nu tas iespējams) var padarīt tieši šis iestādījums. Viena picērija atrodas Vienības gatvē 38 un otra A. Deglava ielā 77. Picas var pasūtīt pa bezmaksas tālruni 80002202.

LuLu

„Prieks iekost,” lai arī LuLu nespēj pagatavot tādu picu kā man vajag. Bet nenoliedzami picu piegādei mājās tieši LuLu devusi vislielāko ieguldījumu, jo tālajā 1996. gadā pirmie Latvijā piedāvā iespēju iegādāties picu līdzi nešanai šim nolūkam īpaši radītās stilīgās un siltumizturīgās kastēs. Man vienmēr ir patikušas viņu ēdienkartes tāfeles ar krāsainiem krītiņiem un stilīgām bildītēm apzīmētas. Tad kad man pašam būs krodziņš, noteikti šo no viņiem aizgūšu. LuLu piedāvā iespēju internetā sagatavot pašam savu picu. Mīkla, picas mērce un siers, plus sastāvdaļas pēc paša izvēles. Galīgi izvirtuši gardēži sev var pasūtīt maltās gaļas un laša picu ar sarkaniem sīpoliem. Pirms kāda laikā LuLu pica mēģināja ielauzties jaunajos mēdijos un meklēja blogeri, kurš gribētu blogot par picām. Picērijas atrodas lielākajos Rīgas lielveikalos un picu var pasūtīt pa telefonu 80005858.

Vairāk saules


Kādreiz bija labāk. Un zupa ar jūras veltēm bija zupa ar daudz jūras veltēm un nevis dažām. Bet tas ir saprotams, jo vienam restorānam var veltīt visu uzmanību un mīlestību, bet restorānu ķēdei to izdarīt ir grūtāk. Neskatoties uz to, picas šeit taisa vēl aizvien garšīgas un, cerams, tā arī paliks. Al Tonno ir mana favorīte. Šī picērija taisa arī amerikāņu biezās picas. Picērijas atrodas dažos Rīgas lielveikalos un Dzirnavu ielā 60. Picu var pasūtīt pa telefonu 80009080.

Pica Top


Šīs picērijas ceptās picas man nav bijis tas gods nogaršot, bet gandrīz katru dienu es redzu tās skatlogu. Picas ir gandrīz divdesmit dažādu veidu un tiek piedāvātas arī pārlocītās picas (calzone). Picērijas sauklis ir – „nepārmaksā par picām, izvēlies Pica Top.” Piemēram, 45 centimetrus diametrā pica ar četriem sieriem maksā tikai 5.85 Ls. Picērija atrodas Stabu ielā 30 un pasūtīt var pa telefonu 80008810.

Il Patio


Il Patio ir restorāns un ar to jārēķinās picu pasūtītājiem. Atsauksmju portālos pavīd ziņas par neapmierinātiem klientiem, jo atteikts ir pasūtījums. Tas gan drusku ir saprotams un labāk uz Il Patio ir doties paēst picu un nevis censties to pasūtīt uz mājām. Picas nav daudz veidu, bet vari būt drošs, ka to pagatavo īstens itālis. Restorāns par to saka: „Mūsu šef-pavārs Andrea Maestrelli ir 100% itālis. Viņš ir dzimis un audzis Lombardijā, Itālijas ziemeļos, bet pirmās kulinārijas iemaņas ieguva bērnībā no vecmāmiņas. Kopš tā laika jau ir pagājuši 25 gadi, bet mīlestība pret itāļu virtuvi ir tikai pieaugusi, tā kā esiet pārliecināti: Andrea par to zina visu!” Restorāns atrodas Kaļķu ielā 6 un dažos lielveikalos. Pasūtīšana notiek pa telefonu 67221177.

CanCan


„Picērijas “CanCan” piedāvā Jums plašu ēdienu sortimentu, vairāk kā 40 dažādu veidu picas, tās spēs apmierināt pat pašu izvēlīgāko apmeklētāju. Ir picas veģetāro ēdienu un jūras produktu cienītājiem. Bet piedāvājums picām, ar vistas fileju vai kādu gaļas produktu pārsteigs Jūs, jo ir ļoti plašs un daudzveidīgs.” Bet līdzīgi kā citi ātrās apkalpošanas restorāni, tieši picām lielu uzmanību nepievērš. Šai picērija atrodas lielākajos Maxima veikalos. Un pasūtīšana notiek pa bezmaksas telefonu 80007788.

Crazy Pica


Picu veidi ir ļoti daudz, izmēri dažādi, bet arī šīs picērijas veikumu neesmu baudījis, tāpēc nekādus lielos komentārus par garšu vai citām lietām nespēšu dot. Pati dārgākā ir 45 centimetri diametrā un saucas Crazy Tokio. Siers Mozzarella, siers Bree, tomātu mērce, mazsālīts lasis, zaļumi – 11.50 Ls. Atrodas Kalnciema ielā 17a un pasūtījumus pieņem pa telefonu 80008444.

Malibu


Kad vēl bankas nebija skārusi krīzes un tās spēja atļauties ofisus Vecrīgā, Malibu picērija bija viena no iecienītākām vietām, kur ēst pusdienas. Nespēju ne dienu sev atteikt notiesāt picu Fiesta. Biju pamēģinājis arī citas, bet minētā ir Malibu visgaršīgākā. Šiti nevar saprast vai picērija kā pusdienošanas vieta vēl eksistē, bet picu piegādi Vecrīgā tā vēl veic. Fiesta var pasūtīt pa telefonu 80001777.

Domino Pizza


Domino Pizza piedāvā katru desmito picu bezmaksas. Un pašam dodoties savai picai pakaļ vari dabūt 10% atlaidi. Picu izvēle nav ļoti plaša, bet visas klasiskās itāļu picas ir pārstāvētas. Nosauktas gan tās ir pa savam. Bet ņemot vērā ļoti demokrātiskās cenas, to varētu pieciest. Picērija atrodas Zvaigžņu ielā 19 un Kandavas ielā 27. Pasūtīt var pa telefoniem 80003131 un 80003141.

Da Sergio


Šo restorānu picas dēļ būtu vērts apmeklēt tikai un vienīgi tāpēc, ka šeit picas tiek gatavotas tā, kā tās būtu jāgatavo. Malkas krāsnī uz dzīvas uguns. Da Sergio saka, ka „kur tās iegūst savu neatkārtojamo īstas itāļu picas garšu un aromātu.” Otrs iemesls doties tur varētu būt fakts, ka tās pavāri regulāri piedalās Itālijas Nacionālās Piacolu (picu cepēju) rīkotajos konkursos. Restorāns atrodas Tērbatas iela 65. Picas pasūtīt uz mājām nav iespējams.

P.S. Lai arī bieži esmu ēdis Čili picas picas, un picērija ir nopietns šī biznesa pārstāvis, bet sakarā ar to ka viņu mājas lapa nestrādā, tad šeit par to nekas nebūs.

21 komentāri pie “Picērijas manā pilsētā”

 • Murales
  24/03/2010 11:56

  Labs ieraksts. Tev izveidojies nosvērts viedoklis par katru no picērijām.

  Mums būtu noderīgi, ja kādreiz nākotnē, Tu aprakstītu domas par Murales picām, nav pat obligāti jāpublicē, vienkārši gribam zināt, kur Tavuprāt atrodamies uz kopējā picēriju fona.

 • Wieshka
  24/03/2010 12:13

  Es notiekti par maksu un moricu :) āwsome picas :)

 • Sergejs Timoņins
  24/03/2010 12:15

  Paldies, lielisks raksts!

 • AN-J
  24/03/2010 12:15

  Viss būtu ļoti jauki, tikai es nu jau gandrīz gadu ēdu tikai Pizza Fly (www.pizzafly.lv) un tas te pat pieminēts nav, toties ir kāda Piranija, par kuru tikai netā lasīts un Pica Top, kas pat dzirdēta nekad nav…

  Pilnībā piekrītu par Makss un Morics – gan kvalitāte, gan attieksme ir ļoti patīkama – agrāk ēdu tikai tur :)

 • edza
  24/03/2010 12:20

  Domāju, ka čilli pica ir ārpus šī “topa”. Agrāk tās picas bij ēdamas, taču šobrīd sakarīgu picu tur grūti atrast + tiek pasniegtas knapi siltas.

  LuLu picu pasūtam uz māju un ir oke, bekona pica vnk ideāla. Neesmu eksotisko augļu cienītājs picās, tapēc laikam man tās mistiskākās ne īpaši iet pie sirds. Lai nu kā nav nācies īpaši daudz picērijās pabūt.

  Par maks un morics dzirdētas laikam tikai labas atsauksmes – būs jānoprovē.

 • Eva
  24/03/2010 13:03

  Neesmu gan baudījusi picas visās no šajā rakstā pieminētajām picērijām, tomēr savu balsi atdotu Maks un Morics picām!
  Kaut kādā brīnumainā veidā viņu picas negaršo “neveselīgi” ir jūtams produktu un pašas ceptās picas svaigums, pa virsu nepeld eļļas paliekas un arī mīkla ir burvīga, jo atšķirībā no Lulu picas, kad no piecas košļāšanas jau sāk sāpēt žoklis, šāda parādība netiek novērota!

 • ZMARCART
  24/03/2010 13:36

  Ja nu tomēr joprojām ir aktuāli, Čili ir pārcēlusi lapu uz http://www.e-pica.lv

 • Krista
  24/03/2010 14:01

  Hmm, manuprāt būtu bijis vērtīgāk, ja šajā apskatā būtu viedoklis par picu kvalitāti apskatītajās ēstuvēs. Tas vien, ka kāds ir izdomājis uz picas uzlikt malto gaļu nenozīmē, ka šī pica ir garšīga.

  LULŪ picērijas izceļas tikai ar to, ka bija pirmās, viņu picas neesmu ēdusi jau daudzus gadus, jo tās vnk nav garšīgas.

  Mani iecienītākie picu avoti šeit nav aplūkoti: Paparazzi Antonijas ielā pie Dzirnavu (ļoti garšīgas un kvalitatīvas picas, īpaši iesaku 4 gadalaikus, Caprizziosa un jūras velšu) un Pomodoro (Vecrīgā Vecpilsētas ielā un laikam arī Dominā, ja nav nav aizklapēts ciet). Neviena no šīm vietām gan nepiedāvā piegādi, jābrauc pakaļ!

  Kādreiz, kad dzīvoju centrā, regulāri apmeklēju Da Sergio, un man par šo laiku ir labas atmiņas. Tas, ka šis restorāns vēl pastāv, liecina par noturīgu kvalitāti.

 • Krista
  24/03/2010 16:23

  Tikko ievērtēju picu Piranjā. Īsumā – OK, nekas izcils, dārgi (5.80 par dārzeņu picu!), pica varēja būt drusku kraukšķīgāk sacepta, garša bija bāla neskatoties uz visām garšīgajām lietām kas virsū (te ierosinājums picas mērci uzlabot ar kādiem garšaugiem – piemēram ķiploku, raudeni, melnajiem pipariem).

  Man kopā ar picu atnesa olīveļļas kanniņu – nezinu gan, kāda mārrutka pēc, jo kāpēc gan tā būtu jālej uz picas?! Kad savukārt palūdzu aso eļļu, kas labās picērijās parasti ir pieejama, lai uzasinātu picas garšu, man sākumā parādīja Tabasco pudeli, kad no tās atteicos, tomēr atnesa “paštaisītu aso eļļu”. Ja būtu pēc garšas jāuzmin, ka tā ir asa, nemūžam to nepateiktu… Aso eļļu taisa tā: olīveļļas pudelē iemet pāris kaltētus mazos čili piparus ar visām sēklām, un ļauj ievilkties. Pagaršojiet rezultātu, lai to uzlabotu vienā vai otrā virzienā, un lieta darīta!

  Divas labas lietas par šo ēstuvi: WiFi un labi iekārtots bērnu rotaļu stūrītis.

 • edza
  24/03/2010 18:19

  Daudzkas atkarīgs no pašas ceptuves, jo visās necep viens. Tai pašā ilpatio cep tipa itālis, bet viņiem jau nav picērija tikai vienā vietā :)

  Labākā vieta kurā esmu ēdis ir Stendera picērija Saldū. Ja kādam sanāk pa ceļam, go ahead. Domāju, ka varētu būt kaut kas līdzīgs maks un morics.

 • Laura
  24/03/2010 18:57

  Izlasot šo rakstu man tagad sagribējās picu… :(

  Bet runājot par ļoti labām picām, kas šeit nav pieminētas, varu ieteikt restorānu Monterosso! Cenas jau graujošas, picu izvēle niecīga un uz mājām arī neved, bet ir tiiiik garšīgi!
  Vēl garšīgāku picu esmu ēdusi tikai Itālijā un arī tad tikai īpaši meklējot :)

  Bet par pieminētajām: arī Il Patio un Da Sergio ir ļoti labas picas! Bet pēc šī visa izlasītā ir plānā iemēģināt – Makss un Morics picas :)

 • Kris
  24/03/2010 22:15

  Visu cienju sheit pieminētajaam picerijaam, bet neviena no vinjaam nelidzinaas ne cenaa, ne garshaa ar Pica Top, shii vienkaarshaa picerijaa izgriezj pogas visiem shiet mineetajiem !!

 • Laura
  25/03/2010 00:15

  man jāpiekrīt Laurai, ka arī sagribējās picu :D Laikam Laurām picu diena :)

  bet tas neskar picu tēmu, bet vispār- Vairāk saules- vai tur kaut kas ir mainījies, man agrāk ļoti garšoja tur Pasta Carbonara, bet pēdējās reizes, kad sūtīju likās tādi kā tantuka vārīti makaroni- tādi nekādi :(

 • profesors
  29/03/2010 20:05

  Runājot par Da Sergio, es labprāt uzzinātu, kas tā par dzelteno cauruli blakus t.s. malkas krāsnij. vai tik tas nav gāzes vads? lieta prasās tapt noskaidrota drusku labāk!

 • Ēriks
  08/04/2010 17:10

  Sveiki!
  Mani tracina, ka XXI gadsimtā Latvijā nav iespējams pasūtīt un samaksāt picu caur i-netu.
  Man ir atņemta iespēja sagādāt pārsteigumu un uzdāvināt picu draugam.
  Ja kā kāds in kā to var izdarīt, atrakstiet man uz meilu.

 • Zuze
  29/05/2010 11:30

  ee, paldies! Nodzīvot 3 gadus blakus Makss un Moricam un tikai tagad attapties, ka vakaros nav jāveģetē uz lokālā mazveikala produktu rēķina.

 • Lcf
  04/06/2010 12:30

  Dzeltenais tērauda vads ir gāzes vads, tā kā da Sergio ir gazificēta butaforija :)

 • Mai tai
  18/08/2010 23:49

  Atcerejos par sho rakstu kad kko biju laījis par labākajām picērijām, un sagribējās noreklamēt vienu jaunu picēriju, vienīgais ka gabaliņš no Rīgas. Izskatījās ka jamie sieru nemaz nezēlo, un mīkla arī nebij jūtama, vienīgais cik ilgi sitādā garā pavilks. Bet pashi gan izskatījās ka kko bij salietojušies, jo aiz lettes dejoja :D Saucās – Picu darbnīca

 • picu ēdājs
  26/08/2010 09:53

  Tiešām var uzslavēt Pizza Fly, ļoti garšīga un atved salīdzinoši ātri

 • Mario
  28/10/2011 11:25

  Sveiki, varu droši Jums paziņot ka mūsu pilsētas picērija Novada Pica Baldones Picērija ir labaka par Jums visiem minētajām picērijām. 1.plašas lielas telpas virs 100kvm ar lieliem , maziem galdiem , projektors, mūzika, bērnu stūrītis ar daudz rotaļlietam, bērnu krēsliņi, bērnu literatūra, zīmēšana , krāsošana u.t.t. Pieaugušajiem trīs lieli stendi ar dažādu lasāmvielu. Modernas iekārtas picas pagatavošanai. ZEMAS cenas. labāka picu kvalitāte viņas vienkārši ir garšīgākas gan standarta picas gan pārlocītās.Vienkārši atbraucat un pārliecinieties paši !

 • Vladimirs
  26/01/2012 21:57

  http://www.picupiegade.lv – labaka pica

Atstāt komentāru

-