www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

0. nedēļa

30/03/2008 iekš maratons

Lielā plāna iesildīšanās nedēļa tūlīt, tūlīt būs galā un maratona sakarā esmu smēlies tikai teorētiskas zināšanas. Visu nedēļu esmu uz slimības lapas un uz darbu nedodos, sēžu mājās, pieskatu mazo bērnu un dzeru ingvera tēju. Droši vien esmu dabūjis kādu jaunā maratonista vīrusu, nu tā lai dzīve neliktos tik skaista un uzvaru pār sevi viegla.


Ko es esmu uzzinājis? Ideālais dzīves plāna tērps man izmaksās 250Ls, kas ietvers sevī labus apavus, garo skriešanas tērpu un pareizās zeķes. Visas protams no Nike. Sieva gan uztāj, lai es to visu iegādājos mūsu Barselonas brauciena laikā tur sošajā autletā (La Roca Village), bet tad man nāksies savus pirmos kilometurs veikt galīgi tam nepiemērotā tērpā, vai pirmo mēnesi palikt uz nulli.

Otra lieta ir treniņu plāns un partneris. Rīgas maratona mājas lapā uzzināju kā jātrenējas. Tur pat bija sastādīts plāns kurā dienā kas ir jādara, lai sagatavotos šā gada maratonam 18. maijā, bet līdz tam ir nedaudz mazāk kā trīs gadi, tāpēc es gatavošos pēc līdzīgas programmas, bet uz citu maratonu. Pie padomiem bija runa par apģērbu un to kādam tam jābūt, kā arī, ka ir vēlams atrast kādu ar ko kopā šādu projektu realizēt, jo ik pa laikam ir jānoskrien 20-30km un vienam to izdarīt ir gana grūti. Esmu jau par 70% sarunājis ģimenes draugu Imantu, ka tieši viņš būs tas, kas kliedēs un padarīs garos kilometrus brīvdienās interesantākus. Viņu motivē Ņujorkas maratons un iespēja tur piedalīties.

Nākamajā nedēļā centīšos vairāk noskaidrot par to kā pareizāk trenēties, kā arī pieteikties uz Sporta medicīnas valsts aģentūru fiziskās sagatavotības testu veikšanai. Man priekšnieks ir liels riteņbraucējs un tādu izveica, nosakot pie kāda pulsa ir jātrenējas, lai uzkrātu spēku, kā arī tur nosaka kādas ir tev piemērotākās treniņu metodes un biežums.

2 komentāri pie “0. nedēļa”

  • Ivars
    03/04/2008 10:30

    Kāpēc gribi tam veltīt veselus 3 gadus? Ja nav problēmas ar veselību, tad lieliski var sagatavoties pusgada – maksimums gada laikā. Ja fiziskā forma ir laba, tad var ātrāk. Pats esmu reiz noskrejis offroad maratonu, ko organizē Raid.lv. Man atziņa – tas ir tā vērts, ja skriešana kļūst par dzīves sastāvdaļu un turpina skriet arī pēc maratona noskriešanas. Veiksmi!

  • Signis
    03/04/2008 15:16

    Nu viena resursā atradu ka galīgs iesācējs var sagatavoties maratonam 16 nedēļās. Gatavošos nesaspringtā ritmā, šo gadu un jau nākamajā mēģināšu skriet, bet jādod tak iespēja un trīs gados ir vairāk iespēju nekā sešpadsmit nedēļās. Trīs gadu plāns drīzāk bija tāda hohma par piecu gadu plānu, un ja spēšu noskriet ātrāk, darīšu to ātrāk.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: