www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Pieteikšanās testam

31/03/2008 iekš maratons

Pieteicos veloergometrijas slodzes testam ar pakāpenisku nepārtraukti pieaugošu slodzi, EKG pieraksts 12 novadījumos asinsspiediena un elektrokardioskopiskā kontrolē.

Diemžēl izskatās ka tas ir pieprasīts pasākums, jo pierakstu dabūju tikai uz 10. jūniju 8:00


Kas ir šis brīnumainais tests? “Vispirms veic elektrokardiogrammu miera stāvoklī, bet tad seko slodze uz velotrenažiera ar sirdsdarbības un asinsspiediena kontroli. Pēc šāda testa var noteikt, kādas ir organisma darba spējas un kāds būtu vēlamais pulsa režīms sporta nodarbību laikā.” (Iekustini ķermeni un prātu!) Interesants raksts par vingrošanu un izrādās ka kļūšu ne tikai veiklāks, bet arī laimīgāks – “Jau pēc pirmās nodarbības ir zināma eiforija, jo organisms fizisko aktivitāšu iespaidā izstrādā endorfīnu, kas rada labsajūtu.”

Tādu pašu testu veiks nu jau mans treniņu partneris Imants, jo atsķirībā no manis, viņš ir vesels kā rukts un rīt jau veiks savus pirmos kilometrus trenežieru zālē. Runājot ar viņu atmiņā atnāca sen “Kalnu skolā” teikts, ka skriešana ir vislabākais veids, kā gatavoties kāpšanai kalnos, kas varētu būt vēl viens mans tāls sapnis. Jokojoties jau nospriedām, ka piecu gadu plāns būs uzkāpt Kilimandžāro. Bet jūs jau saprotiet, no sākuma jātiek ar šo plānu galā un tad jau redzēsim.

Nākamais, slimā maratonista iesācēja, uzdevums ir apzināt ierīces, kas mērīs pulsu un skaitīs kilometrus.

4 komentāri pie “Pieteikšanās testam”

 • Janis
  01/04/2008 17:30

  pado ziņu, kad tiec pie kāda aparāta, arī man tas interesētu . Lai veicas.

 • Statistikas upuris | 42,195 kilometri
  03/04/2008 11:45

  […] paredzēts veikt tādu pašu distanci kā otrdien un svētdien divas reizes vairāk. Līdz veloergometrijas slodzes testam plānoju šādā režīmā darboties – otrdiena, ceturtdiena, svētdiena. Pēc tam jau izmantojot […]

 • pikols
  27/04/2008 18:13

  Es sāku ar 98kg pēc 6mēnešiem tas ir pagājušā gada maija beigās sāku skriet augustā noskrēju Kuldīgas pusmaratonu oktobrī Valmieras maratonu tagad gatavojos uz Rīgas un svsrs ir 68kg izmantoju POLAR pulsametru gan niknāko un dārgāko bet tas atmaksājas ātrums uzlabojas unsapņoju par krietni labiem rezutātiem savā vecuma grupā V55. Tā kā plānu vari droši pārsktit tik ilgi nav jāgaida uz maratonu vajag apmēram 16 nedēlas un pulsametrs maksā 280lvl vajag pirkt labas drēbes un apavus tas izmaksās ap 250 ja uzmanigi meklesi pa prf veikaliem bet ne smukajiem firmas kur cenas nesamērīgas nu ātrums ir labs airobajai zonai bet reizi nedeļā vajag ātruma treniņus lai celtu anairobo slieksni.

 • Statistikas upuris
  28/06/2011 12:18

  […] paredzēts veikt tādu pašu distanci kā otrdien un svētdien divas reizes vairāk. Līdz veloergometrijas slodzes testam plānoju šādā režīmā darboties – otrdiena, ceturtdiena, svētdiena. Pēc tam jau […]

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: