www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

16 nedēļas

16/12/2008 iekš maratons, pieredze

rigas-maratons.jpgTuvojas gadu mija un noteikti jau esi apdomājis, ko tad tādu es varētu sev apsolīt izpildīt nākamajā gadā. Tas ir dabiski. Visādos šādos pavērsienos mēs gribam kļūt labāki, gudrāki un stiprāki. Un šajā ziņā es varu palīdzēt tev un tu vari palīdzēt man. Es esmu sev apsolījis noskriet maratonu. Jau vairākus mēnešus skrienu, interesējos par skriešanu, pērku un lasu grāmatas, klausos ko stāsta tādi paši kā es. Noskrien arī tu.

Kā to izdarīt? Fundamentāls jautājums. Noskriet maratonu var gandrīz jebkurš attiecīgi tam gatavojoties. Vecums, fiziskā sagatavotība un dažreiz pat veselības problēmas nav šķērslis. Viss atkarīgs no tevis paša un tavas vēlmes ieguldīt šajā lietā savu laiku un darbu. Es zinu, tu to varēsi.

Un lai tas būtu vieglāk, es izmantojot „The Non-Runner’s Marathon Trainer” grāmatu publicēju skriešanas plānu Nordea Rīgas maratonam 17. maijā. Tā pat es katru nedēļu aprakstīšu dažādas ar maratonu, gatavošanos maratonam un skriešanu saistītas tēmas, un te tu vari iesaistīties gan ar saviem komentāriem, gan ieteikumiem, gan pieredzi, jo pat man šis būs pirmais maratons kuram es gatavojos.

Šis plāns ir domāts iesācējiem. Tev šo plānu uzsākot ir jāspēj noskriet bez apstājas pusstundu. Tas nav maz, bet noteikti līdz plāna sākumam tu to vari panākt. Nav svarīgs ātrums, nav svarīgs paveiktais attālums, bet tev jāskrien ir pusstunda no vietas. Ievērojot šo plānu, tā izstrādātāji zina, ka tu spēsi noskriet maratonu. Tev būs viss kas vajadzīgs, lai noskrietu un tas būs atkarīgs tikai un vienīgi no tevis. Tu nekļūsi par uzvarētāju un iespējams par tevi ātrākas būs tavas vecmāmiņas vecuma sievietes, bet tu būsi noskrējis maratonu – 42 ar astīti kilometrus. Tik pat cik no Rīgas līdz Jelgavai.

Skaties plānu

Plānam būs atsevišķa sadaļā šajā blogā kur varēs piekļūt ātri visiem rakstiem un aprakstiem par gatavošanos maratonam.

Ja tu taisies piedalīties Rīgas maratonā izmantojot šo plānu, raksti par to komentāros. Man vajadzēs tavu pieredzi, sajūtas un paveikto. Kā arī zināt ka 17. maijā es neesmu viens. Šajā maratonā piedalīsies arī vairāki VSK Noskrien biedri un arī tu zināsi ka neesi viens šajā lieliskajā sasniegumā tavā dzīvē.

208 komentāri pie “16 nedēļas”

 • mošķis
  18/01/2009 20:14

  Brocēni kā sacensību vieta – dauz maz laba, vēl labāka būtu Saldus :) Katram jau tie ātrumi ir savādāki – baidos, ka man mačos vidēji arī 5 min/km pašlaik būtu stipri par ātru, bet kā būs pavasarī, to es nezinu :)

  Pameklēsim katrs un tad jau kaut kā sazināsimies :)

 • Aivars
  18/01/2009 22:32

  Es arī pilnīgi noteikti pa sniegu un ledu 5 min/km pat tuvumā neesmu…

 • mošķis
  18/01/2009 23:38

  es te dažas dienas atpakaļ sadūšojos uz 12km garo “sprintu” – tipa noskrēju 5:27 min/km – tīri pat labi sanāca, laikam iedvesma :)

 • sm72
  18/01/2009 23:40

  Saldū liekas Kalnsētu parkā ir kaut kāda trase un bērnībā pie otrās vidusskolas bija Veides mežā trase, bet tad, kad es bērnībā Saldū dzīvoju, nebiju saslimis ar skriešanu, tādēļ nav man daudz informācijas par Saldus skriešanas vietām. Romas maratonā domāju, ka kādā 3:50 tomēr varētu ieskriet. It kā skriešanas plāns ir uz 3:40, taču to es varētu izpildīt Berlīnē.

 • Krishjohn
  19/01/2009 08:20

  Aivar, man no 20. janv – 2. februārim tāds pabrīvāks. Ja tev atbrīvējas, tad labprāt pa Salaspili noskrietu ap ~ 20 km kopā ar Tevi. Varu pat sadūšoties un no rīta paskriet =)

 • Aivars
  19/01/2009 13:17

  Krishjohn, vai Tu darba dienā arī esi gatavs ļepatot, piemēram, šo piektdien no Salaspils līdz Doles salai, tad līdz Saulkalnei un atpakaļ? Tur sanāktu ~ 20km, bet es ātrāk par 5:30 min/km diez vai būtu gatavs atļauties.

  Mošķi, es sestdien izkustējos 12,5km, bet vidējais ātrums man bija tikai 6:31, bet man ļoti patika!

  sm72, Romā trasē esot daudz kāpumu un Tev ir ļoti īss sagatavošanās posms. Vai Tu neesi pārlieku optimistisks?

 • Krishjohn
  19/01/2009 15:11

  Man 5dien vakarā basketbola treniņš, bet tik un tā esmu gatavs. Nebūs jau pirmā reize ar vairākiem treniņiem dienā. Nosauc 5dienā laiku, vietu un es tur būšu!
  Par saviem laikiem uz km labāk neizteikšos, jo tā īsti neticu tam, ko saka Nike+.

 • sm72
  20/01/2009 00:50

  Ja godīgi, tad Romā vairāk baudīšu kultūras šedevrus, skrienot maratonu, vismaz ietaupīšu uz taksometru:) Kārtīgi likšos ārā Berlīnē, kur saudzīga salīdzinoši trase:)

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: