www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Viesnīca Babylon

16/12/2008 iekš grāmatas

239625l.jpgĻoti vērtīgi ir gulēt viesnīcas gultā un uzzināt, ka izdzertā minibāra viskija pudelē var iečurāt, tādejādi izvairīties no samaksāšanas par to, kā arī, ka pieczvaigžņu viesnīcās gatavotās brokastis 25 mārciņu vērtībā izmaksā vien nieka piecdesmit pensus. Un zvanīt administrācijai par trokšņojošu kaimiņu ir laimes spēle, jo ja gadījumā kaimiņš ik pa pusstundai pasūta dārgu konjaka pudeli, tad viņš var trokšņot 24 stundas diennaktī.

Brīvdienās biju Baltic Beach Hotel un izlasīju britu žurnālistes Imodžena Edvardsa-Džounsa grāmatu „Viesnīca Babylon.” Par viesnīcu varu teikt ka nekas īpašs. Protams dārgākajos numuros to grāmatu nelasīju, bet esmu gan labāku SPA kompleksu redzējis, gan arī garšīgāk ēdis. Grāmata gan ir lieliska, pat uz pirti negribēju iet, kamēr nebiju to izlasījis. Un kā jau noprotat, grāmata ir it kā par patiesiem notikumiem kādas Londonas pieczvaigžņu viesnīcas dzīvē, kas ietilpināti divdesmit četrās stundās.

Kas tik tur nenotiek. Melnā tirgus kaviāra pārdevējs, zvani reģistratūrai ar lūgumu sagādāt grūtniecības pārtraukšanas tabletes un orālo baudu, dzeramnaudu apjomi nedēļā katram postenim un  slavenību prasības viesnīcai. Sekss pie lifta, kaitēkļu apkarotāji, gandrīz nāve čurājot un viskijs ar cenu vairāk kā tūkstotis mārciņas par glāzi. Ar humoru, melni un pavisam patiesi.

Autorei ir sleja The Daily Telegraph un viņa ir precējusies ar BBC komēdiju daļas bosu Kenton Allen un viņu meitas krustmāte ir „Sekss un lielpilsēta” autore. Bez šis grāmatas, viņa ir sarakstījusi vēl vairākas šāda veida grāmatas, kā „Air Babylon”, par tūrisma industriju, “Fashion Babylon, ” par modes lietām un „Beach Babylon,” kura ir līdzīgāka šai grāmatai, jo stāsta par luksus pludmales viesnīcu. Kā arī plānā ir „Pop Babylon.” Protams, tās nav vienīgās viņas grāmatas.

Seši ar pusi miljoni noskatījās seriāla otrās sezonas otro sēriju, kas veidots pēc šīs grāmatas. Pats nevienu sēriju neesmu redzējis, bet gan jau drīz redzēšu. Pašreiz ir parādītas trīs sezonas.

“Tiklīdz cilvēki piereģistrējas luksusa viesnīcā, ar viņiem notiek kas savāds. Citkārt būdami pieklājīgi ļaudis ar labām manierēm, ietraukdamies pa virpuļdurvīm, viņi atmet ar roku sirdsapziņas pārmetumiem. Šķiet, ka parastie uzvedības likumi vairs nav spēkā.” Un jautrs ir pats pieteikums – „Viss, ko izlasāt “Viesnīcā “Babylon””, ir patiess. Tikai vārdi ir mainīti, lai aizsargātu vainīgos. Darbības divdesmit četrās stundās ir sakopots vairāk nekā desmit gadu gaitā pieredzētais. Viss pārējais ir tāds, kādam tam jābūt. Bagātie iztērē piedauzīgu daudzumu naudas, viesnīca nopelna piedauzīgu daudzumu naudas, un istabenes joprojām cīnās ar izsūtāmajiem par divu mārciņu monētu.”

1 komentārs pie “Viesnīca Babylon”

  • Stjuartes, piloti un pārējie « Lasītājas piezīmes
    21/03/2012 16:10

    […] iekšpusi. Pirmā, “Viesnīca “Babylon”, ir izdota arī latviski, un to ir lasījis un aprakstījis Signis. “Air Babylon” ir otrā, pēc tam autore ir pētījusi arī modes, popmūzikas, […]

Atstāt komentāru

-