www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Ziemassvētku spiegu stāsts

08/12/2008 iekš grāmatas

d1morels_kontinents.jpgNu latviski ir pieejams pēdējais Deivida Morela paveiktas. Un kas iepriecina,  sižets ir ļoti šim laikam atbilstošs. – par Ziemassvētkiem puikām. Neesmu šo grāmatu „Ziemassvētku spiegu stāsts„ vēl izlasījis, bet dēļ tās došos uz veikalu un Pēterim Pirmajam nāksies pagaidīt. Tā pat visu meiteņu spiedzamgabalam „Krēsla” nāksies savu mīlas stāstu pastāstīt vēlāk. Laiks puiku gablam.

Dodu ieskatu preces relīzē – „Pols Keigans darbojas ASV slepenajā dienestā. Viņa  –  aģenta darbs slepenajās operācijās parasti ir saistīts ar netīru naudu, narkotikām vai kodolieročiem. Te pēkšņi viņa rokās nonāk „objekts”- neaizsargāts zīdainis…Tikmēr Santafē pilsētiņā ļaudis priecīgi svin baltus, klusus Ziemassvētkus.

Saltas trīsas pārņem sirdi, dzīvojot līdzi bīstamam un aizraujošam Ziemassvētku piedzīvojumam, kura dalībnieki pārstāv kā debesis, tā elli. Stāsts bagātīgi caurausts apcerīgas Ziemassvētku noskaņas ar filosofisku piesitienu, kurā neparasti organiski iekļaujas arī tie spēki, kurus ikdienā piemirstam. Patiesi baudāms spiegu gabals.”

Tulkojis Uldis Šēns, vāka dizains – Kristians Šics.

Daži fakti par autoru:

  • Lektors Aiovas universitātes angļu valodas katedrā 1970.-1986.;
  • Absolvējis Nacionālo brīvdabas vadības skolu, kurā iemāca izdzīvošanu mežonīgos apvidos;
  • Beidzis Dž.Gordona Lidija Korporatīvās drošības akadēmiju;
  • Īpašo operāciju asociācijas un Izlūkošanas darbinieku asociācijas mūža goda biedrs;
  • Apguvis prasmi rīkoties ar šaujamieročiem, veikt pārrunas ar ķīlnieku nolaupītājiem, mainīt identitāti, apsargāt svarīgas personas, kā ari pakaļdzīšanās un bēgšanas nianses;
  • Trīskārtējs prominentās Brema Stokera godalgas ieguvējs
  • Saņēmis Tintnīcas balvu par mūža ieguldījumu popkultūrā

Mūsdienu spriedzes žanra lielmeistara Deivida Morela kontā ir neskaitāmi romāni, tulkoti 26 valodās. Pasaules slavu viņš iekarojis ar romānu „Pirmās asinis”, pēc kura tapusi filma „Rembo”. Latvijā viņa darbi tiek izdoti kopš 1992.gada. Lasītāji īpaši iecienījuši D. Morela trillerus „Akmens brālība”, „Rozes brālība” un „Maitasputns”.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: