www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Ievēlam Humbertu

01/10/2010 iekš vispārīgi

Lai arī dažādas „ievēlē īstos” reklāmas ir aizliegtas, būšu nepieklājīgs un lūgšu palīdzību manu draugu ievēlēšanā. Varbūt pat pietiks tikai ar tavu balsi, vai aiziešanu, grāmatas nopirkšanu vai vari iet tālāk un kļūt par „Pie Humberta”draugu kartes īpašnieku. Kāpēc lai būtu jāvēl par „Pie Humberta?” Zemāk izteikušās personas reklāmu apmaksājušas pašas.

@ValdisMelderis – “Čaļi īstenojuši savu sapni. Pierādījuši, ka sapņus var īstenot, ja atsakās no ierastajām atrunām ar apstākļiem un cipariem. Varbūt tas nav prātīgi, bet iedvesmojoši gan. Tādēļ tik daudzi labprāt atbalsta šo projektu. Man ļoti patīk. Vai tas būs arī bizness, tad jau redzēs.”

@kucens_linda – “Kam mājas, kam darbs, kam lasītava, kam lieliska mājas darbu pildīšanas vieta, kam pirmo randiņu vieta, kam bārs…  Ir tik daudz dažādu cilvēku un tik pat daudz dažādu viedokļu par to, kas ir Humberts, bet katram, kas šeit bijis, Humberts paliek sirdī. Humbertam pieder arī mana sirds, jo tas devis man agrus rītus ar skaistu mūziku, vēlus vakarus ar galda spēlēm, pelēkas un garas pēcpusdienas ar manu mīļāko grāmatu rokās. Humberts ir jāsajūt, ir jāatnāk, lai sajustu, iemīlētos un saprastu kāpēc Humberts jāglābj…”

@egonsreiters – “Mani šī vieta sameklēja nejauši. A var būt, es sameklēju to vietu. Un var būt nekas nav nejauši… Mājīgi! Tā ir sajūta, kas vai nu ir… vai ir jāpiebur! Humberts ir mājīgs! Jā!!!”

@LieneL – “Humbertā neesmu nopirkusi nevienu grāmatu. Humbertā esmu: klausījusies dzeju, cienājusies ar tiramisū, 3 naktis spēlējusi “Svintus” līdz rīta gaismai, iepazinusies ar jaukiem sirds cilvēkiem, iztrimpelējusi kādas padsmits viskijolas, dažas rumkolas, 5 tējas, 2 vīnus un vienu espresso kafiju un klausījusies stāstu par to, kā jāfotografē Dž.Nikolsons.”

@mairisskuja – “Dažreiz Tu satiec cilvēkus un vietas, kas kādā īpašā un netveramā veidā kļūst par Tavējiem un Tavējām. Uz īsāku vai dažreiz ilgāku laiku. Piektdienas vakars un draugu sarunas. Viskijs. Smiekli un sajūtas starp grāmatām. Pārlaid acis apkārt. Redzi dzirkstelītes to acīs. Tu zini viss būs. Ceturtdienas vakar nogurums un stāsts ko Tu gatavo uz rītu, lai izstāstītu. Atvērta grāmata kuru Tu varbūt nekad neizlasīsi. Kāds nejaušs gadījuma citāts, kas paliek Tavās atmiņās uz visiem laikiem. Glāze vīna iedvesmai. Trešdienas pēcpusdiena un nedēļas sākums, kurā garām ejot esi iedzēris kafiju un pārlaidis acis e-pastiem Tavās daudzajās pasta kastītēs, ieelpojot Berga Bazāra un šīs vietas un visas dienas īpašās sajūtas. Izelpo visu, kas satrauc. Ieelpo dzīvi un esi laimīgs. Ir vietas, kas pieskaras sirdij ar tauriņa spārniem.”

@spigana – “Pie Humberta ir Spīganas otrās mājas. Vieta, kur iegriezties pēc grāmatas ieteikuma, kur iedzert kaut ko aukstu karstā vasaras dienā un mājīgu glāzi vīna drēgnā rudens vakarā. Tā ir pasaule, kurā meklēt plecu, uz kura izraudāties, smieklus un jautrību vai spēles līdz rītam, lai pēc tam kopīgi dotos meklēt brokastis.”

@edijsmajors – “Man tā šķiet ļoti depresīva vieta, savdabīgs “kā nevajag veidot biznesu” piemērs. Tomēr, esmu PAR to, lai šī grāmatnīca/bufete turpina savu darbību, jo tā ir lielisks pretstats komerciāli veiksmīgajām, ar plašpatēriņa ideoloģiju piesātinātajām atpūtas u. tml. vietām un personīgi man šāds koncepts šķiet pievilcīgs. Turklāt zinu arī to, ka Humberta vadībai (Uldim un Dmitrijam) neveicas ar meitenēm un šī ir lieta, kas mūs vieno. Jūtu dziļas empātijas un turu īkšķus!”

5 komentāri pie “Ievēlam Humbertu”

 • via
  01/10/2010 12:05

  Mani ļoti valdzina pati ideja, un vispār jau arī Pie Humberta man patīk. esmu gan grāmatu tur nopirkusi, gan vīniņu iedzērusi. varu tagad nopirkt drauga karti un visticamāk to arī darīšu. Taču ko tālāk? cik ilgam laikam pietiks ar 2000Ls? Ja tā ir akcija, lai savāktu naudu konkrētam mērķim, tad ok. katrā ziņā šekošu līdz un gaidīšu jaunumus!

 • Armands
  01/10/2010 12:29

  Es jau piedalos. Uzreiz, kā pamanīju, piemetu savu artavu.
  Es tur neesmu bijis, man nav ne jausmas, kā tur ir patiesībā, galvenokārt tāpēc, ka es esmu no laukiem un uz Rīgu braucu tikai konkrētās darīšanās. Bet man patīk vietas ideja.
  Un, ja nekas nesanāks, naudu dabūšu atpakaļ. Win/win, tā teikt.

 • Agnese
  01/10/2010 12:54

  Vienīgi par Humberta mājas lapā norādīto kontu mana internetbanka teic, ka tas nav pareizs.

 • Palīdzēsim lasītavai “Pie Humberta” | Kristapa Skuteļa (krizdabz) blogs
  04/10/2010 22:14

  […] Paskat, ko citi saka par šo lasītavu.   Tweet ‹ Ej un nobalso 10. Saeimas […]

 • Grrr
  05/10/2010 23:41

  Nu ļoti jauki, ka veidojas kas tāds, ko varētu gnosaukt par gandrīz vai par klubu tādā 19.gs. Anglijas izpratnē.

  Esmu tur bijis precīzi vienreiz un priecājies par grāmatām un atmosfairu, kā arī klusi pie sevis šķendējies par absolūti nebaudāmo kafiju (iespējams vienkārši sagadīšanās).

  Bet visādā ziņā novēlu panākumus un atbalstītājus.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: