www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Picas krāsns

06/02/2014 iekš kulinārijas novirze

pizzaBūt savas mājas restorāna pavāram ir vienkārši. Klienti un to vēlmes saprotamas, ar virtuves eksperimentu baudīšanu neviens aizrauties nevēlas un perfektā ēdienkarte zināma. Ja vajadzētu noteikt kādas virtuves restorāns ir manās mājās, tad nemaz nevajadzētu balsošanu – restorāns nestu ļoti italiano nosaukumu un pārsvarā tur pasniegtu šīs valsts kulinārijas sasniegumus. Protams, mūsu mājās tiek galdā celti arī klasiski latviešu ēdieni – klimpu zupa, sautēti kāposti; viens no bērniem varētu pārtikt tikai no suši un soļanka ir galvenā zupa ziemas laikā. Bet itālisku ēdienu līnija ir pārstāvēta visplašāk.

Kad nekas nav mājās ēdams, tad olīveļļa, pasta, konservēti tomāti, cietais siers būs izņēmums un atradīsies pat bada laikos. Tāpat virtuves plauktos vienmēr varēs sameklēt kādu saulē kaltētu tomātu, garšvielu plauktā oregano, baziliku un, protams, olīvas. Zaļas pieaugušajiem un melnas bērniem. Obligāti ar kauliņiem.

Vidējā meita atgriezusies pirmo reizi no ceļojuma uz Itāliju paziņoja, ka viņas uzvārds pēc precēšanās būs Itālo un vīrs, protams, itālis. Ģimenes svētku dienām tiek gatavots tiramisu, savukārt tādi gaviļnieki, kuri kūkas un saldumus neēd, tiek pie tunča lazanjas. Ja jubilārs ir nodomājis pie sevis saaicināt draugus, tad klauna atrakciju vietā visi tiek pie mīklas ruļļiem un tiek ceptas picas. Tā pat parastos darba dienu vakaros vienkārša pasta ar tomātu mērci un rīvētu cieto sieru būs pirmā izvēle bērniem vakariņās.

Ģimenes sapulcēs par ceļojuma galamērķa izvēli lielāko balsu skaitu vienmēr iegūst Itālija. Maratons Romā, Florencē vai Venēcijā, bērnu atrakciju parks pie Gardas ezera, kalni Alpos Itālijas pusē un visu dienu guļam pludmalē, ēdam saldējumu un neko nedarām Bari. Savukārt palikšanas vietu izvēli nosaka virtuve un tās iekārtojums. Vai kā pēdējā ceļojumā – picas krāsns, kā piedeva naktsmājām.

Nevienam nav šaubas, ka uz uguns ezera malā vārīta zivju zupa garšo nesalīdzināmi labāk nekā pagatavota ar vienmērīgu siltuma sadali augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda katlā uz indukcijas plīts. Tieši tā pat ir ar picu itāļa celtā malkas krāsnī viņa mājas pagalmā. Dūmu smarža, dzirksteļu piedeva, dzīvas uguns, krāsns 400C temperatūras un āra gaisa kopīgi paveiktais. Protams, tāpat kā zivju zupai ezera ūdens un nupat ķertās zivis, picas brīnišķīgumam lielu lomu spēlē pareizie itāļu picas milti, svaigie tomāti un pizza Margherita nepieciešamais (jebkurai picai tāds ir vajadzīgs) mocarella siers no ūdens bifeļu piena. Itālijā tas viss nopērkams jebkurā viņu Supernetto, bet pie mums ļoti jāmeklē.

Best Superclone Watches

In an era where authenticity blends seamlessly with imitation, superclone watches represent a fascinating facet of horological mastery. These timepieces, meticulously crafted to mirror the world’s most luxurious watches, offer both the allure of prestige and the thrill of discovery. This guide embarks on an exploratory journey through the realm of superclone watches, where craftsmanship meets artistry in the quest for the ultimate imitation.

What are Superclone Watches?
Superclone watches are high-end replicas of luxury watch brands that offer an almost identical look and feel to their genuine counterparts. Unlike standard replicas, superclones are manufactured with an acute attention to detail, using quality materials and precise movements to ensure not just aesthetic fidelity but functional excellence as well.

The Craftsmanship Behind Superclones
Understanding the Precision
The precision in superclone watches is not merely about keeping accurate time; it extends to the meticulous reproduction of each component. Manufacturers invest significant resources in reverse-engineering, ensuring every dial, bezel, and bracelet matches the original in dimension and design.

Materials Used
From 316L stainless steel to sapphire crystal glass, the materials used in superclones mirror those found in luxury watches, contributing to their durability and authenticity.

Comparing Superclones and Genuine Watches
While superclones strive for authenticity, discerning collectors can spot differences, often in the movement or minute finishing details that distinguish a genuine piece from its superclone counterpart.

Popular Brands and Their Superclones
Rolex
Perhaps the most replicated brand, Rolex superclones are renowned for their attention to detail, with the Submariner and Daytona models among the most popular.

Omega
Omega’s Seamaster and Speedmaster series find their echoes in superclones that impress with their craftsmanship and fidelity to the originals.

Patek Philippe
The complexity and elegance of Patek Philippe watches are a high bar for superclones, yet the replicas of the Nautilus and Aquanaut series stand as testaments to the skill of their creators.

Picas var būt ar ļoti sarežģītiem nosaukumiem, dažādām sastāvdaļām un gatavošanas veidiem. Picas var izcept mājās, pasūtīt, lai atved uz biroju un atrast restorānu ēdienkartēs. Itālijā tās ir pat nopērkamas uz ielas. Bet uzkurinot krāsni un ļaut malkai pārvērsties gandrīz oglēs. Uz dārza galda izrullēt plānu mīklu. Drusku tomātus, sieru un baziliku. Picu krāsnī ieliekamo lāpstiņu. Un tu sajūties kā īstens pizzaioli. Un vairāk par visu gribi tādu krāsni savas mājas pagalmā.

3 komentāri pie “Picas krāsns”

 • 5santimi
  08/02/2021 00:36

  Foršs raksts un vairāk tādus lasītu

 • Justīne
  18/10/2021 11:25

  Tik stilīga picas krāsns!

 • tennispro17
  25/08/2022 16:51

  Diez, cik laika aizņem gatavot picu pašam ar šādas krāsns palīdzību?

Atstāt komentāru

-