www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Ko dāvināt vīrietim Ziemassvētkos?

13/12/2010 iekš padomi

Kādreiz pazinu sievieti, kas dāvanas Ziemassvētkos saviem draugiem izdomāja un iegādājās jau septembrī. Bet redzot kas notiek lielveikalos, noteikti ir sievietes, kas tagad jūk prātā. Ko lai uzdāvina vīram, tēvam vai pat mīļākajam, nemaz nerunājot par priekšnieku un draudzenes jauno lielo mīlu? Kā lai zina ko tie stulbie vīrieši grib? It kā jau saka, ka neko viņiem nevajag, bet apvainojās kā mazas meitenes, ja neesi kaut ko uzdāvinājusi.

Zeķes


Vīrietim zeķes nekad nav par daudz. Un lai ko arī teiktu radio reklāmas, es kā vīrietis, vienmēr priecāšos par zeķēm un nākamā man darbība pēc dāvinātāja aiziešanas, nebūs to izmešana miskastē. Pie tam,  Stockman redzēju skaistas krāsainas zeķes, gluži kā ārzemju veikalos. Dārgas gan, bet skaistas. Zaļas, oranžas, dzeltenas un sarkanas. Sievietei ar veiklām rokām vienmēr pastāv variants uzadīt pašai. Uz balli kārtīgs vīrietis ar tādām neies, bet sniegu šķūrēt un piedzīvojumu sacīkstēs noderēs.

Mūzika


Pēdējā laikā es esmu nopircis Ieva Kerēvicas izpildīto kompozīciju „Svētelis” un populāru gabalu kaverus vijolei Eric Wuest izpildījumā. Pie tam, digitālos variantus. Protams, es māku atrast un ierakstīt pat vēl neiznākušus diskus, sastādīt savas izlases un klausīties tikai vienu gabalu simts reizes. Bet es gribētu gandrīz jebkuru oriģinālo disku no Rolling Stones 500  visu laiku labākiem. Jebkurš vīrietis gribētu.

Grāmatas


Redzot manu kulinārijas grāmatu kolekciju un zinot grāmatu lasīšanas paradumus, tieši priekš manis būtu grūti uzdāvināt grāmatu, bet mūsdienās eksistē tik daudz dažādi šīs problēmas risinājumi. Dāvanu karte Alfā ir stulbi. Dāvanu karte Jāņa Rozes grāmatnīcā ir gaumīgi. Kruta būtu Amazon.com dāvanu karte. To kādam sociāli aktīvam vīrietim iespējams  pat viņa Facebook kontā iedāvināt.

Alus


Vīrietim alus ir tas pats kas sievietei lūpu krāsa. Zinātāji stāsta, ka Berga Bazārā ir atvēries viens no labākajiem alus veikaliem Austrumeiropā. Tur esot ap 80 dažādu šķirņu alu. Es taisos pats tur nokļūt un dažus savam svētku galdam nopirkt, bet tik un tā ar lielu interesi noprovētu un priecātos, ja kādam Ziemassvētku vecītis zem eglītes būtu atstājis dažas pudelītes priekš manis.

Kulinārija


Sievietes vieta ir virtuvē. Malkojot glāzi vīna un skatoties kā viņas vīrietis gatavo ēst. Un šajā brīdī katram vīrietim noderēs burciņa ar konservētiem kaperiem, lazdu riekstu eļļa, aveņu balzāmetiķis, olīveļļa ar trifelēm, itāļu tomātu pulvera, eksotiskas garšvielas vai tos pašus saulē kaltētus tomātus. Lai arī banāli, es ar skaudību noskatos uz tiem dāvanu groziem ar kulinārijas gardumiem. Arī VomFass veikalos var dabūt jau gatavus dāvanu komplektus ar eļļām un etiķiem.

Hokejs


Gluži tā pat kā alus, hokejs ir būtiska vīrieša dzīves sastāvdaļa. Lai arī dažreiz es to skatos ar gariem zobiem, bet klātbūtne rada brīnišķīgi pavadīta vakara sajūtu. Pie tam, ja dāvinātājs tevi aizvestu, atvestu, izmaksātu alu un bļautu „šaibu, šaibu” līdz ar tevi, dāvana būtu neaizmirstama. Hokeja vietā gan varat ierakstīt basketbolu, futbolu, teātri, cirku vai erotisko masāžu.

Gadžeti


Jo vairāk skrūvgriežu, jo labāk. Jo specifiskāki rīki virtuvē, jo krutāk. Jo vairāk nekam nederīgu iekārtu, mērinstrumentu, fiņķiklušku un sūdiņu, jo vīrietis jūtas vairāk pēc vīrieša. Sievietei nevar dāvināt pannu, jo savādāk viņa liksies, ka norādi viņas vietu. Bet vīrietim droši – vīrietis zina savu vietu. Sestdien redzēju demonstrāciju ar pulti vadāmie helikopteriem. Un kā jūs domājiet kas bija skatītāji? Tādi paši vīrieši bērna prātā kā es.

Ar vīriešiem tiešām ir grūti. Es nevarētu pateikt, ko tad man Ziemassvētkos vajag, jo visu ko man vajag es sagādāju pats. Droši vien tā ir attieksme – lai arī kas būtu dāvanā. Lai tu jūti, ka tā nāk no sirds, pie tās ir piedomāts un nevis simts lati. Tad tā ir Ziemassvētku dāvana. Gluži kā mazo sieviešu dabiskā būtība – uz baltas papīra lapas ar krāsainiem zīmuļiem sazīmēti rimbuļi ir jaukākā dāvana, jo esi 100% pārliecināts, ka tajā brīdī tā mazā sirsniņa domāja par tevi.

11 komentāri pie “Ko dāvināt vīrietim Ziemassvētkos?”

 • MarciksLV
  13/12/2010 15:50

  nu ar 1. aizšāvi pienā, bet par pārējiem pilnībā piekrītu, ja nu vienīgi vēl alu gan pats varu sev nopirkt.

 • Armands
  13/12/2010 18:08

  Parakstos zem visiem punktiem, izņemot mūziku. Būtu žēl, ka tie oriģinālie diski kaut kur nomētātos, saskrāpētos. Man tomēr labāk patīk variants ar ārējo cieto disku caur datoru pie stereosistēmas pieslēgtu. Gadžeta variants. :)))

 • Elvis Kvalbergs
  13/12/2010 19:12

  Izrādās,ka nu jau sociālo aktivitāti mēra pēc Facebook konta apmeklējuma biežumu nevis,piemēram,pēc reālu draugu reālu satikšanas reižu skaita :)

 • Karīna
  13/12/2010 19:40

  Visu augstāk minēto esmu dāvinājusi, ja neskaita aliņu, ko savam vīrietim pērku regulāri. Esmu palikusi pie ēdamām dāvanām, jo traktoru un govi, kas ir top vēlmes, pagaidām uzdāvināt nevaru :)

  p.s. lustīgus, garšīgus svētkus !

 • cip
  14/12/2010 10:23

  Uzjautrinājos par nedaudz ironiski komisko noskaņu tekstā. Uzrunājoša rakstīšanas maniere.

  Nu, par laimi, šogad es par dāvanām neraizēšos. Par dāvanām kā tādām. Bet ir sanācis visu ko dāvināt, pašai labāk atmiņā palikušas ļoti skaistas vīna glāzes [ne jau tajā milzu kārbā], kas teorētiski nav tā absolūti vīrišķīgākā dāvana, bet atkarīgs no cilvēka, kam dāvina.
  Laikam jau inteliģentam un ar kultūru apvītam cilvēkam nedāvinās slotu, tā teikt.

  Starp citu, super jaukas zeķes, man tādas pašai patiktu, haha. Bet diez vai Ziemsvētkos.

 • Ilze
  15/12/2010 16:10

  Par to pēdējo punktu piekrītu visvairāk! :) Šogad es šajā punktā iekļāvos :)

 • Pele
  17/12/2010 22:00

  Jā, par fiņķikļuškām un sūdiņiem tiešām piekrītu :D un forši uzrakstīts. Es šogad iegādājos uzgriežņa atslēgu komplektu ;) viņš būs uz pakaļas no pārsteguma + vēl pasūtīju smuku baiciņu ar Homēru šajā adresē http://www.uzvelckreklu.lv. Ļoti atsaucīgi cilvēki.
  Es domāju viņš nekad mūžā nebūs gaidījis tādu dāvanu no manis :D

 • ivetta
  21/12/2010 13:35

  Es pasūtīju savējam apavu žāvētāju, lai žāvē savus slēpošanas zābakus un zelta kredītkarti no šokolādes :-)))))internetveikalā http://www.85.lv

 • Arturs
  22/12/2010 12:38

  Man jau patīk tie gadžeti! Angliski gan skan, bet vienmēr esmu k.kā uz tiem nieciņiem.

 • Arturs2
  25/12/2010 02:28

  Par tām zeķēm galīgi garām, tas būtu tas pats, kas meitenei lūpu krāsu uzdāvināt.

 • OreMan
  21/12/2011 11:01

  Nevaru gan piekrist, ka `vīrietim zeķes nekad nav par daudz`.. Pārējais gan varbūt noderētu, ja vien hokeja vietā būtu F1.. ;)

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: