Īsi par manu vēsturi
Ja tu neko nesaproti no singularitātēm, tad vari tālāk nelasīt. Vai arī vica versa. Bet iespējams Stīvens Hokings ir vienīgais cilvēks uz pasaules, kurš tādiem muļķiem kā es, spēj izkaidrot ko tad tas nozīmē un cik nozīmīgi tas ir visai cilvēcei. Vai arī tieši nav. “Īsi par manu vēsturi” ir Stīvena Hokingsa autobiogrāfija.
Stīvens Hokings ir sarakstījis vairākas grāmatas par teorētisko fiziku, kuras lasa ne tikai citi teorētiskās fizikas zinātnieki vai nabaga piespiesti lasīt studenti, bet viņa sarakstītas grāmatas pārdotas vairāk kā desmit miljonu eksemplāros un tulkotas vairak kā trīdesmitpiecās valodās. Iespējams tieši tas Stīvenam Hokingsu padarījis par popkultūras zvaigzni un viņš vienu sezonu bija biežs viesis seriālā The Bing Bang Theory, kā arī tiek apspēlēts tādos seriālos kā Zvaigžņu ceļš, Simsoni, Futurama.
Un jā, Stīvens Hokings ir smagi slims – viņam ir motoro neironu slimība amiotrofā laterālā skleroze. Lasot šo grāmatu pilns internets bija ar “ūdens lējēju” video ALS (šīs slimības saīsinājums) atbalstu un liels bija mans pārsteigums, ka ar šo slimību var saslimt pat 21 gada vecumā. Hokingsam tad tika prognozēti vien daži gadi šajā saulē un viņš noteikti ir daudz ko pārcietis (divas reizes precējies, trīs bērni), lai spēj kustināt tikai dažas ķermeņa daļas un sazināties ar datora palīdzību.
“Zinātnieki un prostitūtas saņem naudu, nodarbojoties ar to, kas viņiem patīk.” Grāmatā viņš apraksta savu bērnību un pieķeršanos fizikai. Interesants fakts, ka Otrā pasaules laikā vācieši ar angļiem bija vienojušies, ka savstarpēji netiks bombardētas universitātes pilsētas. Tā pat apraksta nedaudz savas attiecības ar sievām, saslimšanu un ļoti daudz par saviem zinātniskajiem sasniegumiem un atkal un atkal izskaidro dažus teorētiskās fizikas principus un to kā tie rodas.
Lai arī grāmatu pats nepirku, bet to man iedeva izlasīt Jāņa Rozes izdevniecība, manuprāt, tā ir labākā grāmata ko es esmu pēdējā laikā lasījis. Viegli uzrakstīta, interesanta un dzīvesprieka pilna. Bonusā tā ir gluži kā tāda garāka filma, vienā vakarā izlasāma.
P.S. “Fizikā nav nozīmes, kādā skolā tu esi gājis vai kas ir tavi radinieki. Svarīgi ir tas, ko tu dari.”
Katram sava vēsture
Paldies, ka padalījāties!
Vel šādus rakstus lūdzu. Ļoti interesanti!
Pašaprotams spiredums ir nepārspējami tiešs
Interesanti!
labs raksts!
Mumbai, city, capital of Maharashtra state, southwestern India. It is the country’s financial and commercial centre and its principal port on the Arabian Sea.
Mhatma
Hmm, a kur atsauces?
Ir tā vērts
Labs raksts!
Gaidu nākamo rakstu!
Pasaulē ir lietas iekārtotas tieši tā kā tām jābūt!