www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Filmas kas jāredz #7

22/11/2010 iekš filmas, filmas kas jāredz

„Filma ir viena no trim universālām valodām. Pārējās divas ir mūzika un matemātika.” Franks Capra pats tur bija iekšā līdz ausīm un zināja. Gadījumā, ja dzīve sagriežas ar kājām gaisā, jārunā ir universālā valodā. Vai arī jāskatās kā to dara citi. Piecas manuprāt lieliskas un noskatīties vērtas filmas.

Pay It Forward (2000)

Speisijs, Osments, Hunta vai pat Jon Bon Jovi nav šajā filmā galvenie. Galvenais ir stāsts. Stāsts par pasaules padarīšanu labāku. Sākot tieši ar tevi. Vai šis filmas gadījumā –  sākot ar 12 gadus vecu puiku, kas skolas projekta ietveros ir atradis veidu kā padarīt pasauli labāku. Palīdzēt trim svešiem cilvēkiem lietās, kur viņi nevar paši sev palīdzēt. Līdz aknām aizkustinošs stāsts. Tiešā un pārnestā nozīmē.

Almost Famous (2000)

Sex, drugs, rock&roll. Šī filma kādu laiku bija Toma Grēviņa (@TomsGrevins) mīļākā filma un diezgan pamatoti. Ne tikai vizuāla līdzība, bet arī nodarbošanās virziens ļoti sasaucās ar filmas galveno varoni. Būt par rokmūziķi ir grūti un beigas lielākoties ir vienādas. Cameron Crowe filma dabūjusi Oskaru un vēl gandrīz pussimts dažādu apbalvojumu. Viena no Zooey Deschanel pirmajām lomām un superīga filmas mūzika.

Lovely, Still (2008)

Šī filma dabūs Oskaru. Ne jau tāpēc, ka padzīvojusi pa gandrīz visiem amerikāņu filmu festivāliem, bet tāpēc ka filma ir izcili jūtīga. Labi un oskaroti aktieri (Martin Landau, Ellen Burstyn) un skaists mīlas stāsts, kas sākās lielā vecumā. „Nedomā par pagātni, tas ir kaut kas kur mēs neko nevaram mainīt.” Režisoram šī ir pirmā filma.

Blue Valentine (2010)

Ryan Gosling no Notebook (2004) atradis sev jaunu mīlu un atkal no viņa tiek taisīts romantiskākais džeks uz pasaules. Un viņam tas padodas labi, jo skatoties šo filmu raudās sievietes un vīrieši.  Filma ir par mīlestības atrašanu un pazaudēšanu, par atskatīšanos pagātnē, lai vienas nakts laikā glābtu laulību. Kannu un Sundance kino festivālu filma. Kā arī esmu iemācījies baigi foršo iepazīšanās veidu.  „Jo meitene ir skaistāka, jo trakāka viņa ir.”

Serious Moonlight (2009)

Izlases vājākā filma, bet tā kā ļoti sasaucās ar aktrises klasisko filmu When Harry Met Sally… (1989), tad arī jums būtu jāredz. Pie tam, man šķiet ka šī filma ātrāk vai vēlāk nonāks uz teātra skatuves. Sižets ir pavisam banāls. Vīrs taisās pamest sievu, bet šī šo faktu uzzinot, piesien vīru pie poda un nelaidīs to vaļā līdz tas atkal nesāks mīlēt. Beigas laimīgas un šausmīgi smuka Kristen Bell kleita.

2 komentāri pie “Filmas kas jāredz #7”

  • Kni
    23/11/2010 09:04

    jopt! Un kad lai guļ? :D Paldies, lieliski ieteikumi.

  • volframa cimdiņi ugunskuriem
    23/11/2010 19:23

    Ja čutene mani neviļ, tad kaut kur ir mazliet žēl par to dzīves sagriešanos, par kuru no jūspuses tvīti pienāk. Es ļoti ceru gan, ka čutene viļ. Kaut gan protams, neaizmirsīsim, ka this is the life, kā dzied eimija.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: