www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Filmas kas jāredz #6

27/07/2010 iekš filmas, filmas kas jāredz

Hičkoks esot teicis, ja par vakariņu cenu, kino biļeti un auklītes izmaksām pēc filmas noskatīšanās esi aizmirsis, tad to bija vērts skatīties. Es neesmu tik prasīgs pret kino, jo pagājušo nedēļu pat maksāju par „Krēslas” sāgas trešās filmas noskatīšanos kinoteātrī. Bet skatīties filmas man patīk. Varbūt ne tik ļoti kā lasīt grāmatas, bet patīk. Un pastāstīšu jums par foršām filmām, ko varbūt ir vērts noskatīties.

Adam (2009)

Man stāv uz Sundance filmām. Filma stāsta par kādu puisi kuram ir Aspergera sindroms. Visiem twitterotājiem un blogeriem tāds ir. Smejos, bet tas esot autisma forma, ar kuru saslimstot ir lielas grūtības uz sociāliem sakariem, saprast jokus, tekstus ar pārnestu nozīmi un just citus cilvēkus. Einšteinam un Mocertam iespējam esot šis sindroms bijis. Protams, filma ir bezgala romantiska, jo šis puisis iepatīkas kādai meitenei. „Liars is all you gonna run across in this world. A mans gotta learn the difference between just plain liars, and liars, worth lovin.

Dear Frankie (2004)

Dažādos filmu festivālos nominēta filma. Un Emīlija Mortimera. Filma stāsta par kādu sievieti ar dēlu – Frankie. Ģimene pārdzīvojusi sarežģītas attiecības ar bērna tēvu. Puika to neatceras un raksta vēstules, jo iestāstīts, ka viņa tēvs ir jūrnieks. Uz vēstulēm atbild un šo leģendu uztur māte. Kā jau filmā, izdomātais tēva kuģis izrādās īsts un ienāk ostā. Māte nolīgst svešinieku tēva lomai. Interesanti, ka gandrīz katrā filmā kurā piedalās Gerards Butlers, tiek runāts ar seksīgo un neko nevar saprast akcentu.

City Island (2009)

Labākā šī komplekta filma un vispār labākā pēdējā laika filma. Stāsts ir par kādu Ņujorkas priekšpilsētas ģimeni, kur viens otram stāsta pavisam ko citu nekā ir. Vīrs un sieva nesmēķē, bet slepus viens no otra to dara. Meita mācās koledžā, bet īstenībā dejo striptīza klubā. Dēlam par visu nospļauties, bet izrādās patīk ēdošas meitenes. Ģimenes galva spēlē ar draugiem kārtis, bet īstenībā apmeklē teātra nodarbības. Un strādā cietumā, no tā izpestī jaunību dienā uztaisītu bērnu, kuram par to ka viņš ir tēvs, protams, neko nesaka. Andy Garcia, Alan Arkin un Emīlija Mortimera. Tāda miss Saulstariņš stilā.

Lars and the Real Girl (2007)

Oskaram nominēta filma, par kādu jocīgi puisi, kurš savu sapņu meiteni saticis internetā. Un tā viņam atsūtīta kastē. Visa pārējā pilsēta cenošoties viņu ārstēt uztver šo mākslīgo sievieti kā īstu. Filmā tiek arī atbildēts uz jautājumu – kā tad kļūst par īstu vīrieti? „Well, it’s not like you’re one thing or the other, okay? There’s still a kid inside but you grow up when you decide to do right, okay, and not what’s right for you, what’s right for everybody, even when it hurts. Like, you know, like, you don’t jerk people around, you know, and you don’t cheat on your woman, and you take care of your family, you know, and you admit when you’re wrong, or you try to, anyways. That’s all I can think of, you know – it sound like it’s easy and for some reason it’s not.” Filma patiks visiem Notebook faniem, jo jocīgo džeku tēlo Ryan Gosling.

An Education (2009)

Filma nominēta trim 2010. gada Oskariem. „If you never do anything, you never become anyone.” Lolitas tipa filma, kur jauna meitene un vecāks vīrietis. Londona. Sešdesmitie gadi. Riktīga noskaņas filma, kas ievelk sevī un nelaiž vaļā (varbūt pie vainas mans vecums). Zini to stāstu par puiku, kur Hugh Grant tēlo galveno lomu? Šai filmai stāstu sarakstījis tas pats džeks.

Kuru tu esi redzējis un kuru man būtu vēl jānoskatās?

5 komentāri pie “Filmas kas jāredz #6”

 • Tīna
  27/07/2010 12:42

  City Island man liekas nepelnīte zems reitings. tik stilīgi tie pārpratumi savīti, bauda skatīties!
  Ir redzēta arī- An Education: es to biju raksturojusi ar vārdiem-Ja nu tiešām nav izdomātas labākas aktivitātes, tad var noskatīties An Education. Tā pat jau filmā netiek sniegta īsta atbilde- kāda mārutka pēc vajag mācīties…bet pabāzt zem deguna der klīrīgai jaunkundzītei, kas skolā sāk izlaisties un uzvedas no sērijas- Ņe haču učitsja, haču žiņitsja!!!

 • Vita
  06/08/2010 19:01

  Paldies uz rekomendācijas! Nevienu neesmu skatijusi, tad man būs ko skatities rudenī! Bet es gribētu kaut ko jums piesolīt, tas būtu jauns films par maltīte Soul Kitchen. Veiksmi! :-)

 • Sudrabasparni
  13/08/2010 13:55

  Nav izdevies noskatīties nevienu no šīm filmam, bet noteikti to izdarīšu, paldies par sakārdinasanu uz noskatīšanos… :)

  Es savukart varu ieteikt savu mīļāko filmu, ja gadijumā nav redzeta – “Hitch” :)

 • Kni
  16/08/2010 20:58

  Noskatījos “Adam” un protams, ka man patika. Ir jau tāda silti romantiska, bet tovakar ļoti piestāvēja un ar vakariņām saderēja. Patika Adama neviltotā atklātība un bērnišķais naivums. Kaimiņam palūdzu sagādāt “Dear Frankie”.

 • Kni
  23/08/2010 14:22

  Tagad varu piepulcēt arī klāt “Dear Frankie” – sākumā bija grūti skatīties dēļ akcenta un, kamēr nebiju pieradusi, krietni spicēju ausis.
  Filma ir sirsnīga un mīļa. Galvenais varonis Frenkijs – apbrīnas vērts. Vispār paldies par ieteikumiem!

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: