www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Pie Humberta

14/08/2010 iekš grāmatas, info

Uz jautājumu, ko es darīšu, kad būšu vecs, līdz šim man bija konkrēta atbilde. Teicu, ka man būs krogs Spānijā – taisīšu ēst, audzēšu tomātus un mazbērniem mācīšu pīpēt vai spēlēt kārtis. Tagad, kā vienas multenes sliktajam varonim, man ir veseli divi plāni kā pavadīt vecumdienas. Krogam uzradies konkurents – grāmatnīca. Ar jaunām, vecām, manējām un varbūt arī tavējām. Un tas dēļ džekiem no „Pie Humberta,” kuriem mans vecumdienu sapnis ir noticis jau tagad.

Tie, kam nav ne jausmas kas tas ir, varu pastāstīt. „Pie Humberta” ir grāmatu veikals, lasītava, satikšanās vieta un bārs (var dabūt kafiju, tēju, ar un bez alkoholu dzērienus). Vai kā viņi to sauc – grāmatnīca. Bet tas nav viss. „Pie Humberta” ir atmosfēra. Ar slavenu rakstnieku autogrāfiem uz griestiem, ar lasošiem cilvēkiem, grāmatu plauktiem un grāmatām. Jaunām, vecām, īpašām un, starp citu, redzēju arī Vinnija Pūka vecu izdevumu.

Vinnijs Pūks iet pa mežu, ēd bulciņu. Pieskrien sivēns un prasa: “Vinnij, iedod man ar’ bulciņu!” “Tā nav bulciņa, tā ir smalkmaizīte!” “Nu tad iedod man lūdzu smalkmaizīti!” “Tā nav smalkmaizīte, tā ir kūka!” “Nu bet tad pacienā mani ar kūku!” “Klausies, cūka, tu vispirms izdomā, ko gribi, un tad nāc pie manis, ja?”

Pie Humberta” tā nebūs. Pat ja tev nav ne santīms pie dvēseles, vari ienākt un izlasīt dažas lapaspuses. Ja tev mājās ir grāmatas no kurām tu gribētu tikt vaļā, bet roka neceļas izmest, tad šeit ir īstā vieta kur tās atstāt. Varbūt kādam vēlāk tieši tava nevajadzīgā grāmata padarīs dienu priecīgāku. Pie tam „Pie Humberta” tu vari ne tikai grāmatu palasīt, bet arī kādu galda spēli uzspēlēt, noklausīties koncertu vai dzirdēt priekšlasījumus.

Dažreiz „Pie Humberta” ir klusu un tu būsi vienīgais lasītājs. Dažreiz te iet tik karsti, ka krūšturi uz lampas paliek. Šis gan ir fotoizstādes sastāvdaļa, bet no dažām grāmatnīcas galerijas bildēm var secināt, ka grāmatu lasīšana var kalpot par priekšspēli. Un, lai gan darba laiks nedēļas nogalē ir līdz vieniem nakti, ir bijuši vakari, kas beidzas tikai pēc saules uzaušanas.

Pie Humberta” ir jauna vieta Berga Bazārā, bet puišiem ir daudz ideju un galvenais – mīlestība uz grāmatām. Tev tik atliek tur aiziet, iedzert glāzi vīna uz Hemingveja vai Kafkas veselību, palasīt grāmatu vai nopirkt un lasīt mājās. Un pēc gadiem, gluži kā slavenajā Parīzes grāmatnīca Shakespeare and Company, te varēs jaunie rakstnieki strādāt, izlasīt vienu grāmatu dienā un nakšņot starp grāmatplauktiem.

Ja nu tu negribi „pirkt kaķi maisā”, tad apskaties viņu mājas lapu, bilžu galeriju vai arī noskaties seriālu Black Books (2000). Tieši tā arī tur ir. Tikai smukāk. Un veikala vadītāks ir foršs, nevis tāds bastards kā filmā.

Bildes ir izmantotas ar „Pie Humberta” atļauju un pateicoties fotoklubam „Siena.”

3 komentāri pie “Pie Humberta”

 • Armands
  15/08/2010 19:19

  Jā, man šī vieta jau ir sarakstā. Tur es iešu nākamreiz, kad būšu Rīgā un būs brīvs laiks starp mītingiem. Tā parasti eju uz DC, jo tur ir wifi par brīvu, bet te varētu būt patīkamāk ar grāmatu.

 • Madara
  16/08/2010 08:52

  Vieta, kurai piemīt fantastiska aura!!! Un sestdien Pie Humberta iemācījos spēlēt spēli Cвинтус. Paldies saimniekam un cilvēkiem, kas tur bija :)

 • Kni
  16/08/2010 20:56

  Izlasīju un nodomāju – jāiet ievērtēt. Tad salasījos grāmatu draugu diskusijas par vietas nosaukumu un nosmējos, cik labi tomēr dažreiz zināt mazāk, jo ir ne tikai vieglāka dzīve, bet arī nerodas glupas asociācijas. Iešu arī es gan grāmatu palsīt, gan kafiju iedzert =)

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: