www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Filmas kas jāredz #10

01/03/2011 iekš filmas, filmas kas jāredz

Čipsi man negaršo, popkornu es ēdu reti, bet tie nav iemesli tam, kāpēc es neizjūtu nekādu nepieciešamību pēc „Melnais gulbis.” Pie tam ņemot vērā, ka Natālija Portmane man šķiet sasodīti glīta. Es vienkārši negribu sevi mocīt. Filmām būt jāsniedz prieks un laimīgas pārdomas. Bet ir bēdīgas filmas, kuras man ir patikušas un kuras būtu jāredz.

The Greatest (2009)

Par An Education (2009) Oskaram nominētā smukā angļu jaunā aktrise Carey Mulligan ir stāvoklī.  Sērojošie vecāki Pierce Brosnan un Susan Sarandon mēģina dzīvot bez sava automašīnas avārijā bojā gājušā dēla. Lieliski akrieri, bet viņus šajā filmā saista vēl kas. Meitenes bērns būs no mirušā puiša. 2009. gada Sundance filmu festivāla filma.

The Romantics (2010)

Aktieru sastāvu nemaz nenosaukšu, jo pat nezinu no kura gala sākt. Filma ir par kāzu priekšvakaru un sen neredzējušies draugi atkal satiekas, lai to nosvinētu. Bijušas attiecības, nenokārtotas lietas, cerības un „aukstas kājas” pirms kāzām. Tāda mīlestības noskaņas filma, ar skaistiem skatiem un labu mūziku. Un reālu dzīvi. Filmas pirmizrāde bijusi 2010. gada Sundance filmu festivālā un 2010. gada Kannās.

Garden State (2004)

Man savai 101. lietai ir jātaisa saraksts ar desmit manuprāt labākajām filmām, ko esmu redzējis. Šī noteikti iekļūs tajā sarakstā, kā arī ja man būtu jātaisa tāds filmu mūzikas saraksts, tad arī mūzika tajā iekļūtu. „I know it hurts. That’s life. If nothing else, It’s life. It’s real, and sometimes it fuckin’ hurts, but it’s sort of all we have.„ Par to tieši ir filma. Par dzīvi, kas dažreiz sāp. Un, starp citu, ja jums ir līdzīgas sajūtas par Melno gulbi, tad skatieties Garden State, tieši pēc šīs filmas es viņā iemīlējos. Sundance, Grammy, MTV un vēl neskaitāmas citas balvas un nominācijas.

Wristcutters: A Love Story (2006)

Vēl viena filma ar superīgu mūziku un daudz balvām. Mūziku galvenokārt izvelk Eugene Hutz ar savu Gogol Bordello, bet balvas te dotas par neparasto filmas skatījumu uz dzīvi un pēc tam. Fiška esot tāda: tie cilvēki, kas izdara pašnāvību nokļūst tādā pašā pasaulē kā mūsējā, tikai sliktākā. Tur viss ir pelēks, neviens nesmaida un mīlestību atrast ir vēl grūtāk. Un ja tev uznāk depresija, ko tu vari izdarīt? Pakārties?

Wonderful World (2009)

Senegālā cilvēki kas tic, spēcīga lietus laikā redz no debesīm krītošas zelta zivtiņas. Lai arī filmas beigās tas tiek piedzīvots, tā nav par šādiem māņiem. Filma ir par kādu džeku kuram viss riebjas. Dzīve, darbs, attiecības. Bet tad viņa vienīgais draugs nokļūst komā. Drauga māsa no Senegālas un viņas pozitīvais skatījums uz dzīvi, beigās liek redzēt no debesīm krītošās zivis.

7 komentāri pie “Filmas kas jāredz #10”

 • chupatinja
  01/03/2011 13:02

  Burvīgas filmas, puse jau redzēta, bet otru pusi noteikti noskatīšos :)

 • Kni
  01/03/2011 19:05

  Kopš tās dienas, kad aktīvi sāku skatīties kino mājās, šī rakstu sērija manā datorā ir visvisvisgaidītākā. Ideāli sliņķiem, vai arī tiem, kas neprot atrast..vai nemeklē.
  Paldies!

 • Rinalds
  01/03/2011 20:52

  Nezinu vai esi redzējis, bet iesaku ieskatīties manā filmu sarakstā ;) http://ifk.lv/category/filmas/

 • signis
  02/03/2011 14:01

  Rinald, izskatās sakarīgs blogs. Turpmāk lasīšu arī tevi.

 • Rinalds
  02/03/2011 16:35

  Paldies Tev. Gaidu ieteikumus kā uzlabot blogu no Tevis ;)

 • Dina
  02/03/2011 20:52

  Čau, Signi!

  Iemet aci arī manā kino listē – ar katru jaunu “Filmas, kas jāredz” ierakstu aizvien vairāk pārliecinos, ka gaumes mums gaužām līdzīgas :)

  http://dinapreisa.wordpress.com/manas-visu-laiku-milakas-filmas/

 • SairaM
  23/03/2011 00:35

  +1 par Wonderful World.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: