www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Trīs filmas romantiķiem #1

24/09/2008 iekš filmas

Nekādos lielos meklējumos nedevos, bet šīs dažas filmas man pēdējā laikā iespiedušās prātā. Nav jau nekādas iekš 100 filmu saraksta, kas katram pirms nomiršanas būtu jāredz, bet nenožēloju nenieka no patērētā laika tās skatoties. Filmas ir brīžiem jautras, brīžiem līdz asarām ja jums ir bērni un brīžiem dod iespēju par tām padomāt vēlās nakts stundās, tāpēc nenožēlošu laiku, kuru iztērēšu jums par tām pastāstot. Stāstu gan briesmīgi, bet visām ir reklāmas rullīši un linki uz profesionālāku apskatu.

Baby Mama. Šī gada filma ar slaveniem aktieriem (Gregs Kiners, Sigurnija Vaivere un Stēvs Martins) otrajā plānā stāta par biznesa sievieti, kura, kad citi skrēja uz randiņiem mācījās, kad citi precējās, ieguva paaugstinājumus darbā un kad citi auklēja savus bērnus, kļuva par vecāko viceprezidenti. Tipiska karjeriste un jau pirmajā randiņā puisim pasaka, ka grib bērnu. Adoptēt viņai uzreiz neļauj vientuļais status, mākslīgai apaugļošanai ir viens pret miljons variants dēļ specifiskas uzbūves aplamajā vietiņā un nekas cits viņai neatliek kā maksāt kādai, kas iznēsās viņas vietā. Ja jau savu bērnu uzticēsi auklītei, kad vajadzēs biznesu bīdīt, kāpēc lai neuzticētu vēl ātrāk? Savukārt šī baby mama ar savu draudziņu izdomājusi ar to piepelnīties, mānīt visus par stāvokli un iekasēt tik naudu. Kā jau filmās pienākas, viss baisi sajūk un ar draudziņu izšķiras un sāk dzīvot pie iznēsājamā bērna mātes. Tad nu tur notiek viss, lai romantiskai filmai varētu piekabināt komēdijas statusu arīdzan. Beidzas viss laimīgi. Izrādās ka surogātmāte kļuvusi grūta no sava drauga, biznesa sieviete atrada sev lielisku mīlnieku, kas spēja trāpīt vienā no miljons un visiem tika pa bērnam.

Charlie Bartlett. Pagājušā gada filma, bet neesmu manījis to Latvijas kino repertuāros. Filma stāta par kādu smalkas ģimenes puisi Čārliju, kurš izmanto dažādas metodes, lai iekļautos skolā. No privātas koledžas tiek izmests, jo direktora pacietības mērs ir pilns pēc viltotu autovadītāju apliecību ražotnes izveides istabiņā. Viņam jāsāk iet publiskā skolā, bet arī te viņš ātri vien atrod sev nodarbošanos. Viņš sāk konsultēt savus skolas biedrus dažādu problēmu risināšanā, līdz pat tādai lietai kā zāļu piegādei. Bet filma nav par to. Filma ir par iejušanos sabiedrībā un uz ko ir gatavs pusaudzis, lai tikai tiktu pamanīts un ka īstenībā viņi paši sev izlauž ceļu un saprot, kas ir un kas nav pareizi. Iesaku visiem noskatīties Cat Stevens dziesmas If You Want to Sing Out, Sing Out galvenās sieviešu lomas atveidotājas izpildījumā. Es to noklausījos reizes divdesmit.

Then She Found Me. Šo es atstāju saldam ēdienam. Noskaties. Noteikti noskaties. It kā perfektā skolotājas dzīvē trūkst tikai bērns. Viņai jau gandrīz četrdesmit un lieliski saprot ka pēdējais brīdis ir klāt. Audžumāte viņai iesaka adoptēt, bet viņa negrib savam bērnam savu dzīvi, lai arī īstenībā viņas ģimene ir perfekta un brālis tuvojoties finālam viņai pasaka, ka viņa zinot kā ir būt adoptētai, bet nezinot kā ir būt neadoptētam. Lai viss būtu jautrāk, vīrs, kas izrādās ir memmesdēliņš pēc ilgas laulības paziņo ka viss ir apnicis un viņš šķiras, ātrs pēdējais sekss un katrs uz savu pusi. Nākamā dienā savas jūtas atklāj kāda viņas skolnieka tēvs, kuru sieva ar visiem bērniem pametusi, jo viņš viņai ir bijis par daudz. Šis džeks izrādās ir īstas – jo viņa viņu jūtot. Un lai vēl jautrāk būtu, neilgi pēc audžu mātes nāves uzrodas īstā māte. Skolotāja izrādās stāvoklī no pēdējās reizes ar vīru, jaunais mīlnieks to pieņem, bet viņai paslīd kāja ar nākamā bērna tēvu. Tiek uzmesta, bērniņš vēderā neizdzīvo… Bet beigas labas, kopā ar lielisko, viņa bērniem un mazu ķīniešu meitenīti. Piebildīšu ka to visu tēlo Helēna Hanta un Kolins Firts.

7 komentāri pie “Trīs filmas romantiķiem #1”

 • Herta
  27/09/2008 21:19

  Filma ar Kolinu Firtu bija forša, bet nu Kolins Firts ar savu british akcentu bija vienkārši burvelīgs

 • Herta
  27/09/2008 21:22

  Un tikko imdb apstiprinajas manas aizdomas, ka epizodiskā daktera lomā( tas kursh taisija ultrasonografiju) parādījās pats Rushdi!! Salmans Rušdi

 • Princese Anna
  30/09/2008 13:35

  4 filma romantiķiem, protams, j nav redzēta – Benny & Joon

 • signis
  01/10/2008 09:53

  Noskatījos. Paldies. Spēcīga filma. Skaista mūzika un lieliski aktieri. Un gana romantiska.

 • Kas jādara Valentīndienā? | 42,195 kilometri
  04/02/2009 16:16

  […] Forum Cinemas pat šai dienai pa godu rādīs visādas tādas filmas. Ko es varētu ieteikt? Trīs filmas romantiķiem. Bet tādas ir simtiem. Viens džeks ir apkopojis 76 […]

 • Aijux
  20/04/2011 21:20

  Ak dies, šis sarakst tiešām ir bezgaumības kalngals,piedošanu.

 • Signis
  20/04/2011 21:23

  Kuras tad nav bezgaumības kalngals?

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: