www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Tas nāks jums par labu

18/07/2008 iekš padomi

smileyballs2.JPGLai arī cik tas dīvaini un neticami būtu, smēķēšana samazina risku saslimt ar Parkinsona un Alcheimera slimībām. Protams, nav jau uzreiz jāpērk LM un pagalmā jāpīpē – nikotīnu var uzņemt savādāk. Plāksteri, gumija un šņaukšana. Un kas gan ir labāk – nomirt, zinot ka mirsti, vai nemaz to nesaprotot. Bet, nu labi ar šo divu kungu briesmīgajiem atklājumiem un miršanu, pastāstīšu par desmit lietām, lai arī cik dīvaini tas nebūtu – tās nāks jums par labu.

Šokolāde. Šis jums nebūs nekāds jaunums. Pat mazi bērni zina, ka šokolāde nekad nevar būt par ļaunu un daudz, bet jāatceras, ka tās labums ir atkarīgs no krāsas – jo tumšāka, jo labāk. Šokolāde satur tādu ķīmisku vielu kā polifenols, kurš samazina brīvo radikāļu daudzumu un paglābj šūnas un DNS no bojājumiem. Lai arī šokolādi parasti ēd dēļ tās radītā iemīlēšanās efekta, bet izrādās, ka šokolādei ir tiešs sakars ar sirdi. Tā stiprina asinsrites sistēmu. Hārvardas pētnieki par šo lietu saka – „Kā jebkura lieta dzīvē, mērenība ir pats svarīgākais,” ja izrādās, ka ēdot pāris reizes mēnesī šokolādi var nodzīvot par vienu gadu ilgāk, nekā tie kuri vispār to nedara, vai pārāk daudz dara. Vēl šokolāde līdz pret klepu, stimulē smadzenes, pasargā no vēža.

Sarkanais vīns. Ja jums patīk laiski pavadīt saulainus vakarus, franču sieri un glāze sarkanā vīna, tad jums ir lieliska iespēja izvairīties no kataraktas. Vismaz noteikti ja jūs esat pele. Vīnogu mizās un sēklās ir ļoti daudz dažādu antioksidantu, kā, piemērām, tanīns, flavonoīdi un citi. Tie veikli tiek galā ar asinsspiedienu un holesterīna normalizēšanu, ar sirds, kaulu, muskuļu un acu novecošanu. Bet tā pat kā ar šokolādi, vīnam ir jāzina mērs. Pārāk daudz vīns tavu dzīvi par vienu dienu samazinās, vai vismaz vienu rītu pārvērtīs ellē.

Stress. Jūs nepārklausījāties. Visi stāsta, kā stress mūsdienu sabiedrību dzen izmisumā, es pats gada sākumā slimoju ar slimību, kura manu asinsainu nemaz neizmainīja, un ārsts apgalvoja, ka tas ir no stresa un pārstrādāšanās. Ilgstošs stress nav labi. Stress kas rodas, kad pēkšņi jūs kāds lūdz uzrunāt kāzu viesus un teikt tostu – ir labi. Organismam šādi mazie stresi liek nonākt stāvoklī „cīnies vai bēdz,” kurš savukārt stiprina imūnsistēmu un organisma spēju cīnīties pret dažādiem uzbrucējiem daudz ātrāk un patstāvīgāk.

Saldējums. Saldējumam ir zems GI. Ar GI apzīmē glikēmisko indeksu un ar to mēra uzņemto ogļhidrātu pārvēršanās ātrumu par cukuru asinīs. Jo zemāks GI, jo lēnāk uzņemtie ogļhidrāti paaugstina cukura līmeni asinīs. Apēdot saldējumu un viņa zemo GI, jums uzreiz nevajadzēs vēl vienu, kā arī palīdzēs rūpēties pa lieko svaru, samazinās sirdsslimību risku, samazinās holesterīna, daudzumu. Sportojot saldējums palīdz uzkrāt rezerves, bet pēc fiziskām aktivitātēm tas gan nederēs.

Baltmaize. Visi zina, ka rudzu miltu maize ir labāka, veselīgākā un tā tālāk, bet jāņem vērā fakti, ka baltmaizes miltos ir daudz kalcija un dzelzs, kā arī B1 vitamīns un niacīns. Un tāpēc ka baltmaizē ir maz šķiedru, vairāk kalcija no baltmaizes organisms spēj uzņemt. Pārsvarā dodiet bērniem ēst rudzu maizi, bet neskatāties šķībi, ja viņi uzēd bulciņas, jo tās dod dažas svarīgas barības vielas.

Darbs. Grūts darbs nekad nevienu nenogalina, tā noteikti jūsu vecmāmiņas teica, pirms iedzina ravēt kartupeļu lauku. Un ja vien jūs neesat ogļracis, tad eksperti apgalvo, ka darbs palīdz uzturēt jūs veselus, ne tikai no tā ka strādājot, jūs nopelnāt naudu ar ko nopirkt veselīgu pārtiku un labas skriešanas kedas. Bet arī socializēšanās un vienmērīgs dzīves ritms dod vajadzīgo veselīgo efektu. Darbs dara brīvu, ak, veselu.

Kafija. Tā pat kā šokolāde un sarkanais vīns, kafija satur antioksidantus un tanīnu, kas palīdz jums attīrot artērijas un sargājot sirdi. Kafija ir laba priekš aknām – viena kafijas krūze dienā samazina aknu cirozes risku par 20 procentiem; četras krūzes par astoņdesmit procentiem, kas noteikti ir baigi forši, it sevišķi, ja jūs kā mans draugs sportists, līdz maratonam ne gramu uz krūts.

Pupas. Viens no dabas veselīgākajiem produktiem. Dabiski zems tauku līmenis, nesatur piesātinātos taukus vai holesterīnu, un dod tādas barības vielas kā šķiedras, proteīnu, kalciju, dzelzi, folijskābi un kāliju. Un lai arī cik tas nebūtu brīnumaini, šis produkts ir ļoti lēts. Jums pietiks nauda šokolādei, sarkanam vīnam un kāzu dāvanai. Kā arī ja jūs esat pārāk tievs, ēdot pupas jūs kļūsiet nedaudz būdīgāks – uzpūtīsies vēders.

Giness. Šī īru alus ražotāji senos laikos izmantoja mārketinga saukli – „Ginesss ir labs priekš jums,” līdz viņiem to lūdz savās reklāmas neizmantot. Bet pirms pāris gadiem veikti pētījumi apliecināja ka šis sauklis ir patiesība. Viens kauss šī melnā dzēriena ir līdzvērtīgs aspirīnam attiecībā uz asins trombiem un daudz, daudz garšīgāks. Un atkal viss ir dēļ antioksidantiem. Dzeriet alu.

Mans blogs. Vēl zinātnieku slēdzienus neesmu saņēmis, bet lasot šo blogu jūs būsiet veselīgāks. Ne tikai tāpēc ka zināsiet ko ēst, dzert un kurš stress jums ir labāks, bet šis blogs ne vienu vien jau ir pamudinājis rītos piecelties agrāk un iziet ārā pavicināt kājas, vai vakaros pēc darba izskriet apli pa vietējo parku. Jūs būsiet veselīgāks arī no manām iedvesmojošām izlasītām grāmatām un skaistajām filmā,, kā arī no tā ka šeit nebūs katru dienu jālasa par inflāciju, slikto valdību un izvirtušam slavenībām. Lasiet manu blogu.

2 komentāri pie “Tas nāks jums par labu”

 • asmo
  18/07/2008 10:17

  Par saldējumu atļaušos nepiekrist, ja nu mājās paša taisītais no krējuma, bet šamie piena pulvera un stabilizatoru kompozītmateriāls, diez vai kādu labumu nes.
  Nu tavs blogs tas gan tiesa, brīnos, ka tikai 10 vietā! ;)

 • pikols
  18/07/2008 19:38

  es par tavu pēdejo treniņu krāj vairāk km ar zemāku pulsu skrieni vairāk airobajā zonā ātrāk tiksi pie sava maratona starp citu ritu tas ir 19 pl 10 Majoros Jūrmalā 6,5 km bruņurupuča sacensības pa pludmali apmēram pretim Majoru stacijai pieteikšanās uz vietas no 9 00 šīs sacensības tev kā radītas.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: