www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Skrienam un domājam

28/05/2008 iekš maratons

maratonas-graamata.jpgPēdējā laikā esmu aizrāvies ar ēst taisīšanas aprakstīšanu, masu psihozes vadīts uzrakstīju par Prāta Vētras jauno disku un vēl visādu figņu aprakstīšanu. Vakar braucot no darba mājās konstatēju, ka šo izcilo disku klausos nedēļu no vietas, esmu atpalicis politikā, kultūrā un visā citā. Daudz netrūka, ka es būtu viņu izlidinājis pa logu. Visam pa virsu esmu kļuvis par Latvijas Golfa federācijas statistiķi. Piedod, mīļo lasītāj, bet varu apzvērēt, ka lai arī kas – skrienu. Un domāju.

Domāju par to, ka pēdējās nedēļas pirms Rīgas maratona trase bija pilna ar skrējējiem. Droši vien reklāmas un darba kolēģu dzīti, iemēģināja savas spējas piecos kilometros, lai satelītskrējiena laikā nepaliktu jaņos. Droši vien arī nepalika, tikai tagad tur pat var redzēt vismaz piecas reizes mazāk skrējēju, vien acīm redzami profesionāļi un pensionāri. Droši vien tautas veselības un skriešanas popularizēšanas nolūkos vajadzētu organizēt šādu stilīgu pasākumu biežāk. Bet labi jau būs arī tā pat. Noteikti ir kāds, kas dēļ Rīgas maratona sāka skriet un skrien vēl arī tagad.

Es esmu nolēmis savu pirmo pusmaratonu skriet 9. augustā – Kuldīgas pusmaratonā. Pēc tam 14. septembrī Tallinā un tad jau redzēs, vai spēki un gribēšana pietiks Valmierai. Interesanti, ka Kuldīgas maratonam laika limits ir divas ar pusi stundas. Nu vajadzētu jau iekļauties.

Pēdējā nedēļa bija tāda saraustītāka, jo svētdien bija satelītskrējiens, otrdienas treniņš sanāca īss un ceturtdienas treniņš piektdienā, kas kopumā deva tikai divdesmit kilometrus. Šī nedēļa iet pēc plāna un esmu jau veicis 22km divās skriešanas reizēs. Savas nedēļas skaitu tā pat kā mans lieliskais laika uzskaitītājs – sākot ar svētdienu. Kā saka mans brīvdienu treniņu partneris, ja atļaus veselība, tad svētdien skriesim trīs apļus, kas būs kopā ap 14km, un tas jau ļoti tuvu būs optimāliem 40km nedēļā. Šos pēdējos skrējienus esmu veicis ar vidējo ātrumu 5:40 min/km, kas man devis vidējā pulsa samazinājumu, un tas nav vairs 180 bpm, bet 175 bpm. Lai arī vēl aiz vien augsts, paļaujos, ka es esmu dīvains un nevis slims. Pēc divām nedēļām tas tiks noskaidrots precīzi – veloergometrijas slodzes tests to parādīs.

skrejiena-grafiks.jpg

Šodien saņēmu grāmatu „The Non-Runner’s Marathon Trainer” no Amazones. Kad izlasīšu, noteikti došu kādu ziņu, bet tā izskatās OK. Grāmatai ir septiņpadsmit nodaļas, kur katra nodaļa ir viena no nedēļām treniņu programmai sešpadsmit nedēļām un pēdējā par to ko darīt pēc noskrieta maratona. Un šajās sešpadsmit nodaļas ir gan par to kas tajā nedēļā ir jāpaveic, gan, piemēram, par vingrojumiem pirms un pēc skriešanas, par ēšanu, motivāciju un tamlīdzīgām lietām. Grāmatā ir daudz iesācēju komentāri par sajūtām, domām un mērķiem.

4 komentāri pie “Skrienam un domājam”

 • Pieteikšanās skrējienam | 42,195 kilometri
  06/06/2008 16:05

  […] lasīt, iepriekšminēto jaunā maratonista rokasgrāmatu, un konstatēju, ka patreizējā kondīcija maratonam ir kāda piektā nedēļa sešpadsmit […]

 • mošķis
  05/07/2008 11:08

  un kā tad ar to grāmatas lasīšanu? vai esi nācis pie jaunām atziņām?

 • Signis
  07/07/2008 11:00

  Šī jau kā bībele jālasa. Lēnām un pacietīgi. Patreiz lasu par trešo nedēļu un iespējamām traumām.

 • Pieteikšanās skrējieniem
  28/06/2011 12:18

  […] skrējieniem No Signis Iesāku lasīt, iepriekšminēto jaunā maratonista rokasgrāmatu, un konstatēju, ka patreizējā kondīcija maratonam ir kāda piektā nedēļa sešpadsmit […]

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: