www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Saldējums

17/05/2009 iekš ēst gatavošana

saldejums2.jpgDivdesmit kapeikas bija dienas lielākais notikums. Es esmu lauku puika un pie saldējuma varēju tikt tikai īpašos gadījumos, vai tad kad biju ciemos pie vecmammiņas Salaspilī. Vietējais veikals no pusdienu pārtraukuma vērās vaļā trijos un neskaitāmi apkārtējo deviņstāvu māju sīkaļas stāvēja rindā, lai iztērētu divdesmit kapeikas par tikko atvesto saldējumu. Es no savas bērnības daudz ko neatceros, bet šis ir spilgtā atmiņā. Saldējums.

Tā pat pirmie septembri, kad ar vecākiem vai jau vecākam esot ar klasesbiedriem devāmies uz vietējo kafejnīcu, lai no tiem saldo traukiem uz kājiņas dabūt dažas bumbiņas, vai jau juku laikos, kad vietējā pienotavā varēja dabūt kasti un tad pielikt pilnu saldētavu un pāris dienās to visu pieveikt, vai arī mammas māsa, kura izmēģināja to gatavot mājās, ar plastmasas maisiņu un ledus palīdzību.

Saldējumam ir tik daudz un dažādu veidu – ar pienu, bez piena, gelato, saldēts jogurts, sorberts, šerberts un saldēta sula. Un daži saldējumu dēvē par vissarežģītāko koloīdu pārtikas industrijā, dēļ ilgo laiku, sastāvdaļām, tekstūru, izgatavošanas niansēm, mikrostruktūrām un visu šo aspektu mijiedarbības apstākļiem. Vienkāršojot, saldējums ir  piena produktu (vai augļu sulu), gaisa un ledus apkopojums.

Tagad, iegādājoties saldējamo mašīnu, kas burtiski ir saldējamais trauks ar maisītāju, var radīt šo garšīgo un populāro saldo (katru gadu pasaulē katrs iedzīvotājs patērē ap 1.4l saldējuma). Un te katram gatavot mīļotājam ir eksperimentiem bagāta vieta. Ar pienu, krējumu, putojot un vārot, saldos saldējumus un sāļos saldējumus, ar augļiem, šokolādes gabaliem un pašu velnu. Cik tik vien spēj izdomāt.

saldejums1.jpg

Es savu saldējumu gatavoju no viena iepakojuma saldā krējuma saputotu ar pūdercukuru (cik nu bija), putota olas baltuma ar šķipsniņu sāls, putota olas dzeltenuma un viena banāna. Olas bija četras. Šīs droši vien ir treknais un vienkāršais variants, bet tieši tāds man arī garšo, viegli pakusis, mīksts un salds.

2 komentāri pie “Saldējums”

 • Gundega
  04/12/2009 11:22

  Paskati, kā Tev gelato uzrakstīts ;)
  Un vispār jau tas tikai nozīmē saldējumu itāliski.

 • jen
  28/03/2016 13:01

  Sveiki, es esmu rakstot šo liecība, jo es esmu ļoti pateicīgs par to, ko UniCredit finanšu uzņēmumiem darīja par mani un manu ģimeni. Kad es domāju, ka nebija cerību, šis aizdevums uzņēmumam nāca un dara mana ģimene justies dzīvs atkal aizdot mums aizdevumu ar ļoti zemu procentu likmi 2%. Nu, man ir bijis meklējot aizdevumu, lai norēķinātos savu parādu par pēdējo trīs mēnešu laikā, es tikās scammed un paņēma manu naudu, līdz es beidzot satiku Dievs sūtīja aizdevējs. Es nekad domāja, ka joprojām ir īstas aizdevumu aizdevējiem internetā, bet uz manu vislielāko pārsteigumu es saņēmu savu aizdevumu bez izšķērdēt daudz laika. Tātad, ja jums ir, kas tur meklē aizdevumu jebkuru summu, es ieteiktu jums uz e-pastu Mrs.Grate Elita izmantojot: (bankcredit@inbox.lv)
  777 # Romas dzelzceļa stacijā Road, italy Tel: 393512646127
  Sveicieni,
  Mr.Jenlan

Atstāt komentāru

-