www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Ministru kabinets

30/09/2010 iekš politika, vispārīgi

Svētdienas rītā aptuveni būs skaidrs kas un cik daudz ir ieguvis. Kurš uzvarējis un kurš izgāzies. Vienīgi viņš celsies kā parasti. Kafiju ar sviestmaizi  brokastīs notiesās skatoties Superbingo, cerot vinnēt māju.  Viņam ir pie pakaļas kas un kā. Viņš rausta aukliņas un ministra kabineta sastāvu zina jau tagad.

Ministru prezidentsLaaczs

No vienas puses pats galvenais, bet ko tad viņš viens var izdarīt. Ar saviem tiešajiem pusotru tūkstoti atbalstītājiem viņš ir varenākais spēks Latvijas blogotikas dīķī. Spēcīgs tādas sfēras kā dzīvnieku tiesības, kino industrija un darba tirgus.  Spēj īpašās dienās sapulcināt zem viena karoga (kroga galda) domubiedrus. Kā jau īstenam ministru prezidentam – daudz un gudri jārunā. Un jāizrāda interese par tematiem, kuru eksistenci retais apzinājās.

Aizsardzības ministrsBlackhalt&Blackhalt

Ideāls aizsardzības ministrs. Pirmkārt. Neviens nezina kur viņš īsti atrodas, kā izskatās (iespējams pēc mērkaķa) un ar ko nodarbojas. Otrkārt. Ja nu tu esi aizmirsis savu parole, viņš to zina un tādejādi palielina datu drošību. Treškārt. Saprot vienkāršās tautas vajadzības.

Ārlietu ministrsArchijs

Tēlaini runājot, šis ministrs blogotikā ienāca kā tāda Afrodīte – no jūras un skaisti. Tas arī dod viņam iespēju rūpēties par ārlietām, kas tiek veikts perfekti. Ministrs rūpējās par tautu draudzību, savu ārzemju kontaktu papildināšanu gan apziņas, gan zemapziņas līmenī, kā arī mācās no citiem un izdara nesaudzīgus secinājumus.  Ministrijas neoficiālā mājas lapa – ekspotīcija.lv

Ekonomikas ministrsOnkulis

Šīs ministrijas krēslā nokļūt tāds kurš beidzot tver lietas plašāk. Kādreiz visi ekonomikas ministri lekuši no biksēm laukā, lai tikai viņus pamana, viņos ieklausās un uzklausa. Kad kļūsti par šīs ministrijas galveno, tu jau sāc staigāt apkārt bildējot vecus krēslus, doties eksotiskos komentējumos un vecos stiķus tikai garāmejot piemin.

Finanšu ministrsEndijs

Ministrs nodarbojas ar visu ko, bet savus tiešos pienākumus veic. Cik daudz un kā krāt naudu ir kā melns uz baltu. Tā pat ministrs savās runās daudz izmanto ar finansēm saistītus terminus – AdSense, bankas un krīze.

Iekšlietu ministreMeklējot priekus

Nekad neesmu sapratis, kāpēc iekšlietas nodarbojas ar to huiņu ar ko nodarbojas. Blogotikā iekšlietas nodarbojas ar tiešajiem pienākumiem – iekšlietām. Visu ko var dabūt garšīgu un noderīgu iekšā (piedodiet, bet tas pie mums nav). Tāpēc, ja gribi iekšā ķirbi vai cepumus ar banānu, tad ministre to atrisina. Viss ministrijas darbinieku saraksts atrodams šeit.

Izglītības un zinātnes ministrsAsmodeus

Kā jau ministrijā no divām pārvaldes sfērām, neviens īsti nezina ar ko viņi nodarbojas. Toties šī ministrija nenoliedzami rūpējas par izglītošanu un dažādu zinātnes sfēru iznešanu plašām tautas masām. Vai tu zini kas ir trilobīts? Ministrija to izskaidro un norāda, kur smelties pēc plašākas informācijas.

Kultūras ministreKores-lurix

Šī ministre ir visatvērtākā, jo ir jābūt ļoti atbrīvotam prātam un atvērtam raksturam, lai novērtētu džeku, kas zīmē kaķu klavieres vai galvas uz atsperēm, vai doties no mājas laukā apskatīt bildes, par kurām vairākas reizes labākas un kailākas ir pilns internets. Šajā ziņā ar kultūras ministru mums ir paveicies. Vismaz kāds rūpējas par tādām šausmām kā dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.

Labklājības ministreKni

Vai esat redzējuši neapmierinātu ziloni? Šīs ministres vadībā labklājība ir sasniegusi ziloniskus augstumus.  Ministrija rūpējas par to kur labāk to darīt, kā to darīt ar kādu kopā un kam ticēt. Pie tam, šī ministrija ir atvērta viesiem un šeit par tiem rūpējas.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministreBrīvdienu atpūta

Vislabākie pavalstnieki ir dumjas aitas. Šis ministrs rūpējas par savējiem un māca to, ka televizoru neskatīties ir labi un kā pasūtīt fotogrāfijas pastā. Attīstības jomā ministrija lietas ņem burtiski – jo vairāk bērnu, jo vairāk pavalstnieku un atkal vairāk ko attīstīt. Tāpēc propagandē visu, kas labi kopā ar bērniem.

Satiksmes ministrsKrizdabz

Šis ministrs parāda virzienu un īstās vietas.  Sākot ar principiem, ka grupveida iepirkšanās ir lētāka un beidzot ar vispareizāko satiksmes līdzekļu reģistru. Pārraudzītā ministrija kalpo ne tikai visas sabiedrības interesēs, bet dod iespēju arī popularizēt savu izpaušanās veidu. Par ministru klīst dažādas baumas.

Veselības ministrsbumbieris

Parasti  šo ministriju pārstāv kāds netalantīgs ārstniecības iestādes darbinieks, vai ļoti talantīgs bijušais ārstniecības iestādes pacients. Džeks, kurš piestaigā  bumbierenēs noteikti spēj būt jebkurš no viņiem. Ministrs nekautrējas nolaisties līdz ārstējamo līmenim un pacelties augstāk par tiem kas ārstē, kā arī dod ļoti veselīgus padomus. Parlamentārā sekretāre – merlina.

Vides ministrsBaltais Runcis

Vides piesārņojums? Lūdzu. Plašas debates, fotogrāfija, dokuments un vainīgā meklēšana. Interneta piesakņojums? Lūdzu atkal. Debates un risinājumi. Tēmas ir bezgala daudz – viltota nauda, bezpajumtnieki. Daudzpusīgs ministrs, jo bāž savu degunu arī kultūras jomā.

Zemkopības ministrsSavadak.lv

Šis krēsls prasīja vislielākās pārdomas. Bet līdz ko pamanīju kādā runā lāpstas un radošas pieejas izmantošanu, tā sapratu, ka tas kurš to dara zemē ir labākais zemkopības ministrs. Beigās izrādījās, ka tieši viņš ir vistuvāk zemei – dzīvo smilšu pagrabā un kaltē zaļumus ziemai.  Par ministra godīgumu šaubas rada 3D kino.

Tieslietu ministrs mums nav. Visi ņem bildes kur pagadās, rakstus kopē un katrs, kas mēģinās šeit kaut ko sakārtot (uzņemties tieslietu ministra amatu) tiktu nošauts. Un es pats kas esmu? Es gribētu būt tas džeks, kas rausta visas aukliņas. Nedomāju, ka man sanāktu labi, bet patreizējam arī ne sūda nesanāk. Piebildīšu, ka ja kāds šo visu uztvēra nopietni, tad nevajadzēja. Šis tieši tā arī saucas – aukliņu raustīšana.

6 komentāri pie “Ministru kabinets”

 • agnese
  30/09/2010 21:14

  ..jau kādu laiku vēlējos Tev jautāt – kāpēc nav nekādu ierakstu, bet te kā vienmēr. Kad nāk – tad tā kā ar bomi pa galvu.

  tieši laikā, tik oriģināli un interesanti… :)
  ..un tagad kāds jauns blogs, kurā ieklīst…

  paldies :D

 • agnese
  30/09/2010 21:16

  p.s. es šajās vēlēšanās netiku ministru kabinetā. par maz balsu :D
  uz nākamajām būs jātaisa lielāka priekšvēlēšanu kampaņa :D

 • Skats no virtuves puses « kni virtuve
  30/09/2010 22:07

  […] Ja kāds joprojām ļoti satraucas par sestdienas balsojumu, tad te ir kāds, kurš nopietno ņēmis ārkārtīgi patīkami nenopietni. Smējos balsī, Signis ministru […]

 • Armands
  01/10/2010 12:31

  Par dumjajām aitām nesapratu, tas bija uzbrauciens vai kā? ;)

 • signis
  01/10/2010 12:45

  Uzbrauciens ir viss. Nevajag tikai neko ņemt personīgi.

 • mobwar
  01/10/2010 13:41

  Paldies sasmējos :)

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: