www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Latvijas Grāmatu izstāde 2009

27/01/2009 iekš info

image001.jpgNo 26. februāra līdz 1. martam Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā pārvērtīsies par iedvesmojošu grāmatu pilsētu, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji – Ķīpsalā notiks 12. starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2009”.

“Grāmata bija, ir un būs ļoti nozīmīgs katra cilvēka attīstības un pilnveidošanās avots. Kādam tā ir garīga vērtība, kādam informācijas avots, kādam domubiedrs, bet tās nozīmība mūsu dzīvē ir nenoliedzama. Šodien ir būtiski neaizmirst grāmatu un meklēt ceļu pie tās – vai tā būtu bibliotēka, novārtā atstāts grāmatu plaukts, draugu grāmatu kolekcija vai izstāde, kurā tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, būt klāt viņu grāmatu atklāšanas svētkos un izmantot izdevniecību piedāvātās īpašās cenas,” uzskata “Latvijas Grāmatu izstādes” projekta vadītājs Valts Jirgensons.

Izstādes apmeklētāji četrās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem latviešu un ārvalstu rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām, kā arī “Grāmatu maiņas punktā” mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

Daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās tādas Latvijas izdevniecības kā “Antēra”, “Atēna”, “Avots”, “Daugava”, “Dienas Grāmata” “Jāņa Rozes apgāds”, “Jumava”, “Kontinents”, “Latvijas Grāmata”, “Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds”, “Madris”, “Nordik”, “Pētergailis”, “RaKa”, “Rasa ABC”, “Tapals”, “Valters un Rapa”, “Zvaigzne ABC” un citas.

Šogad grāmatu izstādi ievērojami papildinās mācību literatūras un mācību līdzekļu klāsts, kura nozīme mūsdienīgas izglītības ieguvē ar katru brīdi arvien palielinās. Izstādē piedalīsies tādi labi zināmi uzņēmumi kā izdevniecības “Lielvārds” un “Mācību grāmata”, Biznesa augstskolas “Turība” izdevniecība, “Baltijas Biroju tehnoloģijas”, “ADAT-TI”, “Hansatrade”, “Biroteh” un citi.

Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, Latvijas Grāmattirgotāju asociāciju, Latvijas Literatūras centru, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju, Latvijas Rakstnieku savienību, Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju, Latvijas Dramaturgu ģildi, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, Latvijas Lasīšanas asociāciju un Latvijas Preses izdevēju asociāciju.

“Latvijas Grāmatu izstādes 2009” darba laiks:
26.-28. februāris                                   10.00-18.00
1. marts                                                10.00-17.00

Biļetes cena: Ls 0,50

Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē bez maksas.

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus notiks 15. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2009”.

6 komentāri pie “Latvijas Grāmatu izstāde 2009”

 • mošķis
  27/01/2009 11:53

  mjā … ar tām grāmatām ir kā ir … PVN pacēla līdz 21%, liekas, ar to viņi iesēdīsies pavisam peļķē … Par skriešanu pēdējā laikā tik viena grāmata iznākusi latviski, M. Kovalčika – “Skriešana sievietēm”

 • Armands Brants
  27/01/2009 12:17

  Vo, šis labs! Nav jāstaigā pa n-tiem veikaliem, visas grāmatas vienā vietā, pie tam par izdevīgām cenām.

 • Signis
  27/01/2009 12:21

  Man vairāk patika “Grāmatu maiņas punkts.”

 • Armands Brants
  27/01/2009 12:36

  Nē, es savas grāmatas nevienam neatdodu! :)
  Es nezinu kāpēc, bet neatdodu. Droši vien, lai bērniem paliek.

 • Signis
  27/01/2009 12:38

  Nu tu droši vien smalks džeks kurš lasa tikai tādas grāmatas, kuras es pat bērniem nedotu, bet dažreiz gadās palasīt arī tādas kuras otro reizi nu nekad.

 • asmo
  29/01/2009 17:13

  Nieiešu uz šo pasākumu, laikam esmu snobs, bet uzskatu, ka latviešu oriģināldarbus nav vērts lasīt un tulkojumus labāk lasīt oriģinālā.

  PS. Arī es savas grāmatas nevienam neatdodu, kad viņu kļūst pārāk daudz uzskrūvēju sev jaunu grāmatuskapi un vieta atkal pietiek :)

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: