www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Ko darīt vasarā?

01/06/2011 iekš padomi

Kā vasara tuvojas, tā bērni sāk trīcēt par to, ko viņi vasarā darīs. Es nezinu kā citi bērni, bet manējie grib uz Harija Potera, Krēslas vai Bada spēļu nometnēm, bet diemžēl es nestaigāju Dolce&Gabbana džinsās. Pēdējos gados par kompromisa variantu tiek izvēlēta orientēšanās nometne, ko pēc Jāņiem organizē orientēšanās klubs „Auseklis.”

Kā jau orientēšanās nometnē pieklājās, viss tur notiek ap un par orientēšanos, bet neizpaliek arī katra bērna sapnis nakti kaut kur pa mežu paskraidīt un pabaidīties – nakts orientēšanās. Vienkārša un savādāka dzīvošana, jauni draugi, sporta nodarbības, jūras tuvums un vecākiem galvenais – nometne notiek tepat Mangaļsalā un par piecām dienām jāsamaksā ap trīsdesmit latiem.

Bet, diemžēl, neviena nometne nav tas pats kas aizsūtīt bērnu pa vasaru uz laukiem cūkas ganīt. Labi, ka ir tādi lauki un vecvecāki vai radinieki pie kuriem bērns labprāt pavada laiku, skraida visu dienu, smuki brūns iesauļojas un nav jāsatraucas par atstāšanu vienu sabiedrībā ar televizoru pilsētas mūros.

Tik un tā uz vecāku pleciem paliek grūtais uzdevums, kā tad bērnam padarīt vasaru par neaizmirstamu notikumu un, lai pirmajā septembrī stāstot klases biedriem par vasaru, nebūtu jāsaka, ka noskatījies visas seriāla „Pilna māja” astoņas sezonas. Kā izklaidēt bērnu vasarā?

MiniZoo


Protams, katra latvieša pienākums ir vienu reizi gadā apmeklēt Zooloģisko dārzu un pat man tas liekas īpašs notikums, bet katru nedēļas nogali jau tur neiesi. Bet izrādās, ka bez lielā, tās filiāles pie Liepājas ir vēl dažas lielākas un mazākas dažādu zvēru apskates vietas. MiniZoo var aplūkot Vjetnamas lielvēdercūka Andželika, neparastākās aitas Latvijā, lama Huanita un degunlācīši. MiniZoo atrodas netālu no Iecavas.

Mežmalas vikingi


Lai arī visas savas bērnības vasaras esmu pavadījis pie ūdens un laivā, tik un tā gribētos ar šādu kuģi nobraukt pa upi kādu gabalu. Un lai arī maniem bērniem pie vectēva privātā nometne notiek tieši tāpat kā man bērnībā – pie ūdens un laivā, domāju, ka arī viņiem patiktu tāds īstens vikingu brauciens. Pie tam šo braucienu var apvienot ar Staburga, vai to kas palicis no tā pāri, apskati.

Sanmikela


„Mājās bieži vien arī nav īsti vietas, lai darbotos ar krāsām, grieztu un līmētu, bet šeit mēs esam iekārtojuši tieši šim nolūkam paredzētu vietu un piedāvājam dažādus materiālus rokdarbiem. Katru dienu būs iespējams arī noklausīties pasaku vai citu interesantu stāstu. Mēs aicināsim arī pašus vecākus lasīt priekšā skaistākās un mīļākās pasakas, gan arī mazos – rakstīt savas pasakas. Katru dienu būs arī nodarbības, kurās varēs apgūt kādu jaunu iemaņu – gleznošanā, aplikāciju veidošanā vai citos rokdarbos.” Tāpat Sanmikelā atrodas katra bērna sapnis, dažādi rotaļu stūrīši, sākot ar „Zvēru dakteri” un beidzot ar „Mazuļu māju.” Gandrīz vai kā rotaļlietu veikals, tikai visu var aiztikt. Sanmikela atrodas Rīgā, Barona ielā.

Skrīveru saldumi


Skrīveru saldumi darbnīcā ir iespējams pašiem piedalīties konfekšu pagatavošanā, kā arī uzzināt kā radusies konfekte „Gotiņa,” kā to ražo un nodegustēt. Tāpat iespēja ir veidot marcipāna figūriņas un noskatīties filmiņas par marcipānu un īrisu. Skrīveru saldumu darbnīca, protams, atrodas Skrīveros.

Leļļu karaļvalsts


Katras meitenītes sapnis ir aprecēt princi. Šeit var paskatīties, kā tad izskatīsies šī meitenīte princeses tērpā un ietērpties dažādos princešu tērpos un citu galma personāžu tērpos. Kā arī ir apskatāma unikālā no dabiskā laukakmens veidotā miniatūras pilī. Ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem un ūdensdzirnavām. Pils un lelles apskatāmas Preiļos.

Orhidejas


Lai cik tas jocīgi neizklausītos, šeit var pavizināt bērnus ar ponijiem un apskatīt dažādus eksotiskus mājdzīvniekus – putnuzirnekli, dažādus bruņurupučus, šņācējtarakānus, circeņus, hameleonus, pitonu, iguānas, agāmas un gekonus. Bet nav tik traki, jo izrādās, ka gekoni un visi pārējie ir domāti orhideju kaitēkļu apkarošanā. To gan ir 500 dažādas, gan kultūršķirnes, gan savvaļas orhidejas, gan tādas, kas aug savvaļā.

P.S. Šo vietu saraksts ir ņemts no calis.lv. Ja nu kāds zina kādu labu vietu, kur var aizbraukt un padarīt bērnam vasaru paciešamāku, tad droši komentāros.

5 komentāri pie “Ko darīt vasarā?”

 • pofig
  02/06/2011 08:54

  paldies! ļoti labs apkopojums! Labprāt uzzinātu vēl par kādām nometnēm…

 • pofig
  02/06/2011 08:57

  Vēl varu ieteikt:
  – Laumas dabas parku Talsu rajonā (dažādas takas ar interesantiem šķēršļiem)
  – Minhauzena muzeju (vaska figūras, taka mežā)

 • Ilze
  03/06/2011 06:38

  Jā, Laumas dabas takas arī gribēju ieteikt. Ļoti jauka vieta, kur pavadīt visu dienu ar bērniem.

 • Kristaps Ķēdis
  05/06/2011 09:51

  Labs un izcils raksts.

 • Aivars
  22/08/2011 23:07

  Kur var aizvest bērnus Latgalē? Internetā redz tikai Ventspili, Rīgu.Latgale un citi novadi ir tukši.Ir tikai baznīcas,muižas-muzeji, akmeņi, kaut kāds podnieks un līdzīgas garlaicības.Te, var atbraukt kaut kādi sterilizēti ārzemnieki un priecāties par sūdu vaboli, bet mūsu bērni ilgojas redzēt kaut ko vairāk.
  Garlaicīīība!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: