www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Greguars Buijē – Viss par mani

04/04/2008 iekš grāmatas

“Sākumskolā vislabāko atzīmi saņēmu par sacerējumu, kurā aprakstīju Marakešas arābu tirgu, tā spiltās krāsas un reibinošās smaržas. Skolotāja nolasīja to priekšā visai klasei un izpatīja to arī paralēlklasēs. Tā bija mana pirmā zvaigžņu stunda šaisaulē. Šis notikums lika man padomāt par literatūras krāpniecisko būtību – es taču nekad neesmu spēris kāju Marakešā un man turklāt nav arī ožas.”

Citāts ir no grāmatas Greguars Buijē – Viss par mani, ko izdevis “Jāņa Rozes apgāds”.

1a.jpg

Šis īsais pastāsts pašam par sevi ir gana interesants, lai to ieteiktu izlasīt citiem. Džeks raksta vienkāršos nepalašinātos teikumos īsos paragrāfos, un blogu lasītājiem tas varētu atgādināt garāku ierakstu, kas veikts ironiskā un atklātā veidā. Es pat varētu teikt tāds Beigbedera maigāks variants. Laikam tiem frančiem baigi patīk šādi izlikties uz paplātes visu apspriešanai.

Džeks apstāsta savu ģimeni, dīvaino ieņemšanu un dzīvošanu kopā ar brāli homoseksuāli, par skolas gaitām un sliktā puiša reputāciju, visām savām mīlām un pirmiem erotiskiem piedzivojumiem. Viņš pēc smagas vilšanās mīlestībā nonāca uz ielas, bez darba, bez naktsmājām un vēl balsis lika staigāt apkārt pa pilsētu. Esot šādā stāvoklī viņš pēc kāda laika atgriezās pie vecākiem, izlasīja Odiseju un saprata ka tas ir par viņu un izmainīja savu dzīvi, atrodot mieru sevī. Tā pat viņš stāsta ka ejot uz skolu esot ar kāju spārdījis akmeņus un izjutis sajūtas, ka mainot pasaules kārtību. Uz atvadām iemetot to kanalizācijā devis tam skūpstu un skumis jo akmens dodas ceļojumā, bet viņa dzīve ir tik vienmuļa.

Grāmatu ir viegli lasīt un es labprāt to pārlasītu vēl kādu reizi.
Dodu tai 7/10.

2 komentāri pie “Greguars Buijē – Viss par mani”

  • 3.6 procenti laimes | 42,195 kilometri
    01/06/2008 11:44

    […] Sasmena „Relikviju.” Vai franču tendenci aprakstīt savu ārprātu dienasgrāmatas formā Buijē „Viss par mani” un Beigbedera par frankiem un egoistiem. Gan arī daudz sievišķīgākas grāmatas, kā Rīsu […]

  • Mičs Alboms - Vēl vienu dienu | 42,195 kilometri
    11/08/2008 19:07

    […] kuru gluži kā nesen lasīto un aprakstīto Greguars Buijē „Viss par mani” un tikai lasīto Annas Gavaldas „25 kilogrami cerības” var izlasīt vienā vakarā. Bet […]

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: