www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Grāmatu plaukts

19/08/2008 iekš grāmatas

gramatas.jpgTallinas pusmaratons briesmās. Pats sēžu un gaidu, kad sāksies ārstes aprakstītās šausmas – reiboņi, slikta dūša, miegainība, vai tieši otrādi bezmiegs. Neesot divu vienādu simptomu no cīņas ar slikto manī. Septiņas dienas kā vecmāmiņa, ar tablešu čupiņu rītā un vakarā, un tas viss tāpēc ka esam jaunattīstības valsts un nemazgājam rokas. Vismaz tā domā manas baktērijas.

Bet šādai slimošanai ir arī daži labumi. Nav jāiet uz darbu. Pozitīvi, bet līdz ar šo labumu nāk līdzi nevarēšana iet uz Sigur Ros koncertu, nevarēšana skriet no rīta un vakarā kā profesionālim, kā arī nevar dzert alu un sarkano vīnu. Otrs lielākais labums ir grāmatas. Par šo slimošanas laiku esmu izlasījis tik daudz grāmatas kā sen neesmu izlasījis. Un vēl vairāk esmu nopircis. Un gluži kā manam interneta paziņam Asmo jāsastāda izlasāmo grāmatu saraksts.

Sarakstu nestādīšu, jo mans grāmatas nav to grāmatu sarakstā kuras būtu jāizlasa visiem līdz trīsdesmit gadu sasniegšanas, kā arī visu jau esmu nokavējis, jo man jau pēc pāris nedēļām paliks par vienu vairāk kā trīsdesmit. Kā arī mans grāmatu procents nav palielinājies ne par nieku. Kā ir 3,6 procenti tā arī ir palicis. Sanāk, ka lasu visādu huiņu un nevis to ko vajadzētu lasīt katram sevi cienošam cilvēkam. Starp citu redzēju šo 1000 izlasāmo grāmatu pirms miršanas grāmatu Jāņa Rozes grāmatnīcā, un tagad pamanīju, ka man ir no tās pašas sērijas par golfa bedrītēm, kuras vajadzētu izspēlēt pirms beigts un pagalam.

Rakstot šo blogu esmu sācis interesēties par lietām kuras man visu šo laiku ir bijušas vienaldzīgas. Pareiza ēšana, veselīgs dzīvesveids un skriešanas fizioloģiskās nianses. Es pat apskatījos Sporta akadēmijas mājas lapu. Es tagad zinu tādas lietas, kuras iespējams daži no jums nekad neuzzinās, protams, ja vien nelasīs šo blogu, jo gan jau kādreiz atradīšu iespēju pastāstīt, ka tievā zarna visvairāk līdzinās smadzenēm, jo tur izdalās tādas pašas ķīmiskā vielas.

Tā pat vairs tikai dažas lapas palikušas un es būšu izlasījis pirmo grāmatu angļu valodā, kas nav saistīta ar Oracle datu bāzēm. Tā jau ir vairākas reizes pieminētā grāmata par treniņu programmu maratona noskriešanai. Ceru ka izdosies iecerētā sešpadsmit rakstu sērija par maratona noskriešanu, izmantojot šo grāmatu un virtuālā skrējēju kluba NOSKRIEN biedru pieredzi, kā arī šajā laikā uzzinātām citām lietām par skriešanu un maratoniem. Bet šī viena izlasītā grāmata ir vājš mierinājums, jo plauktā, uz palodzēm, zem gultas jau gaida citas angļu grāmatas, par maratona noskriešanu trenējoties tikai trīs reizes nedēļa, par skriešanas mākslu, veģetāriešu un sportistu uzturvielām, par trekingu Austrumāfrikā. Un pat divas man mīļu autoru daiļdarbi angļu valodā. Nemaz nerunājot par pavārgrāmatām gan veģetāriešiem, gan maratonistiem. Ko tik nepārdod, ne? Droši vien labi pameklējot varētu atrast grāmatu par to kā noskriet maratonu atmuguriski vai nedzirdīgajiem.

gramatas_wide.jpg

Ko es ar šo visu gribēju teikt? Lasiet grāmatas, mīļie. Ja savādāk nevariet, nemazgājiet rokas un pēc tam pēc kāda laika jums būs laiks lasīt grāmatas.

8 komentāri pie “Grāmatu plaukts”

 • mošķis
  19/08/2008 15:51

  tas “patievas” grāmateles :) lai man atliktu tik daudz laika :) … un vēl angliski :)

 • Kaspars
  20/08/2008 00:57

  Lonely Planet Trekking in East Africa “iekrita” acīs!

  PS. Nezināju, ka “YOU” grāmatu cikls pieejams arī mūsu mēlē.

 • Signis
  20/08/2008 07:40

  Jā, taisos nākamgad braukt un izmēģinat laimi ar Kilimandžāro. Pārgalvīgi, bet kurš gan kareivis negrib kļūt par ģenerāli. Gribi piebiedroties?
  Mjā, izrādās ka ar vienu grāmatas izlasīšanu visu nenoskaidrosi. Tāda čupa ka nu tikai tie manuāļi pašam par sevi.

 • asmo
  20/08/2008 10:55

  Grāmatu saraksta sastādīšana ir laba lieta, tā motivē izlasīt neizlasīto, bet jo vairāk saraksts tuvojas biegām, jo manuprāt grūtākas grāmatas tajā ir palikušas.

  A Kilimandžaro kāpsi uz savu galvu vai ar vietējo gidu palīdzību?

 • Signis
  20/08/2008 16:13

  Nu tur jau nemaz nevar uz savu galvu. Bizness atstrādāts. Vienīgā ietaupīšana varētu būt ar vietējā tūrisma kantora izmantošanu un nevis Latvijas. Cenas atsķiras uz pusi, vienīgi latvieši piedāvā jau kompleksu kāpšānu un safari, jo diez vai tādu gaisa gabalu ir vērts pērties un dzīvniekus neapskatīties pie reizes. Tā kā vēl procesā.

 • Curtis
  21/08/2008 02:15

  jautājums, vai visas tās grāmtas angļu valodā tu pasūti no amazon.com/amazon.co.uk ??? ja jā, tad kā? :D

 • signis
  21/08/2008 09:10

  No amazonas, com vai uk īsti nezinu. Nāk no Vācijas. Viņiem tur laikam viss tā saregulēts, ka paši izdomā no kurienes labāk sūtīt un kā.
  It kā jau viss vienkārši. Izvēlies grāmatas, ieraksti adresi, izvēlies lētāko un ilgāko sūtīšanu, un pēc mēneša grāmatas ir klāt. Tāpēc cenšos savākt kādu čupu tur un tad sūtīt.

 • Laura
  31/08/2008 13:54

  Visiem sarakstu sastādītājiem un roku nemazgātājiem iesaku šīs divas grāmatas no Amazones. Ārī ja tikai sāk lasīt angliski – šīs ir īstās.

  http://www.amazon.co.uk/Extremely-Incredibly-Close-Jonathan-Safran/dp/0141012692/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1220179942&sr=8-1

  http://www.amazon.co.uk/Nanotales-Ziv-Navoth/dp/0955405114/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1220179988&sr=1-1

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: