www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Atgriežos basketbolā

30/09/2008 iekš Uncategorized

kekari.jpgSasodīts, sasodīts, sasodīts. Visās skrējēju grāmatas rakstīts, ka nevajadzētu aizrauties gatavojoties maratonam ar traumatiskiem sporta veidiem un tieši tagad es taisos jums paziņot, ka ar to nodarbošos. Tā nu saņemiet drosmi un klausāties – es šo sezonu spēlēšu basketbola komandā „Ķekari” un ne jau dvieļu padevēja vai fiziskās sagatavotības trenera lomu.

Neesmu es baigais basketbolists un ja es pareizi atceros, ka pirmajā basketbola komandā universitātes laikā tiku paņemts tieši ātro kāju dēļ. Ne es esmu dikti garš, ne es esmu vareni būdīgs, kā arī ar bumbu virtuozi nerīkojos. Vienīgais kas man bija – es varēju ātri un ilgi skriet. No viena laukuma gala uz otru. Nu ja, palekties es arī mācēju tīri tā neko.

Bet laikam basketbols mani tā aizrāva, ka vienu brīdi pat speciāli gāju uz trenažieru zāli trenēt lekšanas muskuļus un iegādājos tais laikos basketbola apavus par 120 latiem, lai tikai palektos tos dažus centimetrus augstāk. Ja labi pameklētu, varētu atrast kopētu amerikāņu grāmatu, kuras norādījumus ievērojot varēja palielināt lēciena augstumu pat par 15 centimetriem.

Ņemot vērā ātrumu un lēcienu, es bieži vien sev izkārtoju situācijas, kad neviena netraucēts varēju ielīksmot komandas biedrus un tos dažus līdzjutējus ar bumbas triecienu no augšas. Bet ne jau vienīgi cirkus mākslinieka loma man bija, jo vienu sezonu spēlējot savu bijušo darba devēju Dati komandā „IT un mēdiju” līgā biju viens no rezultatīvākiem spēlētājiem ne tikai savā komandā, bet visā līgā.

Pēc tam divas sezonas spēlēju tajā pašā līgā TietoEnator komandā un piedalījos Zvaigžņu spēlē izpelnoties vērtīgākā spēlētāja titulu un lielu lietussargu. Un liekas, ka vēlāk divas sezonas Exigen sastāvā Dubultamatieru līgā. Lai arī spēles prakse liela, tik un tā nekad neesmu trenējies un par basketbola pamatprincipiem man ir vāja nojausma. Skrien un lec.

Nu jau kādus trīs gadus biju basketbolu atstājis tādā izklaides režīmā, bet tagad esmu iesaistījies daudzsološā projektā – BK Ķekari. Ķekari būs pirmā Eiropas komanda, kura tiks uzņemta NBA un es tajā spēlēšu. Vismaz komandas pirmajās sezonās, vēlāk jau būs vajadzīgi talantīgāki un jaunāki spēlētāji un tad gan man tiks dvieļu padevēja loma, vai arī ja būšu gana izmanīgs, varētu pat pretendēt uz minēto fiziskās sagatavotības trenera posteni.

Sapņi, sapņi, bet beidzot es esmu komandā kur viss ir nolikts tieši tā kā jebkurā profesionālā komandā. Līgums ar atrunātām saistībām un pienākumiem, komandas treneris, menedžere, atgādinājumi par treniņiem un spēlēm, un pats galvenais komanda. Lielisku puišu komanda. Daži pat tikai pirmos mēnešus basketbolā, bet acu mirdzēšana un trenera sacītā uzsūkšana sevī ātri vien mani padarīs par rezervistu.

BK Ķekari ir pieteikuši savu dalību Dubultamatieru līgas Pretendentu līgā un šīs sezonas galvenais uzdevums ir noturēties šajā līgā, jo no neoficiāliem avotiem zināms, ka vairāk kā desmit komandas palika aiz svītras un noteikti trenējas, lai nākamgad varētu tajā spēlēt.

plakats-mazs.jpg

Debijas spēlē mums būs 3. oktobrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā 18:15, tāpēc visi aicināti atbalstīt un just līdzi šīs lieliskās komandas pirmajam mačam. Ķekari rullē.

P.S. Trīs gadu plānam un nākamā gada Berlīnes maratonam gatavošos paralēli. For real.

10 komentāri pie “Atgriežos basketbolā”

 • mošķis
  30/09/2008 22:30

  tāks! Signi, nesabojā savu skriešanas tehniku :) Un lūdzu, pusmaratonu Ozolniekos neskrien palēkšus :))

  Signi, kā ar 3-punktnieku mešanu? Jeb vieglāk aizskriet un slamdunk?:) Vai ar Krishjhon ar tiks slēgts līgums? Nu vismaz uz treniņnometni ir uzaicināts? :)

  Kādreiz man bija tā pati vaina – biju visai izturīgs un neslikti varēju visu spēli basketā darboties, tiesa auguma gan stipri par maz. Būs laikam jājautā Signim to grāmatu, lai augsti lektu :)

  Lai veicas!

  p.s. Gaidam kādu video ar Sigņa spraudieniem no augšas

 • signis
  30/09/2008 23:44

  Nav jau vairs tas vecums un svars.

 • mošķis
  30/09/2008 23:47

  cik pašlaik sver?

 • Portnovs
  01/10/2008 10:14

  nu ļooooooti labs :)

  Starp citu to grāmatu TU varētu pameklēt…

  …SARAUJ, ĶEKARI…

 • sanitux
  02/10/2008 19:28

  Galvenais lēkājot nesačakarē muguru. Liela daļa man pazīstamu skrējēju to jau ir izdarījus – dēļ basketbola:(

 • Krishjohn
  05/10/2008 23:46

  Heya! Esmu beidzot atpakaļ.
  Basketbols un Signis.. izklausās labi.. Dod arī ziņu par nākamajām spēlēm, jo labprāt apstītu kā plosies pa laukumu. Runājot par tām lēkšanas programmām, tad es ar tādas esmu pildījis.. Manējā saucās – Air Alert III … Laikam tā.. Vēl plauktā vajadzētu mētāties tai lapelei. Tiku līdz 11 nedēļai, tad viss pajuka, jo bija sporta lāgeris un man jau knapi spēka pietika, lai sevi iestumtu sporta zālē, kur nu vēl pēc tam lēkāt to programmu. Līdz augstākā plaukta saldumiem pēc tās 11. nedēļas joprojām nevarēju aizlekt, bet žiperīgāks gan biju palicis ;)
  Starpcitu es ar esmu spēlējis ar Exigen, pareizāk sakot pret, jo ir sanācis tā, ka esmu radagabals vienam no Datiem un parasti tieku ņemts līdzi uz vasaras sporta spēlēm.
  Šogad no 6 komandām palikām otrie, jo nekādi nevarējām uzlauzt Exigen komandas aizsardzību – Lapsa ar saviem dēliem bij līmenī =)
  Muguru gan saudzē.. Manējā ar tāda pašvaka. Tapēc tā lēnām pāreju uz pliko skriešanu, kur mazāk kontakts, bet tā jau sirdij tuvāks basis…

 • Aivars
  07/10/2008 18:06

  Ak, arī jūs esat tādi paši! Es turpinu katru dienu gatavoties Ozolnieku pusmaratonam, bet nevaru saprast, kā mani varēja vakar pavisam mierīgi, turklāt skaidrā prātā esot, pierunāt pievienoties basketbolistiem un apsolīt no šīs trešdienas atsākt apmeklēt sporta zāli.:) Tas bija vakar ceļā uz ASK-Žalgiris spēli arēnā Rīga. Es arī baidos no traumām, visas, kuras man ir bijušas, pārrautu ahileja cīpslu ieskaitot, esmu ieguvis basketbola laukumā. Tagad esmu apņēmies būt ļoti, ļoti prātīgs un uzmanīgs, taču, ja godīgi- es pats tam neticu. Tagad it kā meklēju iemeslu, lai tomēr atteiktos, bet ļoti gribas, ai kā gribas…:)

 • mošķis
  09/10/2008 09:36

  Signi, kādas atziņas par pirmo basketa maču? vai ir vēl kāds spēlēts? :)

 • signis
  09/10/2008 11:01

  Pēdējās nedēļas rezultāti. Divas spēles bijušas. Pirmajā zaudējām ar 9 punktiem (sametu 8) un otrajā neizšķirts (sametu 15). Uzrakstīšu sīkāk, kad tikšu pie bildēm.

 • Portnovs
  14/10/2008 15:38

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: