www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Uzlādēt attiecības

13/05/2011 iekš padomi

Pirmajā reizē, ne par ko citu nedomāju. Viss notika tā, kā grāmatas par to raksta. Mani sajūsmināja skaistums, jaunās iespējas, pašapziņa, kad viņa bija pie maniem sāniem ejot pa ielu. Es biju pirmais kolektīvā, kurš tika pie tik skaistas un spējīgas. Visos žurnālos par viņu rakstīja un kolēģi no citiem stāviem nāca skatīties. Es to darīju uz darba galda, tramvajā un gultā.

Mūsu attiecības bija ilgas un kaislīgas. Uz beigām gan vajadzēja visādus palīglīdzekļus, lai gūtu baudu un tagad pat pieslēgta nespēj mani apmierināt. Puikam pa vasaru būs uz ko patrenēties.  Gluži kā vectētiņu velk uz mežu, es savējo esmu aizvedis uz laukiem. Bet ko man tas deva, ne no svešām, ne savām kļūdām nemācos.

Jaunajai bija labākas formas, glamūrīgāks izskats un vairāk caurumi. Visas manas izklaides spēj izturēt un pie tam izveidojas ļoti tuvas attiecības ar sievu. Iespējams, prāts un saprašana ar viņām nāk ar vecumu un tikai pēc tam, kad esi iztrakojies.  Pēdējā laikā paņemot viņu virtuvē uz galda, kamēr tiec līdz gultai, visas spējas ir zudušas. Vedu pie pūšļotājiem un ārstiem, bet viņi visi bija vienisprātis – esi nodrāzis, gādā jaunu.

Ar skaudību vienmēr esmu skatījies uz tiem kuriem viss sanāk. Izvelc, atliec un uzreiz gatava. Pie tam neizrāda nemazākās pazīmes, ka varētu kaut kas nesanākt, vai ka viņa ar kaut ko būtu neapmierināta. Cik es esmu ņēmis līdzi ārzemju ceļojumos un lai lidojot mēs varētu pabūt divatā? Nekad. Bet citiem sanāk – krogos, lidostās un esmu pat redzējis, ka uz mašīnas priekšējā kapota. Un ne jau filmās vai reklāmās. Pa īsto.

Tagad man ir jaunas attiecības. Protams, viss atkal ir tik skaisti, tik kruta, un māk tādas lietas, ka nemaz nezināju ka tā var. Mēs ar puikām esam viņu apstrādājuši un sagatavojuši, šodien vedīšu mājās, bet šoreiz es gribētu izdarīt pareizi. Gluži kā cilvēciskās attiecībās, ar rūpēm, mīlestību un gādību. Nu varbūt ne gluži līdz nāve mūs šķirs, bet lai vismaz kādu laiku mēs viens otru apmierinātu.

Tad nu priekš sevis un padalīšos arī ar jums, par to, kā tad vajadzētu izturēties pret portatīvā datora bateriju.

Baterijas iestādījumi

Gluži kā vīrieti no sievietes atšķir tas, vienīgā portatīvā datora un parasta datora atšķirība ir baterija.  Nav baterija vai baigi švaka, portatīvas dators tāds mazs galda dators vien ir, kurš visu laiku pieslēgts pie strāvas. Parasti ir programma, kuru var palaist ar Fn+F3 un apskatīt kādā stāvoklī viņa ir (būtu sievietēm tāda). Tur var arī ieregulēt visādas lietas un arī uzzināt. Nu, piemēram, cik ilgi vēl lādēsies vai cik ilgi turēs. Saprotamākā valodā tas būtu aci pret aci paprasīt, kas tad ir par desām? Diemžēl mana pieredze ir tāda, ka dators, tā pat kā visi citi atbild – viss kārtībā.

Baterijas izlāde

Varbūt ne gluži katru piektdienas vakaru, bet arī baterijai vajag kārtīgi atlaist. Nu tā līdz grīdai, nu tā ka izslēdzas un beigts. Reizi divos mēnešos ja tā izdara, tad runā, ka ilgāk strādās. Palaid Titāniku uz visu skaļumu, monitoram ieslēdz vislielāko spilgtumu un cerams, ka reizē ar Di Caprio, galus atdos arī portatīvais. Daži gudrinieki gan uzskata, ka pirms šādas izklaides baterija ir pilnībā jāuzlādē un nekāda Titānika. Vispār nekas. Jāatslēdz visas trauksmes un lai vientulībā izlādējās. Gluži kā dzeršana vienam mājās. Ikdienā gan iesaka lādēt, kad viņa ir izlādējusies līdz 25%.

Pareizā attieksme

Baterijai kopā ar portatīvo nepatīk atrasties mašīnā uz pakaļējā sēdekļa saulainā dienā un ledusskapī arī tai nav īstā vieta. 15 grādi pēc Celsija ir temperatūra kurā viņa jūtas ideāli un veic savas funkcijas pēc tam pēc labākā godaprāta. Tā pat visādi gruži un kafija baterijas kontaktu tuvumā izraisa viņā attiecīgu reakciju.

Viltības

Esi modernais Hemingvejs un krogā raksti dzeju, atslēdz bezvadu internetu. Tā meklēšana un uzturēšana prasa nevajadzīgi daudz enerģiju no baterijas grūti sūri salādētā. Lai arī nespēju saprast kāpēc, bet ekrāna tapete arī prasa zināmu piepūli. Diez gan efektīvi ir manipulēt ar ekrāna spilgtumu un to samazinot, var palielināt jūsu randiņa ilgumu. Ilgstošā bezdarbībā to vislabāk atstātu ap pusdzīvā stāvoklī (40%) un vēlams pavēsā vietā.

Sākotnējie uzstādījumi

Viņa nav priekš tevis un augstāk par savu pakaļu uzlekt nevar. Ja tu gribi vienmēr lidmašīnā skatīties filmas, tad nepērc portatīvo datoru ar 17 collu ekrānu. Tas nebūs priekš tevis. Piemēram, 14 collu ekrāns spēj tevi apmierināt deviņas stundas.

 

5 komentāri pie “Uzlādēt attiecības”

 • Katrīna
  13/05/2011 13:16

  Perfekti!

 • Dainis
  13/05/2011 19:16

  Tiešām perfekti…
  Lasot pirmās rindkopas pamatīgi samulsu. Tik pēc tam nāca atslēgas vārds “baterija”, kas visu paskaidroja.
  Bet jā – teksta uztvere atkarīga no katra samaitātības pakāpes. :D

 • Krist2ps
  14/05/2011 01:14

  Labi uzrakstīts. Sākumā arī padomāju… nu, labi, lai paliek (:

  It kā kaut kur tiku šito dzirdējis, taču detaļās tik sīki gan ne… būs jāņem vērā.

 • Kni
  14/05/2011 20:19

  Smējos balsī pa visu māju! Signi, nu kur tā var rakstīt, nu? Perfekti ir pat vāji teikts un ievads, lai gan pagarš, ir sasodīti labs un gards.

  Paldies arī par padomiem, jo mani vienmēr interesējis, kā apieties ar portatīvā bateriju.

 • Ilze
  26/05/2011 09:11

  Es savu bateriju 6 gadu laikā esmu tā nojājusi, ka šī pat 5 min nespēj turēt. :( Tā kā sen būtu laiks mainīt pret jaunu, bet.. pat nezinu kāds bet. Laikam tas kā ar vecu zirgu, kuram jāļauj novecot, pateicībā par padarīto, nevis jākauj desās…

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: