www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Trīs filmas romantiķiem #3

28/05/2009 iekš filmas

untitled-2.jpgNav jau gluži pašas romantiskākās filmas uz planētas, bet nu tādas es esmu pēdējā laikā noskatījies un gribētu tev par to pastāstīt. Nekādas šausmu vai multiplikāciju filmas tās arī nav. Par dzīvi, attiecībām, seksu un suņiem. Tāpēc šodien piedāvāju ieskatu atkal trīs filmās. Choke (2008), The Dog Problem (2006) un Me and You and Everyone We Know (2005). Pirmā un pēdējā ir piedalījušās dažādos festivālos, tā kā galīgi sūdi nav.

Choke (2008)

„We’re not evil sinners or perfect knockoffs of God. We let the world tell us whether we’re saints or sex addicts, sane or insane, heroes or victims, whether we’re good mothers or loving sons. But we can decide for ourselves. As a certain wise fugitive once told me – sometimes it’s not important which way you jump, just that you jump.” Stāsts ir par kādu uz seksa atkarīgo pulciņu ejošu puisi, kuram viss sanāk ar svešiniecēm un nekas ar meiteni kura viņam patīk, pat tad kad viņa izrādās vienas psihiatriskās klīnikas paciente ar viņa māti, kura savukārt izrādās nekāda viņa māte nemaz nav. Un šo visu stāstu ir sarakstījis „Cīņas kluba” Čaks Palanjuks.

The Dog Problem (2006)

„You’re wrong. It’s good to love something. Painful or not, it’s worth it. I think the only thing worse than having somethin and living with the fear of losing it is not having it and looking back with regret. Because life is a delicate negotiation.” Saraksta vispopsīgākā filma, bet toties par suņiem. „Mārlijs un es” faniem šī filma būs gana piemērota, lai arī nav tik ģimeniska un jauka. Skarbāka. Puisis uzrakstījis grāmatu. Pēdējo mēslu. Un tagad gadu ejot pie psihoterapeita, tas beigās paziņo ka viņam vajadzētu iegādāties kādu mājdzīvnieku. Īstenībā filmai tiešām nav ne vainas, lai arī nevienā festivālā nav bijusi.

Me and You and Everyone We Know (2005)

Pati titulētākā filma. Kannu, Sundance, Sanfrancisko, Stokholmas un vēlsazin kādu kino festivālu nominante un lauriāte. We have a whole life to live together you fucker, but it can’t start until you call.”  Stāsts ir par šķīrušos kurpju pārdevēju un jocīgas performanču mākslinieces satuvošanos. Nezinu ko lai vairāk pasaku. Filma ir tieši tāda festivālu filma, pati sarakstīja, pati uzfilmēja un pati tēlo trako mākslinieci. Šķiršanās, jaunas attiecības, perversijas, traki cilvēki un bērni tam visam pa visu. Kā dzīvē. Noskaties pievienoto video, tur visa dzīve kā viens kvartāls parādīta.

1 komentārs pie “Trīs filmas romantiķiem #3”

 • andziks
  11/06/2009 12:06

  vēl pāris briesmīgi labu romantisko filmu no manas puses:
  must love dogs
  dan in real life
  henry poole is here

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: