www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Sun Solution Center

02/09/2008 iekš vispārīgi

solution-center.jpgSēžu moderni iekārtotā ofisā, kur pie vienas rokas mans paša laptops un pie otras SunRay 170 virtuālā displeja klients, kurā es varu tikt pie sava testa servera, bet vietējie iespraužot viņā kredītkartai līdzīgu ierīci pie visiem saviem datiem un programmām. Pa milzīgu logu redzu vecās rūpnīcas iekštelpas ar neskaitāmiem serveriem, disku masīviem, lenšu arhīviem un medmāsu tērpos tērptiem inženieriem.

Es atrodos Edinburgas pievārtē lielākajā Sun Microsystems rūpnīcā ārpus ASV. Šī kompleksa ietvaros atrodas arī Sun Solution Center, kurā tad arī es esmu ieradies savas bankas uzdevumā veikt testus uz jaunāku serveri un disku masīvu. Šis SSC esot lielākais pasaulē. Šeit Sun klienti var testēt savus risinājumus, veikt ātrdarbības testus, veidot prototipus, sakomplektēt dažādu izstrādātāju tehniskos un programmatiskos risinājumus, un veikt uz tiem jebkādus testus gan fiziski atrodoties uz vietas, gan attālināti no citiem Sun testu centriem, vai pat saviem ofisiem. Dienā šeit notiek ap simts dažādiem ātrdarbības testiem.

Tiem ka nezin un nesaprot, tad Sun ir viena no tehnoloģiju kompānijām, kas ražu dažādu izmēru UNIX bāzētus datorus un serverus, kā arī ir izstrādājusi savu operatīvo sistēmu Solaris vai SunOS, kā arī piedalās dažādos open source projektos, tādos kā Star Office un MySQL. Tā pat Sun lielu lomu spēlē Java tehnoloģijās apmierinot vairāk kā sešus miljonus Java programmētājus visā pasaulē. Tehnoloģiju inovāciju apjomu varētu raksturot ar 11 tūkstošiem patentu kas pieder Sun Microsystems. Un tie kas vēl aiz vien neko nesaprot, tad Sun izstrādā datorus, kuros iekšā varētu mierīgi noparkot Mini Cooper.

storagetek.jpgŠī rūpnīca Sun izmaksājusi vairāk kā 150 miljonus sterliņu mārciņas un uzcelta 1989. gadā. Pēc dažiem gadiem pasaulē esot dot-com burbulim tika nolemts celt vēl vienu rūpnīcu te pat blakus un veco izmantot kā vienotu testēšanas centru, vai Sun Solution Center. Pašlaik te vienā daļā no vecās rūpnīcas tiek veidots nenormāli moderns risinājumu prezentēšanas un klientu centrs, ar vairākām konferenču zālēm. Es to visu apskatīju pirms Sun vadības un preses pārstāvjiem, jo atklāšana esot nozīmēta kaut kad nākamnedēļ, bet šis telpas vēl izskatījās pēc tāda kā neliela kaujas laika. Bet vērienu jau varēja just, lieli skārienjūtīgi ekrāni ar visu Sun dzelžu trīsdimensiju modeļiem, kur tu vari tos grozīt, sadalīt pa detaļām un noskaidrot visu par tiem. Modernie StorageTek lenšu masīvi, kuru kā māju varētu izmantot neliela vjetnamiešu ģimene un mūsdienīgai meitenei nepietiktu kurpju lai to piepildītu, bet IT cilvēki novērtētu ietilpību 56 PB (petabaitus), kas sastāv no 70 tūkstošiem 800Gb lentām. Prezentāciju ekrāni, kuri ievietojas kastēs kurām pārlekt pāri spētu tikai olimpiskais čempions un līdzīgiem virtuāliem displejiem kā man uz galda, kurā ievietojot savu Sun identifikācijas karti, blakus esošo telefonu tu padari par sava ofisa telefonu ar visām adrešu grāmatām un īsajiem numuriem.

ofiss.jpgsun.jpgrupnica.jpg

Mūs izveda nelielā ekskursijā pa jauno rūpnīcu, kur tiek likti kopā visi šie brīnumi. Gan tiem klientiem, kuri paši gribēs tos instalēt un konfigurēt, gan arī tādiem kuri grib saņemt milzīgu kasti un sākt savu biznesu tikai pieslēdzot pie elektrības un interneta. Respektīvi šajā rūpnīcā tiek saliktas visas komponentes, pieslēgtas citu izstrādātāju komponentes, visi vadi saslēgti, uzinstalēta nepieciešamā programmatūra, viss notestēts un piegādāts jebkurā pasaules vietā. Tā pat Sun piedāvā izmantot sava uzraudzības centra pakalpojumus, kurš 24 stundas diennaktī, gluži kā tādā filmās redzētā kosmodroma centrā, uz lieliem ekrāniem ar daudz cilvēkiem, pieskatīs tavu mission critical biznesa sistēmu.

Moderni, iespaidīgi un dārgi.

10 komentāri pie “Sun Solution Center”

 • Krishjohn
  02/09/2008 18:50

  Logo tiem Sun Microsystems gan burvīgs.. bet viss vienkāršais jau ir ģeniāls..Taka nav jābrīnās.

 • mošķis
  02/09/2008 21:35

  Visai iespaidīgi!
  Gribi teikt, ka Solaris OS arī pārzini? :) Ar kādu OS tiks Tev vajadzīgā ierīce aprīkota?:)

 • signis
  03/09/2008 00:00

  Nu ar SunOS nākas biežāk strādāt nekā ar Windows vai citiem UNIXiem.

 • Kaspars
  03/09/2008 07:04

  kas tiek glabāts lenšu masīvā? o.0 :)

 • mošķis
  03/09/2008 08:22

  Šī mājaslapa ar tiek taisīta izmantojot SunOS ? :)

 • Signis
  03/09/2008 09:16

  Lenšu masīvā tiek glabātas lentas, piemēram LTO. Lentās savukārt pārsvarā glabā rezerves kopijas, vai tos saucamos bekapus. Piemēram, finanšu institūcijām ir dažas rezerves kopijas kas jāglabā 100 gadus.

 • Signis
  03/09/2008 09:21

  Šis blogs ir uz IBM xSeries 335 un Gentoo.

 • mošķis
  03/09/2008 09:26

  ahā … šis tas pazīstams :)

 • Skrējiens skotu svārkos | 42,195 kilometri
  03/09/2008 13:45

  […] dienas staigāju no viesnīcas uz Sun Solution centru ar ilgām nolūkojoties uz meitenēm. Nevis tāpēc ka esmu tālu no mājām un sievas, bet tāpēc […]

 • Skrējiens skotu svārkos
  13/09/2011 04:38

  […] skotu svārkos No Signis Divas dienas staigāju no viesnīcas uz Sun Solution centru ar ilgām nolūkojoties uz meitenēm. Nevis tāpēc ka esmu tālu no mājām un sievas, bet tāpēc […]

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: