www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Manas skaistules

29/09/2008 iekš orhidejas

3.jpgKādas meitenes blogā izlasīju ka viņa audzē septiņas, mīļie, septiņas orhidejas. Tāpēc nolēmu neturēt sveci zem pūra un izvest arī savas daiļavas tautās – parādīt cik tās skaistas, brīnišķīgas un dažādas. Lai arī viņām ne visai patīk staigāt apkārt, tomēr pierunāju visas savākties vienkopus nelielai foto sesijai. Kas tad mums sanāca, skatāties tālāk.

visas-kopa-mazas.jpg

Esmu vienkāršais orhideju mīļotājs. Manas orhidejas pārsvarā ir falenopši, bet ir arī daži miltonopši, vai arī varbūt tās sauc savādāk. Lūk ar falenopšiem es esmu uz tu. Pats pirmais, kas nokļuva manās skavās jau ir ziedējis trīs reizes un pašreiz atrodas ziemas miegā. Un neviens falenopsis nav devies uz labākiem ziedēšanas laukiem.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Pašlaik man zied sešas orhidejas, gan baltā, gan dzeltenā, gan maigi lillā, gan tumši lillā un skaisti plankumaina. Ziedos ir sešas orhidejas. Tūlīt ziedēs, vai viss viņai liecina par drīzu ziedēšanu ir četras un deviņas ir ziemas miegā. Novietotas uz tālāko istabu palodzēm starp citiem augiem gaida, kad izrādīs kādas pazīmes par aktīvā perioda parādīšanos, lai nokļūtu populārākā vietā. No šīs rotācijas manā dzīves telpā vienmēr zied kāda orhideja.

Kopā man ir deviņpadsmit orhidejas, mīļie, deviņpadsmit un Nicas brauciena laikā apartamentos vannas istabā ar logu uz dušas aizslietņa malas bija izvietotas vairākas mazas orhidejas un pirmo reizi šajās brīvdienās tādas ieraudzīju arī Depo veikalā. Dārgas tikai, jo par nepilniem pieciem latiem var iegādāties drīz ziedēt beigušu orhideju un pāris mēnešus pagaidot tā uzdāvinās tev vēl krāšņāku ziedēšanu. Pastāstīju jums savu orhideju noslēpumu un neredzēt man lētās orhidejas kā savas ausis.

maza-nica.jpg

Šī pēdējā bilde ir viena Nicas vecpilsētas ziedu veikala skatlogs. Speciāls veltījums.

11 komentāri pie “Manas skaistules”

 • sm72
  29/09/2008 18:22

  Nu es saprotu Signi, kāpēc Tu skrien! Orhidejām esot arī simboliskā nozīme:) Lai novirzītu domas no šīs simboliskās nozīmes, vienas no labākajām zālēm varētu būt- skriešana :D

 • mošķis
  29/09/2008 19:21

  wow! Vienkārši fantastika! Un ko tik ilgi turēji sveci zem pūra? :) Signi varbūt ir vēl kādi krāšņumi mājās? :)

 • Signis
  29/09/2008 20:09

  sm72, nemaz nešaubos ka tev ir tieši tādi paši iemesli.

 • pikols
  29/09/2008 21:30

  Es te vēl kādu skrējeju ar lielu stāžu zinu kurai ir ap 30 orhidejām un arī rokas trīc kad ierauga kādu jaunu, bet skaistas gan ir tās orhidejas.

 • laumiic(:
  29/09/2008 23:02

  kāda pazīstama situācija. vasaru man arī mājās ziedēja šīs puķes, tagad tikai kāti palikuši. kas būs tālāk nezinu. tā jau izskatās smuki.

 • signis
  30/09/2008 06:55

  tālāk būs tā. paies vairāki mēneši un tev liksies ka tas augs ir savu izsmēlis, bet tad vienā jaukā dienā sāksies rosība, vai nu kāta galā, vai tur tajā čemurā un uzziedēs viss no jauna. viena mācība saka ka kāts jānogriež atstājot 1/3 nedaudz virs posma, bet ir gadījies aizmirst nogiezt un redzēt kā arī bijušo ziedu vietā sākas jauna dzīvība.

 • mošķis
  30/09/2008 08:26

  tas izklausās aptuveni pēc maratonista, kurš ir izsmēlis spēkus un pēkšņi atveras 2. elpa :)

 • marčiks
  30/09/2008 09:04

  Neko nezinu par simbolisko nozīmi, bet kam tad var nepatikt tāds skaistums:)) Diemžēl Ventspilī nav Depo, tāpēc man ir tikai sešas un pašlaik zied tikai divas, bet nu ļoti skaisti:)))

 • Indra
  30/09/2008 22:16

  :))) Man ir 38 falenopši. Vai tiešām skrējējiem arī orhidejas ir kopējs hobijs?
  Manējie arī patreiz skaisti zied. Apmēram 2/3 no visām. Dažas bildes ir albūmā draugiem.lv

 • aigars
  17/10/2008 14:35

  UWAGA!!!
  ATTENTION!!!
  ВНИМАНИЕ!!!
  Veikalā Depo Krasta ielā ŠAUSMĪGI plosās pūkainās bruņutis, Tām garšo arī orhidejas. Pagaidām neiesaku tur iepirkties (istabas augu nodaļā). Situācija tiešām katostrofāla. Pirms kādām 3 nedēļām biju Depo uz Jūrmalas šosejas, tur izskatījās viss tīrs. Kā reiz tur nopirku vienu noziedējušu Dendrobiju.

  http://www.xray.lv/darzs/img/misc/pukainas_brunutis_DEPO.jpg

 • Sudrabasparni
  13/08/2010 15:10

  skaistas Tev jaunkundzītes, un tik skaisti zied… es savu izglābu, pagaidam mums aug jauna lapiņa, bet, par ziediem mes ar viņu nerunājam (laikam esmu savada, jo sarunājos ar savu orhideju, īstenība es vienmēr sarunājos ar augiem…) :)

  Tās sestaja attēlā seviski iekrita acīs… :)

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: