www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Mārlijs un es

22/04/2009 iekš filmas, grāmatas

marlijs.jpgNegribu izplūst detaļās un apcerējumos par to cik filma aizkustinoša un grāmata labi ar humoru sarakstīta. Vienīgais ko varu teikt – izbaudiet paši. Tā pat kā visu šajā dzīvē. Jā, tas ir par Džona Grogena grāmatu „Mārlijs un es,” un filmu ar tādu pašu nosaukumu. Starp citu, tas viss ir noticis pa īstam.

„Apbrīnojami, ka tikai pēc viņa nāves es pa īstam spēju aptvert: Mārlijs bija garīgais vadītājs. Skolotājs un atdarināšanas cienīgs paraugs. Vai var būt, ka suns – jebkurš suns, bet it īpaši tāds muļķīgs un pilnīgi nepaklausīgs, kāds bija mūsējais, – parādītu cilvēkam to, ka dzīvē pa īstam ir nozīme? Es ticu, ka tas ir iespējams. Uzticība. Drosme. Draudzība. Vienkāršība. Prieks. Pateicoties Mārlijam, mēs sapratām arī to, kas ir sēnalas. Sunim nav vajadzīgs lepns auto, liels nams vai dizainera darināts apģērbs. Arī sabiedriskais stāvoklis viņam neko nenozīmē. Pietiek ar jūrmalā izskalotu kociņu. Suns spriež par cilvēku nevis pēc ādas krāsas, reliģiskās piederības vai bagātības, bet gan pēc tā, kāda ir viņa dvēsele. Sunim vienalga, vai tu esi bagāts vai nabadzīgs, skolots vai analfabēts, gudrs vai dumjš. Dod viņam savu sirdi, un viņš tev pretim atdos savējo. Tas patiešām ir ļoti vienkārši, un vienīgi mēs, cilvēki, kas taču esam daudz gudrāki un saprotošāki, vienmēr iekuļamies nepatikšanās, prātodami – kam ir vērtība un kam nav. Kamēr rakstīju šo atvadu sleju Mārlijam, es sapratu, ka viss, kas svarīgs, ir tepat blakus – ja vien mēs atvērtu acis. Un dažreiz ir nepieciešams suns ar sliktu elpu, vēl sliktākām manierēm, taču tīru sirdi, lai mēs to apjēgtu.”

4 komentāri pie “Mārlijs un es”

 • Portnovs
  23/04/2009 14:56

  Uiiiiiii es ar iepirkšu šo grāmatu…

  Tik nebij jau jāraksta, kas ar suņuku notika…

 • Madara
  24/04/2009 07:52

  :) Vakar izlasīju dažas nodaļas, jau smaidīju un jūtu,ka būs arī jāraud!!!!
  Paldies Portnova kungam :)

 • Trīs filmas romantiķiem #3 | 42,195 kilometri
  28/05/2009 11:55

  […] life is a delicate negotiation.” Saraksta vispopsīgākā filma, bet toties par suņiem. „Mārlijs un es” faniem šī filma būs gana piemērota, lai arī nav tik ģimeniska un jauka. Skarbāka. […]

 • Agnese
  29/12/2010 19:42

  “Dzīvnieku mīļotāji ir īpaša cilvēku suga, kuras pārstāvjiem raksturīga cēla dvēsele, līdzjūtība, kurai, iespējams, piejaukts kāds nieks sentimetalitātes, un tik plaša sirds kā tīras debesis.”
  Šo grāmatu sarakstījis tieši tāds cilvēks, un to būs jautri lasīt ikkatram līdzīgajam.
  Grāmata ir patiesa, dzīva un jautra.
  Neiztikt arī bez laika par “labākiem medību laukiem”, tāpēc nodrošinaties ar lielu mutautiņu.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: