www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Jauns mēness

23/03/2009 iekš grāmatas

file23312332_kresla_liels.jpgLai arī cik tas lēti nebūtu, sākot rakstīt par grāmatu „Jauns mēness,” es parunāšu par ko citu. Kad pusaudžu gados no pasaku lasīšanas pārgāju uz nopietnākām grāmatām, tad viena no pirmām bija Johannesa Mario Zimmela romāns „Tad – klauni un asaras.” Tas mani ievilka Zimmeļa pasaulē līdz ausīm. Izlasīju jau padomju laikos izdoto „Cilvēks nav vientuļa sala” un visas pārējās ko vien varēja dabūt. Pat bibliotēkā iestājos.

Katru nākamo Zimmeļa grāmatu gaidīju kā lielus svētkus. To vien darīju, kā tikai lasīju, lasīju un lasīju. Kā Ļeņins. Un tās nav nekādas vienā naktī izlasāmas grāmatas. Katra ir biezāka nekā Bībele un bez bildēm. Bet tad vienu brīdi sapratu ka katra grāmata ir par vienu un to pašu, ka sāk jau likties ka tās ir nokopētas. Pamainīta vide, personāžu vārdi un profesijas, kas kuru mīl un kurš nomirst. Dažas grāmatas kaut ko aizkustināja, jo bija iesaistīti bērni, vai galvenais varonis bija smalku ēdienu gatavotājs, un Zimmels starp spraigiem notikumiem bija arī receptes ievietojis, bet tā – viens un tas pats.

Tagad atgriežos pie „Jauns mēness.” Cik man ļoti patika pirmā grāmata, tik pat ļoti esmu drošs ka šo grāmatu nekad mūžā nelasīšu otro reizi un nevienam neieteikšu lasīt. Filmu gan noskatīšos, jo gribētu redzēt kā ko tādu var uzfilmēt. Gribētu redzēt kā filmā „Krēsla” iemontēs vilkačus un pārsauks to par „Jauns mēness.”

Protams, es saprotu visus tos miljonus fanu, un apskaužu rakstnieces fantastiskos panākumus, un iespējams esmu pārāk prasīgs pret tāda veida literatūru, bet nu reti kuru grāmatu es izlasu aiz pienākuma. Jā, skaisti aprakstītas zudušas mīlestības ilgas un ciešanas, kā meitene atradusi pēdējo salmiņu riskē ar veselību un dzīvību, lai tikai dzirdētu mīļotā balsi. Drusku par draudzību un tās nozīmi un liela deva materiāla, lai būtu par ko rakstīt nākamajā grāmatā. Viens vienīgs bizness.

Bet vispār, neņemiet mani vērā, jo man plauktā kā nākamā lasāmā grāmata stāvēja sen meklētā Čarlza Bukovska „Sievietes.” Tur sievietes tiek parādītās tādas kādas viņas ir un drāšanās tiek saukta par drāšanos.

9 komentāri pie “Jauns mēness”

 • Madara
  23/03/2009 15:56

  Pēc “Krēslas” izlasīšanas ar nepacietību gaidīju “Jauns mēness”!! Diemžēl trešo grātamu tā negaidu :( Un redzot kā Portnovs lasa “Sievietes”… noteikti izlasīšu ;)

 • asmo
  23/03/2009 17:09

  Tad jau pareizi darīju, ka visu šo seriālu nesāku lasīt. A to mani visu laiku nomocīja jautājums popkultūra vai tomēr ne :)

 • Signis
  23/03/2009 17:29

  Popkultūra.

 • Portnovs
  24/03/2009 11:41

  Jes :) Bukovskis ir labs :) Saturies!!!

 • IlzeL-A
  24/03/2009 21:34

  Piekrītu frāze “liela deva materiāla, lai būtu par ko rakstīt nākamajā grāmatā”. Trešā atkal ir lasāma, ceturtā ir harijs poters.

 • inga
  25/03/2009 13:23

  man ar remarku bija līdzīgi kā tev ar zimmelu. pirmās izlasīju aizrautīgi (kādas četras pat), bet tad pamanīju sižeta un visu citu līdzību. Bet tās pirmās bija ļoti ļoti labas un drošvien kādreiz dzīvē pārlasīšu vēl.
  tā “krēsla” ir sērga. nelasīšu nemaz :)

 • arta
  26/03/2009 15:44

  zini, man tieši tāpat likās. ka meijere uzrakstīja pirmo un miers. bet tad atnāca lielie onkuļi, teica, lai raksta vēl, būs piķis!:) un tā nu viņa no sevis to otro izspieda. bet trešā atkal esot baigi krutā:) tāpēc es tomēr ļaušos šai sērgai. un “krēslas” saundtreks arī baigi smuks!

 • asmo
  06/04/2009 18:57

  Man šķiet labākais ironiskais apraksts par visu šo sēriju http://psa.blastmagazine.com/2008/08/16/twilight-sucks-and-not-in-a-good-way/

 • Saulcerīte
  30/11/2009 14:28

  Jauka, vienkārša ādiņa draugos ar jaunās filmas temetiku, ja kādam interesē, ieskaties – http://www.draugiem.lv/skin/t/4732992/1/

  :) Un sveiciens visiem faniem! :))

Atstāt komentāru

-