www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Naidžels M. Kothorns – Pāvestu seksuālā dzīve

24/10/2008 iekš grāmatas

pops.jpgRunājot par reliģiju, tad man zināmākais ticīgais cilvēks ir man vecmāmmiņa. Viņa katru dienu lasa Bībeli, svētdienās iet uz baznīcu un visu atstāj Dieva rokās. Nav jau tā ka neko pati nedarītu – dara. Auklē manu bērnu, taisa neveģetārus ēdienus, skatās seriālus, stāda un laista puķes, bet ja tajās dienās, kad būtu laiks uzrakt kādu puķa dobi līst lietus, tad tā Dievs ir gribējis. Es pats esmu no tā visa ļoti tālu, bet ar interesi izlasīju Naidžela M. Kothorna grāmatu „Pāvestu seksuālā dzīve”, ko izdevusi ir apgāds „Atēna.”

Neiedziļināšos lielos paskaidrojumos kas ir pāvests un kā tur viss ir uzbūvēts, bet teikšu ka tie pāvesti par ko iet runa ir patreizējās katoļu baznīcas paši galvenie, kas nu jau gandrīz divus gadsimtus ir noteikuši kas un kā jānotiek citu katoļu dzīvē. Ar ko drīkst gulēt, cik tālas māsīcas precēšana skaitās incests un kurā laikā ir jāievēro gavēnis. Kā arī diktējuši kādam būtu jābūt dzīvesveidam zemāka ranga garīdzniekam. Bet paši – paši neko. Viņiem priekšnieks ir tikai Dievs un tā priekšā tad arī jāatskaitās.

Izlasot šo grāmatu es tagad varu smīnēt par tiem kas saka ka tagad ir sūdīga dzīve, ka senāk zāle bija zaļāka, politiķi godīgāki un bērni cienīja savus vecākus. Agrāk dažs labs bērns ar pāvesta zizli gan savu māti, gan sievu, gan meitu, un visticamāk arī kleitu, jo patika arī ar vīriešiem meņģēties. Daži tur esot bijuši pavisam traki ne tikai uz seksu, bet arī dažādām iekarošanām, ietekmju sfēru pārdalīšanu, pretinieku nogalināšanu un nelabvēļu sievu izģērbšanu un ar pletni dzenāšanu pa pilsētu.

Grāmatā ir aprakstītas tik daudz dažādas seksa, mocību, aristokrātisku izklaižu, ka varētu šķērmi mesties, bet sarakstīts ar gana humora devu un ar mūsdienu katoļiem un reliģijas lietām tur ir maz sakars. Lai arī tais laikos pāvests pildīja tādas pašas funkcijas kā tagad, bet tas drīzāk bija visādu varas kāru briesmoņu tīkams amats, jo diez vai citādi varētu izskaidrot ka par pāvestu netīšam ir kļuvusi sieviete, ateists pirāts, sešgadīgs puisītis, imperatores mīļākie un pat viens tumšas ādas krāsas pāvests esot bijis. Un celibāta neievērošana viņiem esot bijis pats niecīgi niecīgākais grēks.

„Baznīca bija samaitāta no pamatiem līdz augšai. Svētais Bonaventura, Innocenta V (1276) tuvs draugs, salīdzināja Romu ar Apokalipses netikli, kas ir piedzērusies no savas maucības vīna. Romā, norādījis Bonaventura, bija tikai izklaidība un simfonija, bet Baznīcas augstākajās aprindās. Viss esot gaužām vienkārši, viņš skaidroja. Roma samaitā prelātus. Prelāti samaitā garīdzniecību. Bet garīdzniecība samaitā tautu.”

Tiem kas grib paplašināt savu seksa veidu un dažādo iespēju izpratni, mocību un inkvizīcijas variantus un iegūt nelielu ieskatu cilvēkos, kas veidojuši Eiropas vēsturi, tad droši variet palasīt, bet šī grāmata drīzāk ir kā izklaide un nevis nopietns materiāls, lai arī autors esot ļoti daudz grāmatu sarakstījis un darbojies kā redaktors žurnālos ar vārdu.

Otru reizi šo grāmatu nelasīšu pat tad, kad man būs astoņdesmit trīs gadi.

7 komentāri pie “Naidžels M. Kothorns – Pāvestu seksuālā dzīve”

 • asmo
  24/10/2008 19:42

  “…jo diez vai citādi varētu izskaidrot ka par pāvestu netīšam ir kļuvusi sieviete…”, Šitā lieta gan ir tikai Urban legend un tas melnais man šķiet arī bija tai laika posmā, kas savieno Pēteri ar vēlākajiem pāvestiem un nevienam nav bijis skaidri zināms kā tad tur īsti bija. Bet domāju, ka šāda grāmata ir varen izklaidējoša Leo Taksila garu pieminot :)

 • signis
  24/10/2008 20:08

  Nemaz nešaubos ka viss tur ir baltiem diegiem šūts, tāpēc arī tikai izklaide un otraiz nelasīšu.

 • maikls
  25/10/2008 09:48

  Mūsdienas ar baznīcu nav labāk, un nemaz nevajag skatīties uz Romu; tepat, Latvijā, dažādās konfesijās/baznīcās notiek cīņa par varu un naudu… un geju starp garīdzniekiem arī ir daudz. ;)

 • pikols
  26/10/2008 10:00

  Musdienu baznīca vien tāda biznesa organizācija kur vien otru grauž.Tāpēc labāk esmu PIKOLS

 • pimpis
  26/10/2008 17:47

  pikols, mūsdienu? Tā vienmēr ir bijis.

  autor, nevis 200 gadus, bet 2000.

 • Gunta
  22/11/2008 01:15

  a viņiem tāda ir?

 • margoša
  10/04/2010 11:59

  Pāvests ir garīgi izglītots cilvēks.Viņam ir jāsaprot,ka atturību no dzimumdzīves viņš uzņēmies brīvprātīgi,tā nekādu ļaunumu nenodara cilvēkam.Tieši otrādi noved pie lielākas apskaidrības.Es pati varu teikt no savas pieredzes,mēs ar vīru nepiekopjam dzimumdzīvi gan tikai no 2008.gada janvāra,nu tas nav diezko ilgi,nedaudz vairāk kā divi gadi,bet abi jūtamies labi,un ļoti mūsu attiecības šis apstāklis nav ietekmējis.Varam vairāk laika veltīt savām nodarbēm,saviem draugiem,vīrs savai mammai,kuru ļoti mīl.(manējā mirusi)Abi esam ļoti pastāvīgi cilvēki.(Citu seksa partneru mums nav).

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: