www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Filmas kas jāredz #2

17/08/2009 iekš filmas, filmas kas jāredz

Untitled-7

Katra sieviete grib būt liels notikums īstā vīrieša dzīvē. Katrs skolu pabeidzis puisis grib baudīt dzīvi, salikt visu mugursomā un doties vienalga kur. Katrs grib atrast mīlestību un saprast, kas tad tā mīla īsti ir, vai tā sirdī vai galvā, vai varbūt pavisam kur citur. Katra veca vīra dzīve parādās jauna meitene un pat iemīl viņu. Ir puiši, kas par savu komandu fano pat tad, kad tā ir vērsusies pret viņu. Tad par to visu  šīs piecas filmas kas būtu jāredz. Vai tev? Nezinu – vērtē pats.

The Time Traveler’s Wife (2009). „Es nemainītu ne sekundi no manas dzīves.” Filmas statusā iekļuvusi Odrijas Nifenegeres grāmata „Laika ceļotāja sieva,” kas pieejama arī latviski lasošiem visnetradicionālāko mīlas stāstu gribētājiem. Puisis, to nespējot kontrolēt, ceļo laikā un līdzīgi kā ar gravitācijas spēku, atkal un atkal nokļūst pie tā paša cilvēka – īstās. Iepazīšanās, aprecēšanās, bērns un tas viss džekam pa laikam pēkšņi pazūdot. Romantiski?

Into the Wild (2007). Aktieris un režisors Šons Pens, rakstnieks un žurnālists Džons Krakauers. Un patiess stāsts par puisi, kas beidzis universitāti visus savus ietaupījumus ziedo labdarībai un dodas uz Aļasku. Ko tur lai darītu? Dzīvotu. Nu ar domu, ja tu kaut ko gribi no dzīves, tad atrod to un ķer ciet. Bet divas nedēļas pēc puiša nāves, aļņu mednieki atrada viņa līķi autobusā.

Paper Heart (2009). Vai tu zini kas ir mīlestība? Viņa arī nezināja, vai izlikās ka nezina un devās pa Ameriku izjautāt cilvēkus, kas tad tas ir – mīlestība. Un meklējot atbildes uz to, viņa atrod pati. Piedalīšanās šīgada Sundance filmu festivālā un dokumentālais piesitiens šo filmu ieliek šajā sarakstā. Nemaz nerunājot par mīlestību un tās dažādiem veidiem.

Whatever Works (2009). Vudijs Alens zina ko dara. „Amerikā žīdus viņi nevar ciest vēl vairāk kā melnos. Melnos viņi nevar ciest jo tiem ir lieli locekļi. Žīdus viņi necieš arī ar maziem.” Vecs vīrs stāsta visiem kas grib un negrib klausīties savu idioloģiju par reliģiju, attiecībām un dzīves dažādību (vai bezjēdzību) līdz iemīlās jaunā skuķī no laukiem. Bet atbrauca arī viņas ģimene.

Big Fan (2009). Vēsturē var iekļūt darot lielas lietas, vai arī nogalinot tos kas tādas dara. Šī nav filma par to, bet par pašu pasaulē lielāko savas komandas fanu, kurš pārpratuma pēc ticis piekauts no labākā komandas spēlētāja un tomēr paliek uzticīgs savai komandai. Taisnībai dažreiz nav jāuzvar, lai uzvarētu komanda.

3 komentāri pie “Filmas kas jāredz #2”

 • IL-A
  17/08/2009 18:06

  Nezinu par filmu, bet grāmata Laika ceļotāja sieva ir lasīšanas vērta (kā parasti – var patikt, nepatikt)

 • signis
  15/09/2009 08:53

  Redzēju Allena “Whatever Works,” ko Latvijā rāda ar nosaukumu “Lai notiek kas notikdams.” Ir vērts.

 • Ingus
  30/09/2009 13:54

  Esmu redzējis tikai “Into the Wild”. Fascinēja un lika aizdomāties. Iesaku katram!!!

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: