www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Filmas kas jāredz #11

06/04/2011 iekš filmas kas jāredz

Uz filmām mēs dažādos savas dzīves brīžos skatāmies savādāk. Bērnībā mums patīk vienas filmas. Pirmā iemīlēšanās saistās ar citām. Gaidot bērnu citas un esot par tēvu pavisam citas. Un bieži vien ne asara nenoritēs skatoties filmu, kas nemaz nav domāta tev. Vai tieši otrādi.

Waiting for Forever (2010)

„Vienmēr kāds viens mīlēts cilvēks kļūst par tavu mīlestības definīciju. Tas parasti notiek kaut kad pēc tam, bet vienmēr notiek. Šīs cilvēks neatgriezeniski uzliek šablonu visam ko tu meklē citos cilvēkos, kas tev patīk un kas tev nepatīk, pat tad ja šīs tīkamās lietas ir pašiznīcinošas un galīgi nesaprotamas. Šīs cilvēks, kas uzstāda tavu mīlestības saprašanu, nav īpaši savādāks par citiem, bet visbiežāk ar viņu tu satiecies tajā brīdi, kad pirmo reizi mūžā esi gatavs patiešām kādu mīlēt. Un tā ir viņa uzvara. Viņa uzvara un tavs zaudējums, jo visu savu atlikušo dzīvi, viņš kontrolēs to ko tu jūti pret visiem citiem un gaidi no viņiem.” Tā ir filma tieši par to.

Happythankyoumoreplease (2010)

„The secret is to say – thank you.” Jauka 2010. gada Sundance filma par attiecībām.  Švaka seriālu aktiera debija režijā un scenārija sarakstīšanā. Vienīgais iemesls, kāpēc es pēc smukas reklāmas (visām filmām ir smukas) uzķēros uz filmas skatīšanos ir Sundance zīmogs. Un filma ir nevis tāda dramatiska attiecību skaidrošana, bet kā jau teicu – jauka, maiga, lēna.

Trust (2010)

Grišamam ir viena grāmata, kurā tēvs nošauj savas meitas izvarotājus. Šī nav tik traka un nekāda sakara ar advokātiem un izmeklēšanām, bet kā meitu tēvam šādas filmas ir jānoskatās, lai arī cik jūtīgi tās uztvertu. Pie tam, tā vien gribās dēļ visiem draugiem.lv, facebook.com un twitter.com uzlikt mājās ugunsmūri. Tu nekad nezini kas ir otrā pusē. Ļoti labi aktieri un seriāla Draugiem zvaigzne par režisoru.

Beginners (2010)

Mélanie Laurent un Ewan McGregor sataisa skaistu filmu. Sekss, dzīve, jūtas, būtība, maģija. Par meitenes satikšanu, atmiņām par vecāu attiecībām, tēvu geju pēc mātes nāves, tehno mūziku un neparasti skaistu suni.

Win Win (2011)

Gluži mana situācija. Lai pārvarētu slēpto stresu, ārsts ieteica skriet. Kas no tā man sanāca lasiet nākamnedēļ, bet kā tas notiek citiem – šajā filmā. Thomas McCarthy katra filma nokļūst Sundance festivālā, vai tā ir režisēta, vai sarakstīts tai scenārijs. Un šī, protams, nav izņēmums. Tā ir par parastiem cilvēkiem, parastās situācijās. Bet no sirds.

 

3 komentāri pie “Filmas kas jāredz #11”

 • el.
  06/04/2011 14:49

  ha,man ļoti līdzīgi par happythankyou – skatījos dēļ Sundance, kauns par scenāristu, Semu/Tedu vispār mierīgi var pārcelt atpakaļ HIMYM un tēls principā nepamainītos, bet kopumā filma nemaz nekaitināja, beidzot kaut kas nedramatisks un nesakāpināts.

 • Agneta
  06/04/2011 19:58

  Ar interesi sekoju līdzi Tavam blogam – jo īpaši filmu sadaļai. Bet lai kā gribētos, nevienu no tieši šīm (Filmas, kas jāredz # 11) nevaru atrast. vai vari atklāt, kur tās var dabūt? Lejupielādēt? kuros torentos tieši? Man zināmajos nevienu no filmām nevaru atrast.. Izpalīdzi!

 • Krist2ps
  08/04/2011 10:49

  “Beginners” – šī tāda dikti sakarīga izskatās. Sasmējos par to suni, kurš runāt nemācēja, bet viņam bija pat titri iedoti :D

Atstāt komentāru

-