www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Viss kas tev vajadzīgs …

03/03/2009 iekš vispārīgi

text_graffiti_all_you_need_is_love.jpgVai tu esi kādreiz sev paprasījis ko tu patiešām gribi? Nevis ko grib tavs vīrs, sieva, ko vajag taviem bērniem, vai kādi plāni uz tevi ir vecākiem, ko grib priekšniecība un kaimiņi, pat ne to ko grib Godmanis, vai nu tagad ministru prezidenta kandidāts. Ko gribi tu pats? Ko tu sagaidi šajā dienā kāpjot laukā no gultas, vai ko tu domā skandinot šampanieša glāzes gada mijā?

Vai tu esi nopircis dārgāko vīnu, ko vien vari atļauties, aizkūpinājis cigāru, lai arī ienīsti smēķētājus, aizbraucis viens pats uz nedēļu pabūt pie jūras, lai arī tev ir trīs bērni un suns? Vai tu esi izslēdzis telefonu uz visu vakaru brīdī, kad naftas cena krīt, neskatījies Dombura šovu, jo tev bija tavs laiks? Vai tu esi bijis tikai sev, nedomājot par to savu ikdienu, nedomājot ko teiks citi, nedomājot par to cik tu varētu šajā laikā nopelnīt, alu izdzert, meitenes izmīlēt?

Pārāk daudz jautājumu? Bet tici man, uz visiem jautājumiem tev nebūs atbildes. Arī man nav. Un pats skumjākais, ka uz galveno jautājumu. Vienmēr būs kas svarīgāks nekā tu pats. Pat tiem smalkiem džekiem, kuri brauc kabrioletos, nosauļojušies ziemas vidū, ar perfektu blondīni pie sāniem un iespējams rītdien citu. Visi puiši gribēs būt viņu ādā, jo viņiem viss ir un galvenais viņi visu nosaka, un meitenes ģībs un apskaudīs kārtējo. Bet Ziemassvētkos šos dendijus saraudinās pamests suņuks, vai jaunību dienu mīļotās nobružāta fotogrāfija, kuru viņš neskaitāmas reizes metis laukā, bet vienmēr kaut kā atguvis.

Dzīvē nav daudz brīži kur tev patiešām ir jāizšķiras kā labāk būs tev. Nevis jāpaļaujas, bet jānosēžas laipas galā pašam ar sevi un jāizdomā. Tu brīnīsies un teiksi – kā lai es zinu, kas man būs labāk? Šodien varbūt tā ir nauda, rītdien skaista sieva, bet pēc piecdesmit gadiem pietiks pašam ar savu veselu sirdi vai plaušām. Protams, ka tu to nezināsi, tu mācēsi uzbūvēt atombumbu, tu spēsi noskriet simts metrus visātrāk savā valstī, vai arī būsi priekšnieks tūkstoš cilvēkiem, bet tu nezināsi kas esi tu, ko tu gribi un kas būtu labāk tieši tev. Tu nebūsi iepazinis pats sevi.

Tas būs sāpīgi, tas būs ilgi, bet es zinu, ka tas būs labāk ne tikai tev. Piedod sev savas jaunības kļūdas, piedod citiem viņu kļūdas pret tevi, aizmirsti savas iepriekšējās izvēles un sāc visu no jauna. Paskaties pats uz sevi un beidzot atzīsties sev – viss kas vajadzīgs ir mīlestība. Godīga un patiesa mīlestība pašam pret sevi, un tad tu spēsi mīlēt arī citus. Vai ko nu kuram vajag mīlēt.

Es vairākas lietas savā dzīvē būtu darījis savādāk, vairākiem cilvēkiem es labprāt nosūtītu kartiņu nevis ar apsveikumu svētkos, bet ar vienkārši – piedod. Un nedomā ka ko tādu ir jādomā trakajos sešpadsmit gados vai apskaidrība nāk ar sirmu bārdu. Jebkurā brīdī tu vari saprast, kas tad ir tas ko tev vajag un ko tu gribi, un es ticu ka tev izdosies. Un es ticu ka tas izdosies man.

3 komentāri pie “Viss kas tev vajadzīgs …”

 • Portnovs
  03/03/2009 09:52

  …un pats svarīgākais, ke neviens nespēj palīdzēt! Pat ne visgudrākā vai dārgākā grāmata! Kāds superspeciālists, pa šo jomu vai vnk pieredzējis tuvs cilvēks! Ja vien pats to nevēlās Tikai pats sev, cilvēks ir atbilde!

  Peace!

  P.S.

  Viss, kas mani nenogalina, tikai padara mani stiprāku!

 • Armands Brants
  03/03/2009 10:16

  Galvenais ir neieslīgt pārmērīgās diskusijās ar citiem par savu nākotni – kā viņiem liekas, kā man vajadzētu dzīvot. Apmēram – pasaki, kā man dzīvot, un es pateikšu, kur tev ir jāiet.

  Pašam apsēsties, padomāt. Ja pats nevari izdomāt, vari palūgt kādu palīgā izdomāt. Bet – palīgā izdomāt, kādu, kas _ievirza_, uzdod pareizos jautājumus, nevis pasaka – tagad tev būs jādara tā, jo tas ir kruta, tā visi dara, tas tā ir sabiedrībā pieņemts.

 • IlzeL-A
  04/03/2009 22:49

  Ha, tad jau nebūs neviena (sieva, mīļākais, māte, meita, Godmani vai kas nu tur), ko vainot par kļūdām, neveiksmēm, neizdošanos.
  Un 100kārt piekrītu šitam : “Galvenais ir neieslīgt pārmērīgās diskusijās ar citiem par savu nākotni – kā viņiem liekas, kā man vajadzētu dzīvot. ” Bet tas jau nāk tikai ar laiku, bērnu, infarktu (u.c.) vai nekad.

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: