www.signis.lv

skrienu, lasu grāmatas, ēdu mājās un vēl simts un viena lieta

Piecsimts kilometri skrienot

05/09/2008 iekš maratons

boness-450.jpgKopš esmu pievērsies skriešanai es esmu noskrējis piecsimts kilometrus. Iespaidīgi, vai ne? Īstenam skrējējam tas ir kā divus pirkstus apčurāt. Skrienot ap 40 kilometriem nedēļā to var paveikt trijos mēnešos. Man sanāk ap 24 kilometriem vidēji nedēļā, bet tik un tā tas nemazina manu lepnumu pašam uz sevi. Tā kā, dārgais lasītāj, uzprasīšos uz apsveikumiem komentāros.

rupnicas.jpgVakar vakarā veicu savu otro skrējienu pa skotu zemi un šoreiz mēģināju aizskriet līdz Ziemeļu jūrai, jo te tā Lielbritānijas salā veic dziļu iegriezumu un no manas viesnīcas šis līcis ir aiz kalna. Skrējiena sākumā viss jau vienkārši, neliels kāpums, bet svaigi spēki, apņēmība liela. Uzskrienot paugura virsotnē pavērās neticams skats uz līci, otrā pusē esošiem kalniem un rūpnīcām. Skriet lejā uz jūras pusi bija viegli, apkārt lauki, mazas skotu mājiņas, vecas baznīcas un kapsētas.

Pārsteigumu izraisīja tas, ka nebija nekādu iespēju tikt pludmalē. Visa mala ar zāģētavām, kaut kādām darbnīcām un mājām kurām apkārt milzīgi žogi. Skrienot pa ielu paralēli jūrai atradu uzrakstu par to ka tur esot gājēju ceļš, bet man par nelaimi tas bija remontā un tā arī jūru tikai pa gabalu redzēju.

kapums.jpgAtpakaļ gan bija kā vienā manā sapnī, kurā skrēju pusmaratonu un pie četrpadsmitā kilometra nevarēju pat kājas vairāk pacelt skriešanai. Sapnī nogāju no trases, atpūtos un saņēmu spēku turpināt, bet kā izgāju trasē tā ne no vietas. Skriešanai kalnā bija tāds pats efekts, kājas smagas un kalns nebeidzams. Desmit minūtēs no diviem metriem virs jūras līmeņa tika sasniegta 105 metru atzīme.


Apskatīt lielāku

Bet cilvēki šeit ir brīnišķīgi. Uz asfaltēta lauku ceļa krustojumā vientuļa mašīna apstājās, lai mani palaistu pāri, pie mums ne tikai mēģinātu nobraukt, bet arī visādi izrādītos kāds lohs skrējējs es esmu.

Vakardienas skrējiens mani apbalvoja ar trušu beidzot redzēšanu. Pie viesnīcas jau krēslā truši bija iznākuši sildīties uz dienā sasilušā stāvvietas asfalta un no manas tuvošanās veikli lēkāja. Tā pat nācās ieraudzīt pirmsnāves agonijā esošu balodi ceļa malā un zirgu, kas kā pasakā ar sedziņu apsegts, lai nesaaukstējas.

59 komentāri pie “Piecsimts kilometri skrienot”

 • pikols
  12/09/2008 07:31

  Brīvības ielā apmēram 111 + – kādi pāris numuri precīzi neatceros ir Nike veikals ar pagājušā gada modeļiem veikala pārdevēsjs viens čalis kā aeī īpšniece labi orientējās precē un zina kas kam der tā kā tur ir jāprasa un jārunā, Nike labās ir tās kur uz iekšējās zoles ir veča ģīmis ar hūti tās ir profesionālā, pārējās smukās ir priekš zīmēšanās, otrs veikals ir Deglava un pērnavas ielas stūrī tas ir isti prpfiņu jo ipašnieki paši skrien maratonus unbraukā ar velo tur ir tiešām īsta manta viskas vajadzīgs kā arī paši visu zina unpaskaidro, kad mēri kroseni uzvelc kājā unsaliec pēdu un tad vēl jāpaliek pus centimetram purnā brīvam tad ir pareizais garums

 • pikols
  12/09/2008 07:36

  Pa priekšu aizej uz abiem veikaliem un papļāpā, negrāb uz reiz, elkorā ir ļoi švaki pārdevēji kā ari atlaides ir blefs uzlikuši baigo veco cenu un to pašu parasto kā jauno

 • mošķis
  12/09/2008 07:47

  paldies, pikols – dažā no šiem veikaliem agrāk jau esmu bijis, tikai gribēju atjaunot savu info – būs man pastaiga veikaliem :) cenšos nekad nestrebt karstu un gandrīz nekad uz karstu neņemu ne pirmo pāri, ne pirmajā veikalā, kas trāpās pa ceļam, ja tik nezinu jau iepriekš, ko gribu :)

  Līdz cikiem šie veikali strādā brīvdienās? kurā no šiem veikaliem var iegādāties normālā cenā ASICS?

 • pikols
  12/09/2008 07:51

  Nu līdz 18 noteikti var būt līdz 19, Deglava ielas ir specializējies uz ASICS, pirmais uz Nike, galvenais papļāpā ar pārdevējiem viņi kaut ko`jēdz, citos veikalos gan neesmu sastapis zinošus pārdevējus.

 • pikols
  12/09/2008 07:52

  http://www.nikeoutlet.lv/ re kur nike veikala lapa

 • pikols
  12/09/2008 07:56

  http://www.sportlat.lv/index.php?id=/veikals.php šeit deglavielas veikals svētdien slēgts

 • pikols
  12/09/2008 07:59

  Starp citu pirms Nike apmēram piecas mājas iepriekš centra virzienā ir veikals 100 idejas tur ir labi skriešanas krekli unziemas garās bikses ļetas ar nepazīstamām firmas zīmēm bet pareizajiem materiāliem

 • mošķis
  12/09/2008 08:08

  laba doma par ziemas inventāru – tas man arī ir aktuāli, jo nedomāju atpūsties arī ziemā – kāda nu tā ziema ir Liepājā :)

 • mošķis
  12/09/2008 23:05

  sm72, kādu ASICS kroseņu modeli iegādājies pa ziemu?

Atstāt komentāru

-

Abonēšana

Rakstu abonēšana
Komentāru abonēšana

Pieraksties saņemt jaunus rakstus: